Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komatál! Milyen kajának örülnél?

Komatál! Milyen kajának örülnél?

Figyelt kérdés

A helyi baba-mama "klubbanx szokás nálunk a komatálazás nagyon nagyon régóta, teljesen anyukához alkalmazkodva. (Mettől-meddig, hány naponta, milyen napszakban, mit, stb.)

Általános, hogy megkérdezem mit enne a kiscsalád és mindig az a válasz, hogy mindegy, bárminek örülnek... Én viszont már teljesen ötlettelen vagyok. Nem akarok 5 perces kajákkal előrukkolni, az mindig jól jön baba mellett a tarsolyban, de nagyon komolyakkal sem, mivel nem vagyok egy konyhatündér. :D

Szóval segítsetek, milyen általános, nem túl megosztó és nem is túl bonyolult kajákat ismertek, aminek akár ti is örültetek volna?



júl. 26. 10:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Bármilyen rakott étel? Lasagna? Ez mind gyorsan megvan, laktató.
júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Semmilyennek nem örültem volna. Tudom, hogy faluhelyen régen szokás volt, de akkor is elsősorban a közeli rokonok adták a komatálat. Nem akárki. A "koma" ugyebár a gyerek keresztszülője.

Én kicsit megalázónak érezném, hogy idegenek etetnek, mert még ennyit sem vagyok képes megoldani önállóan vagy a család segítségével a mai világban. Pláne, hogy emiatt nyomást tesznek mindenkire az ilyen baba-mama klubokban, hogy mindenki ad kaját Jucikáéknak, neked is "muszáj", te se lógj ki a sorból...

De értem, a kérdés nem teljesen erre vonatkozott. Ha mindenképp szeretnél adni, akkor pl. rakott krumpli, rántott/sült csirke valamilyen körettel, fasírt körettel. Esetleg valamilyen főzelék, de ott vannak megosztók...

júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%

A kettes durván szorong, kezeltesse magát..


Én szeretem a főtt tojást, főtt sonkát, padlizsánkrémet, mindenfajta krémet nyers zöldségcsíkokkal, házi humuszt, rántott husi ez szerintem mindenki kedvence. Illetve húsleves. Ahhh húsleves. Tuti nem akarnék rakott ételt, mert megmelegítve az rossz. Rántott gomba, rántott zöldség..


Amúgy ez a tálazás nagyon idegen tőlem, de éhes vagyok:)

júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem örültem volna semmi készételnek. Nekem simán egy gyumolcskosar, vagy zöldségekből össze állított csomag jönne be.


Aki örülne és azt mondta, mindegy mi, annak ez esetben konkrétan tényleg mindegy mi. Ha ilyesmit készítenék valakinek, akkor én inkább a különlegesebb es/vagy idoigenyesebb vonalon gondolkodnék, pl fehérboros csirke, burgundiai marha, empanadas, paella, stb

júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

2-es... :) Valóban nem ez volt a kérdés. Senki nem helyez senkire nyomást és a kismamát mindig megkérdezik, hogy szeretne-e ilyesfajta segítséget. Nyugodtan mondhatja, hogy köszi nem és ennyi. Innentől kezdve nem igazán értem ezt a kirohanást, hiszen írtam is. :D

Szerintem semmi megalázó nincs benne, akinek jól esik, az fogyassza egészséggel, nekem meg nem esik nehezemre összedobni egy tál ételt (csak kitalálni mi legyen az). Azért nem tudok/akarok időigényesben gondolkozni, mert nekünk is gyerekeink vannak, én még itthon vagyok a kisebbel, azért nem vet fel az idő, mégis szívesen segítenék ilyen formán. :)

Köszi az ötleteket, lehet rakott krumpli lesz belőle!

júl. 26. 12:45
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Fu, hat en nagyon finnyas vagyok, ugyhogy ez igy nekem necces lett volna. Friss zoldseg-gyumolcs, sajtoknak biztosan orultunk volna. Teszta felteteknek is, tesztat kifozni semeddig nem tart. Porkolt, sult hus, rizses hus, brassoi, valamilyen gyors sutemeny, ilyesmik.
júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Engem az érdekelne hol vannak ilyen összetartó klubok.

Amikbe én megfordultam ott csak az én marcsikam már fél évesen tó nyelven beszélt típusú anyák voltak,vagy olyanok,akiken ladzott a gyerek miatt vannak, a hátunk közepére sem kívánják az egészet.

júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Tó -öt

Képletesen értettem persze

júl. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hogy a kérdésre válaszoljak:

Husleves,rakott karfiol vagy káposzta,sült csirke. De bárkinek örültem volna,sajnos nekünk nem segített senki,így rendelt akjaval oldottuk meg.

júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is örültem volna bárminek eleinte, de aztán anyósom hozott valamit, amit én meg se bírtam kóstolni, a férjem meg szalmonellás lett tőle, onnantól kezdve senkinek se engedtem, hogy otthon kotyvasztott dolgot hozzon.
júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!