Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komatál! Milyen kajának örülnél?

Komatál! Milyen kajának örülnél?

Figyelt kérdés

A helyi baba-mama "klubbanx szokás nálunk a komatálazás nagyon nagyon régóta, teljesen anyukához alkalmazkodva. (Mettől-meddig, hány naponta, milyen napszakban, mit, stb.)

Általános, hogy megkérdezem mit enne a kiscsalád és mindig az a válasz, hogy mindegy, bárminek örülnek... Én viszont már teljesen ötlettelen vagyok. Nem akarok 5 perces kajákkal előrukkolni, az mindig jól jön baba mellett a tarsolyban, de nagyon komolyakkal sem, mivel nem vagyok egy konyhatündér. :D

Szóval segítsetek, milyen általános, nem túl megosztó és nem is túl bonyolult kajákat ismertek, aminek akár ti is örültetek volna?



júl. 26. 10:31
1 2
 11/20 Derjaderja ***** válasza:
16%

Én se örülnék, nem szeretem a gondolatot, hogy egy idegen csinálja a kaját.

Gyümölcs jó, de ha terhességi diabos valaki, akkor az is gond lehet (bár akkor nem mondaná, hogy mindegy).

Ha szoptat, akkor az alkoholos, fűszeres dolgokat, k-betűseket, hüvelyeseket, tejes dolgokat érdemes kerülni.

júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Derjaderja ***** válasza:
74%
Plusz szempont, hogy visszamelegítve is ehető legyen.
júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Szoptatas alatt is lehet mindent enni, kiveve alkohol es nyers husos dolgok. A K betusek es huvelyesek kerulese elavult, ezer eves hulye tanacs. Ilyeneket ne irogassunk mar 2024-ben.

Anyukat meg kell kerdezni, valami bantja-e a baba hasat. Ha nem, nyugodtan vihetsz rakott karfiolt is.

júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nálunk sem kötelező elfogadni a segítséget, nincs azzal baj, ha valakinek nincs erre igénye, megoldja, vagy idegenkedik tőle.

Az a baj, hogy a régi hagyományokhoz híven, az első 2-4 hétben szoktak az anyukák általában segítséget kérni ebben nálunk, olyankor meg még ugye nem igen kiforrott, hogy mi bántja a baba pocakját, de nyilván senki nem készül általánosságban puffasztó kajákkal pl.

A brassói is nagyon jó ötlet köszi! :)

Azért is nagyon nehéz, mert 6-8-an főzünk általában és ugye mindenki beírja mit visz, hogy csóró család ne egye 3 hétig ugyanazt, így csomószor ellövik az alap ötletem mire odajutok... :D Húsleves, gyümölcsleves, borsó leves, rántotthús, krumplipüré, fasírt, valami egyszerű főzelék, lasagne pl. ilyen alap, amit tuti visz valaki és ha nem vagyok elég gyors, akkor nem én. :D Most is éppen így jártam, ezért próbálok ötletet gyűjteni.

Egyébként lehet ezzel kiverem a biztit, de ha valakinek ez megalázó, akkor tetézném... Van olyan anyuka, akinek takarító cége van és nem akar főzni, ellenben egy ingyen takarítást mindig bevállal az első hónapban a friss kismamáknak a cégével. Ezzel sem kötelező élni nyilván.

Egyébként nekem is meglepő volt ez az összetartás amikor belekerültem ebbe a társaságba, a nagyobb lányommal nincsenek jó baba-mama programos tapasztalataim.

júl. 26. 14:45
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 13-as, nem kötekedni akarok, de én is azt hallottam, szoptatás alatt nem szabad hüvelyeseket enni. Nem is akartam, de egy rokonomhoz mikor vendégségbe mentünk babgulyást csinált, azt mondta, nyugodtan egyek. Finom is volt nagyon, én meg jól bezabáltam. Másnap az egész napot végigüvöltötte a gyerek! Akkor hogy is van ez? Hogy a kérdésre is válaszoljak és olyat mondjak, ami még nem volt, saláta, olyan sokféle van és tele vitaminnal! Egyébként pedig rakott dolgok, ragus ételek, egybesültek, most több nem jut eszembe.
júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes ez a baba mama klub,nekünk óvodában semmit nem lehet bevinni szülinapra,nevnapra sem,ami saját,hanem csomagolt legyen és részletesen rajta az összetevők

Nincs ebben a baba mama klubban védőnő,vagy hasonló? Csodálom,hogy engedik,minden közlekedés nélkül.

júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

16


A bölcsőde, óvoda általában állami intézmény, ergo a HACCP rendszer szerint működik. Egy baba mama klub meg úgy működik, ahogy a tagok akarják.

Mindenki egyénileg dönthet úgy, hogy akar ételt a többiektől vagy sem.

júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
⁸karfiol,kaposzta szoptatos anyanak,jezusom?? Csirke rizs,husleves,brassoi esetleg. Semmilyan puffasztot es tejeset nem szabad,elvileg.
júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%
Kedves 15-os, akkor a te babad nem birta a babot, ha nem lenne egyertelmu. Enyem meg a csokit nem, de ketpofara ehettem a “k” betuseket. Na? Erdekes, mi?
júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Derjaderja ***** válasza:
48%

Szerintem mivel szokás kerülni, ezért egy idegennek nem főznék.

Én ettem egyébként mindent.

júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!