Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja? Lent kifejtem...

Mi lehet a baja? Lent kifejtem bővebben. www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak__127389 39-tikkel-vagy-a-hasa-faj-mi-ez

Figyelt kérdés

Be linkeltem (remélem sikerült) egy tegnap kiírt kérdésemet.

A kérdés az volt, hogy a 9 hónaposom rángatja magát. Olyan mintha görcsei lennének. De ki tudom zökkenteni, pl egy hol a labdával és már keresi is a labdát. De ha nem szólok neki akkor csinálja egy darabig. Pislog közben nagyokat és a kezecskéit megemeli. Ülés közben történik a dolog.

Elvittem ma státuszra.

Kérdések: mászik?-igen

Ágy mellett feláll?-igen

Segítséggel próbál lépkedni?-igen

“Beszél”?-igen

Szótagol?-igen

Kezét nyújtsa, hogy vegyük fel?-igen

Hallgat a nemre?-igen

Játszik?-igen

Érdeklődő?-igen

Tapsol?-igen

Integet?- nem, de próbálkozik

Apróbb tárgyakat megfog megvizsgál?-igen

Golyóvezetőzik?-nem, ill igen, de nem megy neki, mert kapkod.

Rendben. Minden ok.


Ragaszkodom, hogy akarok beszélni orvossal, így orvosunkhoz bementem, szintén ma.

Említem a rángást.

Kérdések: görgeti pl a kocsi kerekét és sokáig nézi?-nem

A mosógép forgását figyeli?-igen, de kb 10 másodperc múlva mást csinál!

Hallgat a nevére:-igen

Kézmozdulatok?-vannak! Nem értem a kérdést?!

Repked, legyez?-szokott

Eszik:-igen

Iszik:-igen

Nyűgös:-ritkán

Nyögdécsel közben:-igen

Szemkontaktust látja tart.


Kereszttestvérem gyereke autista, rá jöttem a kérdések alapján, hogy azért kérdezgeti. Kérdem tőle, hogy most akkor ez mi. Sajnos videóm nincs róla. Mert nem csinálta sokszor és amikor csinálja megijedek és nem is jutott eszembe videózni.

Figyelnem kell még egy hónapig. Aztán neurológus ha nem javul. Elvileg ebben a korban nem jó ha rángatja magát. De mivel ki lehet zökkenteni, nem hiszi hogy epilepszia.

Akkor mi? Autista? 9 hónapos.

Egy szép napnak indult a mai, erre minden elromlott. Nem is gondoltam erre. Autistákkal élők, vagy ha van a környezetetekben? 9 hónaposan már vannak tünetek? Lehet, hogy az?

Egyébként olyan értelmes és okos. Nem azért mondom mert az enyém, hanem mert tényleg így látom. Most viszont nagyon elkeseredtem. Ti mit mondtok? Kereszttesóm fia nem figyelt a nevére, igazából semmire. Órákig egy kisautót előre/hátra tologatott, és furcsa volt.

Az én fiam nem ilyen. Minden is érdekli. Csak ez a rángása ne lenne.



júl. 17. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem ismerek autista kisgyereket közelről, de én még nem aggódnék (pedig értem, én is tudtam paramami lenni...).

Semmi nem utal ilyesmire egyelőre, ezt az egy furcsaságot pedig lehet holnapra kinövi, az én fiam is a frászt hozta rám, aztán ahogy jöttek ezek a szokások, úgy mentek is :)

Próbáld levideózni, és esetleg vidd el magánúton neurológushoz, hátha megnyugtat.

júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A keresztlányom is halálra rémítette az anyját, ült a hintában, aztán előre bukott és jajgatott, de semmit se találtak nála sosem.
júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülő rá van kattanva az autizmusra manapság, és minden apró jeltől falra mászik. Próbáld a gondolataid elterelni, mert ez nem jó. Az is lehet, hogy csak egy furcsa berögződés, amit kinő, pl az én környezetemben is volt különösen hisztis, félős idegenek/ismerősök mellett visító gyerek, kinőtte nem lett autista. Ez csak egy időszak volt.

Ha zavar vizsgáltasd ki, de azt is tudnod kell, hogy az autizmus nem egyenlő az életképtelenséggel. Ennek a betegségnek annyi fokozata van, rengeteg ember él jól úgy, hogy bizonyos mértékben mutatja a betegség tüneteit, de soha nem diagnosztizálták. Rengeteg magas intelligencia szinttel rendelkező autista is létezik, és azok közül is megtalálják a helyüket az életben. De nyílván vannak olyanok is, akik nagyobb segítségre szorulnak. Ezzel csak azt akarom mondani, hogyha autista akkor sincs világvége, mert sok autista szinte teljesen normális, fejlesztéssel korrigálható, nagyon okos értelmes, és a szociális viselkedést is meg tudják tanulni.

júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább epilepszia mint autizmus.
júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs videó és nem csinálja a "rangatozast" amikor a doki látja, akkor mit csináljon? Le kell videózni. Autizmust pont azért nem lehet ilyen kicsinel diagnosztizálni, mert a normális gyerek is furán viselkedik, éretlen idegrendszer miatt.
júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, tudom jobb ha megnézik. Csak elkezdtem most aggódni. De át billenek ezen, mert muszáj lesz. Csak nagyon nehéz. Hiszek benne, hogy minden rendben van.
júl. 17. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ráparáztam minden szokatlan mozdulatra, aztán mindet kinőtte, egy jó részüket valószínűleg csak azért csinálta, mert kísérletezett. Pl.amit heves vagy érdeklődő reakció kísért a közönségtől, azokat sokat csinálta. Főnököm is aspergeres. 200 fős kutatóintézetet vezetett, amikor felvettek.
júl. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!