Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babát bevinnétek...

8-9 hónapos babát bevinnétek a Balatonba, engednétek természetes vízben fürdeni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem órákra gondolok, meg nem is nagy pancsolásra, csak úgy egyáltalán. Kislányról van szó, egyébként. A kisfiamat anno 1,5 évesen vittük először a balatonhoz. Őt akkor már bevittük, babaúszógumiban meg a kezünkben.

Azóta is minden évben nyaralunk Horvátországban vele. Szerencsére idén is eljutott az apukájával meg a nagyszülőkkel.

De családilag 3 éjjelt foglaltunk a Balatonhoz és nem tudom hogy a kicsit bevigyük-e a Balcsiba, vagy amúgy egyáltalán szabad-e, vagy inkább ne. Picit jó lenne együtt is fürdeni, élvezni a vizet, strandolást, de természetesen ha nem javasolt akkor azért kibirjuk ezt az évet.

Köszi a válaszokat.


júl. 16. 06:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kivvinni nyilván ki fogom, de valaki írta hogy ne kánikulában. Nekem ez azt jelenti hogy 11-17 között nem égetjük sült csirkévé magunkat, de a többi idő természetesen nem kizárt. Most ezt külön nem akartam magyarázni.
júl. 16. 09:21
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Én vittem 6-7 hónaposan. Semmi baja nem lett. Amúgy a Balatont sem érzékeltem olyan posványosnak, mint ahogy sokan levetítik. Teljesen tisztának tűnt. Azt meg, hogy ténylegesen mi van benne a tengernél sem tudod. A szennyet magából a tenger is igyekszik kivetni, tehát nagy valószínűséggel az a partokon koncentrálódik. Bárcsak a vizelet meg a naptej lenne a legnagyobb probléma a természetes vizekben.
júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%
A Balatonba még én sem mennék bele, gyerekkorom óta undorodok tőle 🤮
júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

4 hónapos volt a kisfiam, amikor előszőr Balatonozott, strandolt egy klórós vizű strandon és fetrengett a Duna szélében a homokban.


Tavaly is, meg idén is délután 4 körül mentünk mindig strandolni, hyelszíntől függetlenül. De ebben a kánikulában egyik víz sem hozott felüdülést. A Balaton mellett is meleg volt, a vízben is meleg volt.


Menjetek nyugodtan, s majd Ti elöntitek, hogy nektek undorító-e a víz vagy sem.

júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Mi múlt héten voltunk egy 9 hónapossal 5 napot, csapkodta a vizet, nagyon élvezte. Naptejeztem, árnyékban voltunk a vízen kívül, barnulni sem barnult le, nem hogy leégjen.
júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mi ma voltunk. Nagyon sok kisbaba volt bent a vízben a legfiatalabb akit láttam kb 3hónapos lehetett kézben vitték őt be.
júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újbóli válaszokat.

Én alapból sem tartom undorítónak a Balatont :) de nyilván kisbabával minden más.

Az mondjuk nálam is igaz, hogy a tengert sokkal jobban szeretem, de szivesen vagyunk, fürdünk más természetes vízben is. Szerintem mi is kézben fogjuk majd öt bevinni, kicsit ő is, én is tudjuk majd élvezni.

júl. 22. 15:01
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idős babának mindenképpen vigyél úszogumit is. Ha elkeudene nagyon ficánkolni nem biztos hogy kényelmes lesz kézben tartani. És szerintem biztonságossabb is.
júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!