Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babával mért ekkora...

Fulib kérdése:

1 éves babával mért ekkora küzdelem az evés?

Figyelt kérdés

A fiam 1 éves, ingerkereső, eléggé impulzív. Kb. másfél hónapja kezdődött, azóta minden etetésnél szórakoztatni kell, különben üti ki a kezünkből a kanalat/ételt, csapkod bele a tányérba, vagy ha el is jutunk a szájáig vele, akkor kiköpi. Ha eltereljük a figyelmét játékkal (tudjuk, hogy ez nem jó irány, de eddig csak így ment), akkor sikerül belevarázsolni valamennyi ételt. Főzeléket még nehezebb, mint az édesebb ételeket. Az játékos elterelés is csak annyi, hogy leszórja a játékokat mi pedig pakoljuk vissza az asztalra.

Ha darabos ételt adunk a kezébe, akkor 99%-ban a földön landol, tehát nem megoldás amit sok cikk javasol, hogy egyen önállóan (az szerintük leköti), mert jó eséllyel akkor sem eszik semmit.

Már minden étkezéshez gyomorideggel és stresszel készülünk. Járt valaki hasonlóan? Mi hozott megváltást? Mennyi idő alatt?



júl. 4. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig azt kell csinálni, hogy hagyod egyedül enni.

Nekem a fiam kicsit nagyobb, de mostanában ugyanezt csinálta.

Tőlem nem kellett az étel.

Aztán hagytam, hogy ő egyen egyedül.

És elkezdett enni normálisan.

Igaz, nem ment kosz nélkül, először minden kajas volt, de mostanra már szépen eszik.

júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az összes ételt ledobálta az elején? Ha igen, akkor mit evett?

Főzelékeket tányérral együtt is leszórta a földre?

Mennyi idő alatt jött rá, hogy megenni jobb, mint dobálózni?

júl. 4. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha darabos etel, akkor tanyer nelkul 1 db-ot tegyel ele es igy falatonkent adogasd, de ne a kezebe. Ha leloki, hat leloki, de kozben amig azzal foglalkpzik, probalj a szajaba is adni.

De en ugy csinaltam, hogy letettem ele egyet, aztan kozben egyet a szajaba tettem, igy ettunk sokaig, o ezt mondjuk engedte.

Folyekonyabb eteleket sokszor kerultuk pont emiatt, mert nem engedte hogy en etessem kanallal, de amugy meg csak kiboritotta meg a kezembol is, aztan sirt, hogy ehes :D Mondjuk o sokat evett tapszert is meg 1 evesen.


Most 15 honapos, mar le tudom ele tenni a tanyert es mar nem dobalja el a kanalat, o is kanalazik es en is. Amit meg tud fogni, mind egyedul eszi, de azert az evoeszkoz hasznalat meg nem tokeletes, sok megy melle is, bar oszinten en nem is varom el tole hogy tokeletesen menjen. Szerintem olyan 13,5 honapos kora korul jott az attores.


De most nyilvan nincs tuti bevalt modszer, minden gyerek mas es maskepp er el oda, hogy egyen.

júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mindent ledobálás életkori sajátosság. Nagyon bosszantó, de természetes.

Rászólsz ezerszer, tízezerszer, milliószor, és majd egyszer célba ér az üzenet. Ha nagyon tele van a púpod a dobálással, csinálhatod azt, hogy ha ledobja a kaját, akkor véget ért az étkezés. Következő étkezésig nincs nasi. Nyugi, nem fog éhenhalni a gyerek. Pár alkalom után meg fogja tanulni, hogy ha ledobja a kaját, akkor éhes marad. De fontos, hogy következetes legyél. Minden alkalommal vedd el a kaját, ha dobálózik. Ha ez nagyon nem a te stílusod, akkor marad a milliószor rászólás.

júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2, nem azt mondtam, hogy otthagytam és egyáltalán nem figyeltem rá.

Ha a tányért le akarta volna dobni a földre, értelemszerűen nem engedtem volna neki..

Ugyanúgy ott voltam amikor dobta pl a banánt, krumplit, következőt adtam a kezébe.

Evett, jól lakott, ne úgy képzeld el, hogy kajacsataztunk a konyhában

júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a ledobálást nem lehet elkerülni. Hagyni kell, hidd el egy idő utan egyre több fog a szájba kerülni, de őt is hagyni kell próbálkozni. A kisgyerekekben erős az utánzás, egy időután nála is erős lesz. Ültesd magatok mellé, lássa, hogy ti is esztek, hogy te is rakod a "kezeddel" a szádba. Ha nézi egy idő után nyüszögni fogy, hogy ő is akadja. Szépen lehet közben próbálkozni, szájjába adod, elé rakod. Felesleges szórakoztatni, hidd el neki ez a szitu elég szórakoztató.

Vannak olyan tányérok, amik az etetőszékre erősíthetők, "tapaszthatók", mágnésesek stb. Érdemes utána nézni, ezeket nehezebben mozgatja el.

júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám, csak nekem már a hozzátáplálás kezdete óta :D akkor megülni nem akart mert tudott mászni, meg hamar elkezdett menni és nem tud megülni a seggén. Úgyhogy én is olvasgatom a tanácsokat.
júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te küzdesz, ő szórakozik. Ha azt akarod, hogy egeydül egyen, hagyd egyedül enni. Előbb-utóbb meg is fog éhezni.
júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!