Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam hamarosan 9 hónapos....

Kisfiam hamarosan 9 hónapos. Észre vettem hogy ki-be nyitogatja a tenyerét. Még egyik babánál sem láttam ilyet. Ugye nem bajt jelez? Nem integetni próbál és nem is arra utal, hogy felvegyem. Egyszerűen a semmiből elkezdi csinálni.

Figyelt kérdés

júl. 3. 20:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

10, ordít a kérdésből, hogy azért tudakozódik, ezért vágta rá az első két válaszoló.

Egyébként meg DE, jelent valamit. Azt hogy tudja használni a kezét és próbálgatja mi mindere képes vele.

júl. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%
Szia, szerintem ha más furcsát nem veszel észre, akkor nem jelent semmit :) én babám 1 éves, 1 hete megint elkezdte csinálni, én nagyon aggódom az autizmus miatt, de én több dolgot látok rajta, ez csak egy a sok közül. én láttam más babákat is ezt csinálni, ha a szemkontaktus jó, szépen reagál a nevére és más furcsasaga nincs, akkor ne aggódj :)
júl. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó vagyok, és egyszerűen nem értem miért lettem lepontozva
júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#13, mert az autizmus nem ennyi, hogy nem hallgat a a nevére, meg nem tart szemkontaktot.

Ismerek több olyan autistát, aki tart szemkontaktot, hallgat a nevére, átlag ember meg nem mondaná, hogy az, max annyit, hogy "hisztis, vagy kicsit furcsa bizonyos helyzetekben".

júl. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
Persze tudom, hogy ezek ellenére még lehet baj, de 9 hónaposan ha ezek rendben vannak, akkor teljesen felesleges aggódni, ennyi idősen mást még nem kell figyelni a babánál
júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

12# más furcsaságot nem veszek rajta észre. Talán azt, hogy kicsit komoly baba, de az én családomból többen azok, szóval lehet csak simán ezt örökölte. Mászik, feláll, tapsol, egésznap mondja, eszik, iszik, játszik, reagál a nevére, arra is hogyha szólok neki, hogy nem szabad! A labdáját megmutassa hol van, igaz még nem újjal de ránéz, ha mondom a kutyusunk nevét rögtön ki szeretne menni. Szóval amúgy teljesen oké. Amúgy igen most megnéztem sok ilyen kérdés van egy nap. Biztosan azért vagy lepontozva. De számomra is ez érthetetlen. Miért idegesít valakit ha bármi megvan kérdezve?! Vagy arra normálisan van válaszolva! Mivel nem mindenki van ebben olyan rég óta, és igen, mi nem tudjuk, mert vagyunk itt páran, hogy mi normális és mi nem. Mert sajnos a mai világ ezt hozta, mindentől rettegni kell, és igen, ijesztget a védőnő, mindenhol ezt dobja ki a net. Egyre többet hall ilyen esetet az ember. De mindegy, ez van. 🙃

Amúgy igen nem én hoztam fel az autizmust, igaz! De nyilván “ordít a kérdésemből”, hogy attól tartok. Igaz! Itt most nem arról van szó hogy mi jön le és mi nem! Feltettem egy kérdést. Voltak normális válaszolók, és kevésbé!

Nem fordult meg a fejetekben, hogy talán azért van ennyi ilyen kérdés mert ettől majdnem mindenki fél? Miért kell neki esni az embernek?!


1# nem azzal van gond amit írtatok a 2.válaszolóval, hanem ahogyan!

Árad az írásodból a harag, de én neked nem ártottam! Fel tettem egy kérdést, nem kötelező válaszolnod, de ha válaszolsz ak ez a válasz, hogy autista, utánna lökve egy ezt akartad hallanival nagyon nem emberséges! Vagy ne írj, vagy írd le, pl” kérdező, az én gyerekemnél is így kezdődött, nem megijeszteni akarlak stb stb… leírod mi volt még, meddig csinálta egy nap, nézte e közben a kezét? Volt e más tünet? Ilyesmi.

Igazad van, nem jobb attól, amit le írtál, mert a stílusod nem megfelelő! Szépen is lehet válaszolni és akkor majd lehet nem akad ki senki.

júl. 5. 10:45
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
12 es vagyok, esetleg még annyi, mi voltunk cca 10 hónaposan korai fejlesztő helyen, kérdezték eszik e darabos ételt, széklet rendben e van, azt nézték még, hogy a kérem, tessék, tedd bele megy e neki. A nem szabadra reagál e, elég ha rád néz és picit abbahagyja, vagy mosolyog egyet, tehát lényeg, hogy reagáljon rá. Játszásnál rak e dolgokat egymásba pl. labdát pohárba, tud e tapsolni, pápázni, ha összekocogtatsz 2 labdát utánozza e, tudja e, hogy a zokni a lábára való stb (ezeket egyébként 12 hónapos korig kellene elsajatitani, ugyh ha valami nem megy, még akkor is van időtök, persze nincs kőbe vésve, hogy aki nem tudja 12 hónaposan az baj, én csak azt mondom miket néztek nálunk ) , mozgást nézték, nekem akkor kezdett mászni meg felülni. Másfél évesen megyünk, akkor már több mindent lehet nézni, mert ott megint van egy ugrás. Azt mondták ezekre a fizikai dolgokra (kézrázás, kéznyitogatás, fejrázás-ezek voltak akkor nálunk) , hogy ennyi idősen még nem azok a mérvadók legalábbis autizmus terén (gondolom azért, mert azt még kinőheti).
júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! 😊
júl. 5. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!