Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 9 hónapos babám, és...

Van egy 9 hónapos babám, és ma teszteltem pozitívat. Nem tudom mit tegyek, hogy megtartsam-e, egyszerűen félek. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Bevettem egy 72 órás tabit, de ennek ellenére itt van a pici a hasamban. De félek, mert a fiam is még olyan kicsi. A párom is tanácstalan, akarom is meg nem is. Jobban mondva, akartunk még egy babát, de nem most. Ti mit tennétek? Nehéz két ilyen aprósággal ugye?
2009. szept. 19. 13:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
El kell vetetni a gyereket ha már beveted a tabit! mert betegenn fog megszületni..
2009. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem egyszerű.

Én a saját jelen helyzetemet ismerve nem tartanám meg.(rossz anyagiak,rossz házasság,kicsi lakás)De ha lenne rá lehetőségem csak az nem tartana vissza,h 9 hónapos a másik.Sőt,én mindig is kis korkülönbséggel szerettem volna gyerekeket,de sajnos nem ezt dobta a gép.

2009. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Húú akkor ezen ne is gondolkodjak? Pedig pont az járt a fejemben, hogy ha egyszer tabi ellenére megmaradt, akkor ő nagyon akarhat maradni.
2009. szept. 19. 13:37
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első:Ezt talán mondja meg a nőgyógyász.Én is fogamzásgátló mellett estem anno teherbe,és semmi baja sincs a gyereknek.Sőt,egy olyan ismerősöm gyerekének sincs semmi baja,aki tabi mellett esett teherbe.

A 72 órás pedig egy olyan tabi,ami extra adag hormont tartalmaz,de nincs új a nap alatt a sima fogamzásgátlókhoz képest.

Szerintem sokkal fontosabb,h a kérdező a saját érzéseivel jöjjön tisztába minnél hamarabb,és utána menjen el nőgyógyászhoz.

2009. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekünk is van egy 4 hónapos babánk, és azt tervezzük, hogy kb. egy éves korában újra üzenünk a gólyának... Mi azért tervezzük így, mert jó ha a gyerekek között kevesebb a korkülönbség és igazából minden életszakaszban nehéz 2 gyerekkel. (Mászni, kúszni kezd ,aztán oda kell figyelni mindenre, aztán biliztetés,aztán miez korszak, ...szóval ők mindig "gyerekek") Elvetetni szerintem nagyon nagy butaság volna, ha most szeretne jönni, hadd jöjjön! :)

2009. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írta, hogy beteg lesz a baba, az sürgősen keressen elő egy könyvet vagy egy netes oldalt! A 72 órás tabi a menstruációt előkészítő hormonokra hat, mégpedig mesterséges menstruációt idéz elő. A babának akkor van tőle baja, ha leválik a méhfalról a petecsomó, avagy abortál az anya!Ha megmarad, akkor a természet erősebb volt, és életképes!
2009. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Azt, hogy mit tégy, azt nem mi fogjuk megmondani és nem is én,azt viszom leírom Neked, hogy én mit tennék.

Én kisfiam is 9hós, szept 1-én Mi is úgy jártunk, hogy 72órás tabit kellett bevennem.Én nagyon reménykedem , hogy nem lesz kistesó, nem azért mert nem szertnek másikat, hanem azért ,mert most még nem.

Mi azt beszéltük a párommal,hogy nem tartanánk meg.Nagyon vártuk a kisfiunkat, de tudjuk, hogy még nem vagyunk készek egy másik babára, sem anyagilag, sem lelkileg.

2009. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugyanígy jártam,nekem 5 hos a fiam.Mi védekeztünk óvszerrel sőt szoptattam is mégis terhes lettem.Mi úgy döntöttünk sajnos,hogy nem tartjuk meg.Elsősorban az anyagiak,utána jön az,hogy még a fiam is olyan kicsi,nem tudnék vele annyit foglalkozni.Amikor vele voltam terhes mindig rosszul voltam rendszeresen elájultam,nem tudtam felkelni az ágyból stb.szóval nem nagyon tudnám ellátni,emelgetni stb.Lelkileg nagyon megvisel,hogy ezt kell tennem,de szerintem így jobb lesz.Mi is terveztünk még babát,de nem most.Mi így döntöttünk.Tudom,hogy most sokan elítélnek meg lepontoznak majd,de mi így látjuk jónak,nekünk is nehéz volt meghozni ezt a döntést,és mindennap elkap a zokogás.Az eszemre kellett hallgatnom.
2009. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Màr tettem fel egy kérdést kb. 1 hete,hogy mit tegyek,hisz van egy 6!!! honapos babàm,és terhes vagyok.

Rengeteg vàlasz érkezett.

Végül is megtartom mostmàr.

Rengeteg ruhàt örökölhet,föleg ha egynemü lesz.Jàtékok egyértelmüen öröklödnek,talàn egy babakocsira kell majd beruhàznod,màrmint testvér babakocsira.

DDe akàr egy kenguru is megoldhatja a problémàt.

Ne vetesd el¨

Ha màr itt van,hadd jöjjön.

Ahovà Isten bàrànyt ad,ad oda szénàt is.

Nekem senkim nincs,külföldön élek,egyedül a pàrommal,de ö is dolgozik egésznap,mégis megtartom a babàt,mert az elsö honapok huzosak,,de utàna lyan szép öket együtt làtni,és ne feledd,több idöd lesz,ha ketten vannak,hisz lefoglaljàk majd egymàst a jàtékkal.

Persze nem mondom hogy ne vetesd el.Ha elakarod vetetni,tedd.De ha csak azon mulik hogy birni fogod -e!

Hidd el nem te vagy az elsö ilyen anya!

Én kivànom hogy helyesen dönts.

És probàlom belinkelni a k^érdésemet!

2009. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
én ezt nem olvasom tovább... miért kell mindig azt sugallani, h "vetesd el"?? Üssétek be a keresőbe hogy "abortusz" és csak 1 percig nézzétek az az utáni képeket!!!!!Élet egy baba, nem játékszer, hogy "jaaaa, bocs, te menjél, majd úgyis lesz másik!" És ha nem lehet majd később? (az abortuszok 40%-a részleges vagy teljes meddőséget okoz!)
2009. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!