Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 9 hónapos babám, és...

Van egy 9 hónapos babám, és ma teszteltem pozitívat. Nem tudom mit tegyek, hogy megtartsam-e, egyszerűen félek. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Bevettem egy 72 órás tabit, de ennek ellenére itt van a pici a hasamban. De félek, mert a fiam is még olyan kicsi. A párom is tanácstalan, akarom is meg nem is. Jobban mondva, akartunk még egy babát, de nem most. Ti mit tennétek? Nehéz két ilyen aprósággal ugye?
2009. szept. 19. 13:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én is nagyon vártam a kisfiamat, ha meláttam egy pocis nőt elsírtam magam hogy nekem még miért nem jött össze. ( Hozzáteszem csak 4 hónap kellett hozzá, de én azonnal teherbe akartam esni már az első próbálkozás után.) Most viszont nem vagyok olyan boldog. Ha megszületne biztos imádnám és mindent megtennék érte, de nem készültem fel. Viszont félek eldobni magamtól. Megígértük egymásnak a párommal, ha megmarad a tabi ellenére akkor megtartjuk. Most mégis vacilálunk.
2009. szept. 19. 13:48
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Hát én az anyagi hátterem miatt biztos, hogy elvetetném.

De semmi más egyéb ok miatt nem vetetném el, akkor se ha még pici lenne az előző.

2009. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Megtartsam, vetessem el?

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés - Terhesség

2009. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%
Én megtartanám.Ha a tabletta ellenére megmaradt, nem lesz baja.Az enyémnek se lett anno,már kamaszodik:)
2009. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

én is megtartanám :)

nehéz lesz, de túl lszele rajta :)

2009. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám 6 hónapos volt, mikor terhes lettem védekezés és szoptatás mellett. Én is nagyon megijedtem, gondolkoztam az abortuszon, de képtelen voltam rá...Júliusban megszületett a pici, gyönyörű, egészséges kislány, ha csak ránézek, az jut eszembe: hogy gondolhattam egyáltalán arra, hogy elvetessem??? Nekem mindenki azt mondja, hogy az első év nehéz, aztán könnyebb lesz, mert tudnak együtt játszani. Valóban nem egyszerű az élet, sokszor úgy érzem, kinyúlok, este pedig bezuhanok az ágyba, de szinte minden nappal könnyebb, és nekem is jó érzés, hogy meg tudok oldani olyan helyzeteket, amikre azt hittem, képtelen leszek pl. altatás délben, úgy, hogy egyedül vagyok stb. Egyébként meg csodálatos rájuk nézni, ahogy a nagy simogatja a pici fejét..:) Szóval fel a fejjel, a 9 hónap alatt még rengeteget fog a nagy fejlődni, és gondolj bele, ikrekkel is megoldják valahogy! Mások is túlestek ilyen helyzeten, hát nekünk is muszáj..:)
2009. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 9 hónapos volt a babám, amikor pozitívat teszteltem, szoptatás és spirál mellett. Megtartottuk, mert képtelen lettem volna abortuszra menni, pedig nagyon pici a lakásunk, azt sem tudjuk, hogyan fogunk elférni, mostanság pedig lakást eladni és venni, szinte egyenlő a lehetetlennel. Nemsokára megszületik.

Néha úgy érzem, hogy bele lettem kényszerítve ebbe a helyzetbe, hogy bárcsak elvetettem volna. Amikor pedig a "nagy" csak úgy felemeli a pólómat és nyom ezer puszit a pocakomra, nagyon elszégyellem magam, hogy egyáltalán ilyen az eszembe jut. Megint máskor pedig én is nagyon-nagyon félek, hogyan fogom bírni? Pedig a férjemnél csodálatosabb, segítőkészebb ember nincs a földön, tudom, hogy rá mindig tudok majd támaszkodni. És mégis tele vagyok kétséggel. Szerintem ez így normális. Már tudjuk, hogy mi mindennel jár egy gyerek és félünk az ismeretlentől.

Akárhogyan is döntötök, az adott élethelyzetben az lesz a legmegfelelőbb.

2009. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baba élni szeretne! Bebizonyította.
2009. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Nekem 11 honapos a fiam es most vagyok 19 hetes varandos. Nem ugyanaz a helyzetunk, mert mi igy akartuk es nagyon boldogok vagyunk. Ha birjatok anyagilag szerintem mindenkeppen tartsd meg, az elso 1 ev nagyon nehez lesz (nekem kulonosen, paromon kivul nincs segitsegem) de aztan szepen egymashoz nonek majd. Meg hat mar megvan mindened egy babahoz, nem sok mindenre kell pluszba koltened. En nem tudom miert egyaltalan nem parazok, millio no megoldotta mar, mi is megfogjuk. Fel a fejjel es csak pozitivan. :)

2009. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hát az anyagiak nem túl fényesek. Nem mondom, hogy ha összehúzzuk a nadrágszíjat akkor ne tudnánk spórolni, de nehéz lenne felnevelni. Mindenesetre sikerülne. Ezért gondolkodunk még mindig, viszont az hogy élni szeretne, az már a napnál is világosabb számomra. Szeretném őt, de nem tudom, hogy bírnánk.
2009. szept. 20. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!