Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy ne nyisd...

Miért mondják, hogy ne nyisd rá az ablakot a babára?

Figyelt kérdés
Télen még csak megértem, hogy nem nyitom rá az ablakot.. de nyáron? Segítsen már valaki értelmezni :D
tegnapelőtt 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat en meg telen is kinyitottam az ablakot, tekintve hogy muszaj volt szelloztetni es egy szobas lakasban eltunk 🤷‍♀️

De egyebkent meg gondolom hogy ne kapjon huzatot (?) a baba, ez volna a lenyeg, de nem tudom.

Amugy nyilvan nyisd ki az ablakot es csokolom.

tegnapelőtt 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a huzat miatt .
tegnapelőtt 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Huzat miatt. Melegben is van, akinek megfájdul az arca vagy a foga vagy a füle pl. ha nyitott ablakú autóban vagy vonaton utazik az ablak mellett. De persze ezt a helyén kell kezelni, ha nálatok nincs huzat, akkor maga az ablaknyitás teljesen veszélytelen. Hallgass a józan eszedre, nem szó szerint kell ezeket érteni.
tegnapelőtt 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

Mert ez egy hülye babona csak.

Németországban télen-nyáron nyitva van az ablak baba mellett is, télen csak kibillentve, a gyerek ágya meg nem az ablak mellett van, de a szobába folyamatosan jön be a friss levegö.

Ami a legtöbb magyarnak meglepö, a gyerekek nem náthásak, nem fáznak meg, nem betegek.

tegnapelőtt 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Jaj a jó öreg külföld....
tegnapelőtt 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

ma 20:51 "Németországban télen-nyáron nyitva van az ablak baba mellett is"

Gyermekeim 7 éve élnek kint,sokkal jobban figyelnek a szellőztetésre mert változékonyabb az idő. De az biztosan egy másik Németország.

tegnapelőtt 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Mert ez egy magyar szokás.

Ugyanazért, amiért sétálni csak 1 hér után vidd el. És amiért 10 éves korukig 24 fokban is sapka kabátban vannak a gyerekek.

Magyar hülyeség. Aki akarja betartja, aki nem annak a gyereke sem fog meghalni. Télem nyilván magadra sem nyitod pár percél többet. Nyáron viszont tök mindegy.

tegnapelőtt 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6-os: ha a GYEREKEID élnek ott, attól még a MAGYAR szokásokat tartják ezek szerint!
tegnapelőtt 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Kórházban a takarítónő simán kivágta az ablakot február végén 2 fokban, mikor a szobában ott voltak az újszülöttek.

Szóval ezek után én itthon sem toltam túl a szellőztetéshez szoktatást.

tegnapelőtt 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Németországban tényleg máshogy állnak a dolgokhoz. Fiam január végén született, a legfelső ablak éjjel nappal nyitva volt bukóra a korházban.

Teli bevásárlóközpontokban mászkálnak pár napos babákkal, zuhogó esőben is simán kint vannak az ovisok. Itt nem is hallottam olyat, hogy a babákat szoktatni kell a levegőhöz.

tegnapelőtt 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!