Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami pelenkázási life hack?

Valami pelenkázási life hack?

Figyelt kérdés

Még pár hónapja olvastam egy kérdés alatt egy olyan választ egy bölcsődei dolgozótól, ami szerint náluk soha egy gyereknél se folyik ki semmi a pelenkából, akármilyen márkájú is legyen a pelus, mert vannak olyan pelenkázási technikák, amelyekkel ezt meg lehet előzni.

A babámnál valamiért az utóbbi hetekben majdnem minden nap kifolyik vagy a pisi, vagy a kaki és nem tudom, hogy mit csinálok rosszul. Ugyanúgy pelenkázok, mint előtte, kipróbáltunk több márkát is, de egyik se elég jó. Tehát nagyon kíváncsi lennék egy-két technikára, ami életmentő lehet. Ha valaki tud ezekről, ne tartsa magában.



jún. 29. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bölcsis dolog nem a pelenkázási technikán múlik, hanem azon, hogy a bölcsis gyerekek már szilárd táplálékot (is) esznek, nem csak anyatejet/tápszert és ezáltal már a kakijuk is szilárdabb, nem az anyatejes ősrobbanás.


Nekem a lifehack annyi volt, hogy ahogy hallottam, hogy nyomja rögtön függőlegesbe emeltem a gyereket és vetkőztettem félkézzel, függőlegesen.


Pampars pants volt a legjobb, az csak 1-2x ázott át (de akkor nagyon, mert nem a hátán j{tf, hanem a combján.

jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lifehack: ha az addig bevált pelenka nem bírja a kiképzést, akkor nagyobb méret akkor is, ha közelében sincs a súlya a ráírtnak. Ez az ami bevált. Mindig kb. 1 mérettel előrébb jártunk.
jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb méretű pampers pants.

😊

jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

A bölcsiben kisgyerekek vannak, nem babák,ha olyan híg a kaki hogy kifolyik küldik is haza a gyereket,mert az hasmenés.

A trükk a pisire az lehet, hogy fix gondozási menet és sorrend van,nem hasraütés-szerűen pelusoznak, hanem fix időben mindig mindenkit.pl reggeli előtt, udvar előtt, alvás előtt,stbstb.

És most jön az elkeserítő rész,de hidd el ott is kifolyik minden, csak szeretik hangoztatni, hogy nem.

jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne kilók szerint nézd a pelenkát

Ha a gyereked pl.10 kiló, ne olyan pelust vegyél ami 12 kiloig jó, hanem nagyobbat eggyel.(Fogalmam sincs fejbol kilók szerint a pelenka méretekre, csak példának írtam a kilókat)

jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már! Két hónapot járt pelenkásan a gyerekem bölcsibe, de kb. kétnaponta mindig kaptam a csomagot hazafelé, pedig otthon sose volt baleset. Utána a gyerek is, mi is meguntuk és egy hétvége alatt szobatiszta lett, hétfőn már alsógatyában vittem (pedig még tél volt).

Egyébként pont ugyanazt vittem a bölcsibe is, mint otthon és otthon se kétpercenként cseréltem, hogy bírja, de valahogy bent nem volt jó. Pedig szerintem kevesebbet is ivott bent.

Hack: lányom kettővel nagyobb pelenkát viselt, mint a fiam, pedig kisebb kiló volt, de combos. Ennyit számít az alkat és a pisimennyiség. Ő 7-esből szobatisztult 12 kilóval, míg a fiam (korban hamarabb) 15 kilósként 5+-os pelenkával

jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk a bölcsiben olyan hanyagul pelenkáznak, hogy rendszeresen kifolyik a pisi és a kaki is. Le se fektetik a gyereket, állva teszik rá, nem igazítják ki a fodrot, össze-vissza ragasztják.

Ami bevált trükk, hogy akkor váltok méretet, ha a következő alsó súlyhatárának a közelében járunk.

jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődében dolgozom, és megesik hogy kifolyik egyes babáknál, általában ugyanannál a babánál a déli kaki mindig kifolyik kitudja miért. Nincs különösebb technikánk. Két oldalt bezárod a pelust.Pampers-t használ a bölcsi egyébként.
jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
1! Külföldön 3 hós kortól jönnek a gyerekek a bölcsibe , itt nagyobb az esély 100%tej esetén hogy kifolyik de nagyobb 1 éves babánál is pedig eszik szilárdot is meg tejet is.
jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pants pelenkák szerintem jobban "rácuppannak" a gyerekre, hiába rohangál. Ha nagyon sokszor tapasztalsz balesetet, próbáld ki inkább azt.
jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!