Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az, hogy egyik...

Hogy lehet az, hogy egyik pelenka beválik valakinek, míg a másik nem? Melyik indok mitől függ?

Figyelt kérdés

Sokszor van kérdés, hogy kinek melyik pelenka válik be... És gyakran nem értem, hogy az okok mitől függenek.

Egyedül azt a problémát értem, amikor combnál folyik ki valamelyikből, hiszen ott tényleg pelenka fazon/baba alkata kérdés, mennyire vékony, vagy duci, vagy "husis-hurkás" combú babáról van szó.


De a többi indokkal mi a helyzet?

Átázik? Ha valakinek az egyik pelus rendszeresen átázik - megtelik gyorsan és azért ázik át mert nem bír több folyadékot felfogni ott mi az oka? Akinek beválik az adott márka, annak kevesebbet pisil a babája? Vagy csak gyakrabban cseréli és azért?

Kiütés, kipirosodás? Itt végképp nem tudok rájönni, hogy mi az oka, hogy valakinek az egyiktől, másiknak a másiktól lesz kiütéses/piros a gyerek feneke

Kifolyik hátul a kaki? Nem lehet, hogy akinek hátul kifolyás van, ott anyuka pelenkáz rosszul, vagy nem megfelelő méretet használ (pl. túl bő a pelus) ?

Büdös lesz a pelenka a pisitől? Ezt mostanság olvasom gyakran itt, és itt is többféle márka volt felsorolva. Itt mi az oka, hogy egyik gyereknél egyik pelus másiknál másik lesz büdös? Nem lehet, hogy itt is a ritka csere az oka?

Tényleg kíváncsi lennék, hogy melyik eset mitől függ. Komolyan kérdezem, hátha tudja valaki a választ.

Köszi!



jún. 23. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Alkati kérdés. Mit bír a bőre, mennyire combos, mennyit pisil egyszerre. Nincs két egyforma gyerek.
jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rengeteg dologtól függ. Nekünk is van olyan pelus, ami nem bír ki egy éjszakát, más igen. Másnál az is kibírja, ami nálunk nem. Nem csak alkat függő, de pl. hogy mikor fekszik a gyerek, milyen gyakran cserélik, mennyit pisil, mikor kel, stb. És akkor még ott van az is, hogy valamelyik combban, derékban kisebb/nagyobb, nem egyformán illenek a babáinkra.
jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Itt végképp nem tudok rájönni, hogy mi az oka, hogy valakinek az egyiktől, másiknak a másiktól lesz kiütéses/piros a gyerek feneke"

Én meg azt nem értem, hogy ezen mit nem értesz?

Nem ugyanaz a pelenkák összetétele. Vannak illatosított vagy "balzsamos" pelenkák, mások illatanyagmentesek. Más-más zselésítő anyagot használ az egyik és a másik. Más a pelenka fenékkel érintkező anyaga.

jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De basszus, mit nem ertesz? Alkat kerdese, illetve a bor erzekenysege is eltero, ezt hogyan lehetne ennel jobban magyarazni?

Igen, biztos anyuka pelenkaz rosszul, nem o van ugye a gyerekkel honapok, evek ota, igen, az o hibaja, ha egy pelus nem mukodik a gyereken.

Ezt hogy gondolod? 🤣🤣🤣

Van amugy gyereked egyaltalan?


Egyebkent en irogattam mostanaban ilyen kerdesekhez, hogy budos a pelus. Markat nem irtam, de nalunk ez csak a dm es rossmann-os pelusoknal fordul elo. Nem tudom jobban leirni, 1 ora utan budos, muanyagos pisi szaga lesz az egesz pelenkanak. Mas markanal ez nem fordult meg elo, igen, cserelem normalisan, nem, nem hugyuti fertozesrol van szo, az nem ilyen.


Nem tudom mitol fugg, de mar mastol is hallottam. Van ilyen.

De ezzel sincs baj, hat veszek masik markat, nem nagy cucc :D

jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egyikkel se volt problémánk.
jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Én sem értem mit nem értesz ezen. Minden gyerek más alkat illetve minden gyereknek mást bír a bőre ez bármilyen babakozmetikumra igaz sőt még a felnöttekre is lehet te szereted pl a Nivea tusfürdőt a Dove szárítja a böröd de lehet a szomszédodnak meg pont fordítva van. A pelenka is azért nem vállik be mert ki folyik a cucc aminek nem kellene vagy nem bírja a bőre a babának. Ezek olyan termékek amiket ki kell tapasztalni hogy kinek mi válik be. Nyilván arra mondja az ember hogy, bevált ha nem folyik ki és nem lesz tőle a babának se piros a popsija.
jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg tök jó kérdések. Az, hogy alkat függő, az logikus, az

is, hogy nem egyformán reagál a babák bőre. De a többit egyikőtök se magyarázta meg. Ha van olyan pelus, ami büdös lesz a pisitől, akkor az lenne logikus, hogy minden gyereknél az lesz büdös, a többi nem. Erre a ritka csere se lehet magyarázat, mert ha Katika ritkán cserél pelust és ezért lesz büdös x márka pelusa, akkor neki y márka is büdös lenne, de nem erről van szó.

Vagy ha átázik éjszaka. Ha nem kifolyik valahol, ami alkati kérdés, hanem konkrétan átázik, akkor mindenkinek ugyanannak kéne átáznia, amelyiknek kisebb a folyadék felvevő képessége. VAGY valakinek semmi nem ázik át (mert keveset pisil a gyereke) valakinek meg x márka, amelyiknek kisebb a folyadék felvevő képessége. De ott se azt mondják, hanem, kinek ez, kinek az.

jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!