Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszáson hogyan van a...

Babaúszáson hogyan van a pelenkázás, mennyi pelenka fogy el?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy aki járt már babaúszáson, hogyan van a pelenkázás, mennyi pelenka kell?

Az egyszerű eldobható pelust ott kell átcserélni úszópelusra, igaz?

Az úszópelenka is eldobható, jól tudom? Abból nektek úszásonként 1 fogy el, vagy cserélitek azt is az úszás alatt?

Illetve úszás után ugyanazt a pelust adjátok vissza, amiben elmentetek otthonról az úszásra, vagy teljesen újat adtok? (Ha pl. otthonról indulás előtt közvetlenül cseréltem, akkor visszaadható-e az úszás után az, amiben elmentünk az úszásra - ha addig nem kakil?)


Illetve még egy kérdés: ti hány hónapos kortól hány hónapos/éves korig vittétek? Azt tudom, hogy 3 hónapos kortól lehet



jún. 13. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha nem kakil be uszas kozben, akkor alapvetoen 1 db uszopelus eleg.

Uszas elott raadod, uszas utan leveszed. De nyilvan azert legyen nalad tobb, ne csak 1 db.

Van eldobhato is, van moshato is. Uszodatol fugg, hogy mit fogadnak el, toluk kell megkerdezni. Nalunk nincs szabaly erre, olyat adsz ra, amilyet akarsz.

De hallottam mar olyat is, hogy az eldobhato fele kernek meg moshato uszopelust is, igy ketto van rajta.


En mindig tiszta pelenkat adok a gyerekemre, soha nem adom azt ra vissza, amit egyszer mar levettem. Bar olyan se volt meg, hogy mondjuk egy pelenkat kvazi uresen veszek le rola. Kis pisi mindig van benne. Ha persze nem lenne benne semmi, talan visszaadnam, de passz.

5-8 hos kora kozott jartunk, aztan valahogy mindig ugy jott ki a lepes, hogy soha nem volt jo az idopont, szoval befejeztuk :D

jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk az uszodában olyan úszó alsót, ami lényegében felért az úszó pelussal, de nem tudom mi a neve, és nem eldobható volt.

Kívül fürdőruha anyag, belül meg valami olyan anyag, ami nem engedi ki a balesetet. derekán, combján meg gumival összehúzva.


Emellett nálam volt mindig 2-3 úszópelus, de sosem kellett.

Ha az otthon ráadott sima pelusban semmi nem volt, se pisi se kaki, akkor adtam vissza csak. Ha már pici pisi volt benne, akkor nem.


Mi 4 hónaposan kezdtük, kb 8hónapos koráig jártunk heti 1x.

jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi eddig csak 1x voltunk Matteszban. Ott sima eldobható úszópelus kell, egy fogyott belőle. Ami rajta volt azt kidobtuk és egy új sima pelust adtunk rá, amikor eljöttünk.


3-3 db volt nálunk a biztonság kedvéért. Akárhova megyünk mindig 2-3 db van nálam a sima pelusból is.

jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy úszó pelenka elég szokott lenni, de persze többet szoktunk vinni. Volt olyan, hogy úszás után vissza adtam rá azt a pelust, amivel indultunk, mert gyakorlatilag teljesen tiszta volt (pár percre volt tőlünk a strand, indulás előtt adtam rá). De az esetek többségében cserére szorult. 3 hónaposan kezdtük, amikor megkapta az oltást.
jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima pelenkában vittem oda. Ott átcseréltem úszópelenkára (van mosható is, de én nem azt használok). Ha nem kakil be akkor elég az egy egy alkalomra. Szoktam berakni plusz egyet, de nem kellett még soha. Aztán úszás után megint kap egy sima, tiszta pelenkát.

4 hónapos korától járt heti egyszer. Valahol egy éves kora után hagytuk abba, mert elkezdett nagyon lázadni a feladatok ellen, pedig addig imádta. Nekem meg nem ért annyit hogy ezen harcoljak vele.

jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyikük 5-, a másikuk 6 hónapos kora óta jár (a nagyobbik gyerekünk 3 múlt), 4 éves korig lehet menni. Ez attól is függ, hogy hova jártok, nálunk van 4 csoport, a végén már teljesen más feladatok vannak. Nálunk elég rugalmasak, lehet eldobható- és mosható úszópelenkát is használni, moshatót tőlük is lehet venni, de a sima (nem úszó) mosható "zsebes" pelenka külsőt is elfogadják. Otthon pelenkacsere, általában belepisil a kicsi, de ha teljesen száraz maradna, visszaadnám rá úszás után. Úszás alatt mosható úszópelenka, nem szoktuk cserélni, ha belekakilna, cserélnénk, de nem szokásuk.
jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!