Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek még egy kicsit bevállal...

Merjek még egy kicsit bevállalni? Hogyan tudom eldönteni, hogy biztosan megtudnék bírkozni a feladattal?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves a gyönyörű babánk a világon mindnél jobban szeretjük. Azonban (ahogy a családok többségében is) néha a férjemmel összevitatkozunk dolgokon. Én is ingerlékenyebb vagyok ha pl: rossza volt az éjszaka és nem tudtam aludni, vagy fáj a fejem stb és bizony ha rosszalkodik a kicsi ő vele sem vagyok elég türelmes és megszídom. Nagyon maximalista ember vagyok és szeretnék tökéletesen helyt állni minden téren mint anya,feleség,barát,házi asszony, de sokszor elfáradok. Mindig is 2 gyermeket szerettünk volna, de félek, hogy nem lenne elég türelmem a 2. picihez. Hogyan tudhatnám ezt eldönteni?
2010. okt. 30. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél annyira maximalista! Akkor több türelmed is lesz. A túzott elvárások a környezetnek általában nem szimpik.
2010. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ez így jól hangzik, de minek a rovására mennyen a belazulás? A házi munka? Akkor azon agyalok, hogy el kell mosogatni, ki kell vasalni stb és akkor azt éjjel csinálom meg, így kevesebb az alvás. Ez egy ördögi kör! :)))
2010. okt. 30. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen vagyok mint Te!, de meg kell tanulni Nem tökéletesnek lenni.Nekünk 17 hónapos a kisfiunk, már tervezzük a tesó, és addig valahogy meg kell tanulnom, hogy nem kell mindig tökéletesnek lenni, és megfelelni.

2010. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez rohadt nehéz.

Én a házi munkát hagyom mindig hátra, és folyamatosan rosszul érzem magam tőle. A lakás gyakorlatilag mindig fut, s rossz így lakni benne, s lelkifurim van, hogy milyen háziasszony vagyok én. Ez sem jó így.

Segítséget nem tudsz kérni? Takarítónő, gyerekfelügyelő, stb. Én nem, meg hülyén is érezném magam tőle, de sok barátnőmnél működik.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a kistesó ezen nem múlhat.

A gyermekednek van rá a legnagyobb szüksége, nem neked, és szerintem ez überel mindent.

2010. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:)) Köszönöm a megértéseteket. 25 km-re lakunk a rokonoktól így ők alkalmi felügyelőként szoktak a kicsimre vigyázni, de a mindennapok....

Igen szörnyű így olvasni, hogy mi az amin gondolkodom, de előrelátó szeretnék lenni, már amennyire lehet.

Persze sokan megoldják ezt még 3,4 gyerek mellett is, minden tiszteletem az övék, de annyi rossz példa van körülöttem, hogy az anya mint egy rossz koloncot vonszolja magával a gyerekeit és amíg a boltból hazaér 3x agyvérzést kap. Ilyen biztos nem szeretnék lenni. Egy kiegyensúlyozott, nyugott, boldog családi életet szeretnék magam körül.

Egyébként 21 hós a picim, januárba megy bölcsibe és elvileg utána állnánk neki a tesónak.

A takarítónő nem rossz ötlet, de én is nagyon furán érezném magam! :))

2010. okt. 31. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!