Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejbe átmegy a vas?

Az anyatejbe átmegy a vas?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék gyógyszerek nélkül vasad "adni" a fél éves babámnak?
2009. jan. 6. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mindent, amit te eszel, átkerül az anyatejbe is. Ezért egyél vasban dús ételeket. (máj, banán). De miből gondolod h vashiánya van a picidnek? esetleg, még szedhetsz vastablettát is. (beszélj ez ügyben a védőnőtökkel sztem)
2009. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a legjobb ha általunk kerül a babába a vas sok hussal, májjal, lencsével. Időnként én is szedem a Ferro-folgammát.
2009. jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pont nemrég írta fel a doktornéni a vasat, cseppek formájában, mert szerinte vérszegény a babám, azt mondta az anyatejes babák vérszegénysége gyakori. És az én lánykámat annak látta. Ebből arra következtetek hogy nem lehet befolyásolni az anytej vastartalmát, mert a mi dokink nagyon gyógyszer-ellenes, illetve nem szeretni a babákat különféle szerekkel tömködni ha nem muszáj.

3 hós baba anyukája

2009. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Így van, attól nem lesz több vas a tejben, ha te azt szeded. Gondold csak el, mi lenne, ha így lenne! Akár vasmérgezést is kaphatna a baba, és akkor... :( Direkt így van kitalálva a tej, hogy ne menjen bele több vas. Persze ha magad is vérszegény vagy, szedned kell, de ha a babád is az, neki is.
2009. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!