Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejbe vajon átmegy a...

Az anyatejbe vajon átmegy a D-vitamin, ha én szedek?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja nem adtam Vigantol olajat a 15 hónapos babámnak,de én szedek D vitamint és sokat szopizik még. Ha én is szedek,és ő is kap,nem lehet ezt túladagolni? Ha nem ment át a tejembe a D vitamin,akkor lehet kóros D vitamin hiánya emiatt,h 1 hónapja nem kapott vigantolt?
2010. jan. 25. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
a vigantolt 3 éves korig ajánlják,ugyhogy 1 éves korig minden nap utána pedig ősztől tavaszig.
2010. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az anyatej is tartalmaz D-vitamint, csak a vége felé, ezért célszerű teljesen kiüríteni a mellet.

Az hogy 1 hónapig nem kapott vitamint, semmit nem jelent.Gondolom már eszik mást is az anyatejen kívül, úgyhogy fedezve van a D-vitamin szükséglete a vigantol nélkül is.

Tuladagoláshoz nagyon nagy dózis kellene.

2010. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!