Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad, vagy nem...

Miért nem szabad, vagy nem akarják sokan bekenni naptejjel a babát?

Figyelt kérdés
jún. 11. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Hogy ne terheljek felesleges vegyszerrel a boruket? Nem tudom oszinten szolva :D

Nekem 3 honapot mondott a vedono, hogy addig ne kenjem, utana lehet. De sokat nem kellett ezen gondolkozni, mert ugyan pont tavaly nyaron volt ujszulott a kisfiam, de mindig ugy jott ki a lepes, hogy nem sokat tartozkodtunk kint, mert 0-24 szoptattam bent 😅

De iden mar aprilistol kenem naptejjel, ha kimegyunk. En le is egtem mar aprilisban egyszer, olyan jo ido volt, mert magamat bezzeg nem kentem be akkor.

jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
6 honapos kor alatt semmilyen napvedo krem hasznalata nem ajanlott, oltoztetessel, takarassal es arnyekban tartozkodassal lehet vedeni a babat a naptol.
jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2


De miért?

jún. 11. 15:45
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

#3 Ugyanazért, amiért nem fürdeted felnőtt tusfürdővel... A babák bőre nagyon érzékeny a naptejek pedig szárítják a bőrt. A kis vékony, száraz, sokszor ekcémás bőrükön keresztül nagyobb mennyiségben tudnak felszívódni a vegyi anyagok, amik a testsúlyukhoz képest is nagyobb mennyiségnek számítanak, mint egy felnőtt esetében és károsabbak is a fejlődésben lévő szervezetre. Egyébként pont ezért terhesség alatt is érdemes amennyire lehet kerülni a naptejet meg a rengeteg ilyen-olyan kozmetikumot.


Nem rögtön és azonnal lesz a babának baja, hanem majd csak 50 évesen meghal mondjuk pajzsmirigy rákban.

jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Elég kevés olyan naptej van, amivel szabad kenni a babákat. Nekem 3 hónapot mondtak, hogy addig se nap, se naptej, de utána is vannak nem javasolt összetevők. Ha talál is az ember olyat, amiben nincs semmi rákkeltő miegymás, az általában vastag, fehér vakolatot képez rajta (a ruhán meg foltot). Én ezért választom - lehetőség szerint - az árnyékot vagy a lenge, hosszabb ruhát. Magamra is és a gyerekekre is.

Amit nem értek, hogy van jó néhány összetevő, amit most már egyértelműen nem ajánlanak babáknak, kicsi gyerekeknek, erre egy csomó baba/gyerek napolajban ott figyelnek. Én meg bogarásszam az apró betűt.

jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Szeretik a bőrrákot?

Lehet kapni baba naptejet. Vérősanya voltam, de nem vittem ki naptej nèlkül, míg pici volt. Benn kuksolni meg nem akartam, csak azèrt, mert kicsi a babàm. Akkor még volt olyan, hogy napközben is ki lehetett menni a hőségtől.

jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Valahol olvastam, hogy nem azért mondják, hogy 6 hónapos kor alatt ne kend a bőrét naptejjel, mert fizikailag árt neki, hanem azért mert sok szülőnek nehéz megmagyarázni, hogy 6 hónapos kor alatt a babák hőháztartása még nem jó és nem tudják leadni úgy a hőt, mint az idősebb babák/felnőttek. Így egyszerűbb azt mondani, hogy nem lehet 6 hónap alatt naptejjel kenni, mert így valószínűleg nem is viszik napra.

Ugyanezt a kommentet amúgy egy másik kérdéshez is írtam.

jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Mert az a rengeteg anyag, amit az összetevőknél olvasol, mind felszívódik. Sok dolog miatt lehet problémás.

Akár allergiát is kiválthat (nálunk pont a mindenki által ajánlott, 3 hónapos kortól használható, méregdrága, hipoallergén, gyógyszertárban kapható napozó krém okozott kiütést a 3 évesemnek, pedig eddig semmi más).

Olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek nagy mennyiségben mérgezők lehetnek, és egy ilyen kicsi szervezetének a kevés is sok.

jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Milyen anyagok, összetevők mérgezőel/okoznak rákot?
jún. 11. 16:55
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
A rák csak egy, ezzel riogatnak leginkább, de sok-sok minden más is lehet. Ajánlom a kremmania.hu oldalt. Rákereshetsz bármilyen kozmetikumra, naptejre, ki fogja adni az összetevőit, és ha rámész az összetevőre, ad egy rövid jellemzést is róla. Nagyon hasznos.
jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!