Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba, gyenge szemkon...

5 hónapos baba, gyenge szemkontaktus, hipotónia, minden napi rettegés..Hogyan éljem túl a napokat a babának mindent megadva, hogy az neki a legjobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legvégső elkeseredésemben írok ide, tapasztalatokat és túlélési technikákat keresek, mert már nem bírom sajnos tovább.

A kisbabám 5 hónapos lesz pár nap múlva és enyhe nyaki, kari és törzsi hipotóniája van. Kedves, mosolygós baba, akkor mosolyog, ha mi is mosolygunk rá. A szemkontaktust rövidebb ideig tartja. Ha felveszem a kezembe nem, vagy csak röviden néz rám. Pelenkázóról rövidebb ideig néz, de inkább a számat vagy a hajamat.

A gügyögés jelenleg néha ilyen magasabb kiabalásában nyilvánul meg. Dévényre járunk a hipotónia miatt, szépen alakul. A tárgyakat csak nagyon rövid ideig tartja meg, nem tudom eldönteni, hogy nem tudja, vagy nem akarja őket megfogni. Két kézzel nyúl utánuk. Szenzorosságot eddig nem vettem észre, ölelgetést szereti, az alvás éjszaka nagyon jó, egyszer vagy kétszer ébred, napközben velem alszik.

Voltunk neurológusnál, aki annyit mondott, hogy korának megfelelő állapotban van, 3 hónap múlva menjünk vissza kontrollra. Szemészhez jövőhétre van időpontunk, de a tárgyakat követi a szemével, nem hinném, hogy az lenne a gond. A legnehezebb számomra az az, hogy minden alkalommal, amikor elnéz rólam, vagy azt érzem, hogy ennek máshogy kéne lennie, egyszerűen megszakad a szívem. Reggeltől estig sírok és ez így nem mehet tovább. Segítséget szeretnék kérni olyan Anyukáktól és Apukáktól, akik ilyen helyzetben voltak, illetve később kiderült, hogy autizmus állt a háttérben, Ti hogyan éltétek meg és túl ezt az időszakot? Pszichológushoz már járok.

Mikor kell elmenni és milyen típusú fejlesztésre a babával, ha ne adj Isten kiderül, hogy kell? Szeretnék mihamarabb ott lenni neki, hogy minél több segítséget kapjon majd időben.

A kedves, támogató válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



jún. 8. 08:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%
17. Miért lenne baj, hogy csavargatja a csuklóját és néha rázza a kezét? Az én kisfiam is 1 éves múlt és csinálja néha ezeket. A csukló csavargatásra most jött rá, 1 évesen "elvárás" is, hogy tudja csavarni. A kezét meg minden baba néha kicsit megrázza. Akkor van gond ha látszik, hogy ez egy akaratlan mozgás nála, nem szórakozás, és egész nap csinálja... Ne legyetek màr buták, így nem lehet élni ahogy ti éltek. Nyugtatót szedni ilyen miatt... ne tegyétek tönkre magatokat. Egy gyerek öröm kellene, hogy legyen.
jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%

21, egyetértek.


Nekem meg mindkét gyerekem azt csinálta, hogy ült és verte a fejét a konyhaszekrénybe, vagy pl. a nagyobb nem viselte el a lábán a csúszásgátlós zoknit, mégse éltem nyugtatókon, merthogy biztos autista, hát minden gyereknek vannak ilyeb autisztikus szokásai, ahogy valaki írta, majd kinövik.


De a kérdezőnél még ilyen sincs, basszus....

jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem te kezdesz beteg lenni.

Mielőbb kezeljenek.

A lányom is most múlott 5honapos

Nekik minden új!

Te meg rögtön mindent oda kepzelsz.

Depressziós vagy.

Semmi baj azzal a szegény gyerekkel.

jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagytok azóta kedves kérdező? :)
aug. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kérdést, alakulunk!

Nekem megállapították, hogy szülés utáni elhúzódó depresszióm van, így erre kaptam kezelést. Azóta már sokkal jobbak a napok, a pánikrohamok és a sírás elmúlt.

A babám nagyon aranyos, sokat mosolyog, nagyon hálás vagyok érte, hogy ilyen kedves babám van :)

A szemkontaktust még mindig nem kedveli sajnos. Ha mondókázom, énekelek neki, picit figyel, aztán elfordul, minden más jobban érdekli. Igyekszem arra gondolni, hogy majd eljön az idő amikor én érdekesebb leszek :)

A héten lett 8 hónapos. Már kúszik és négykézláb lengeti magát előre-hátra. Eddig nem nagyon volt hangja, de a héten elkezdte mondogatni, hogy "ge". Illetve a "tapsizás"-t utánozza, aminek nagyon örülök :)

Odakúszik dolgokhoz, egy pillanatra megnézi őket, aztán kúszik is tovább. De nem köti le nagyon semmi :)

Sajnos én nagyon nehezen kezelem ezt a helyzetet, hogy a babával minden rendben legyen és sokkal inkább félelemként jön ki nálam, igyekszem ezen dolgozni.

szept. 11. 11:10
 26/27 anonim válasza:
81%
Olyan nehezen értem meg, hogy miért kell(ett) nekitamadni a kérdezőnek. Mégha irreális is a félelme, mégha szorong is, mégha csak a depresszió miatt is van (amit ugyancsak nem szórakozásból választ egy anyuka sem) akkor sem hiszem, hogy ez bárkin is segítene. Nyilván nem szándékosan érez így, nem akarja megnyomoritani a gyermekét, egyszerűen vannak olyan szorongó személyek akik lehet nem is tudják, hogy ilyenek, míg gyermekük nem születik. Az a jó tanács, hogy próbáld élvezni a babakort, csodálatos az egész, olyan sok minden változik pár hét alatt is, legyél ott vele/neki hisz most ez a legtöbb amit tehetsz érte, kérj segítséget (amit látom még is tettél, bár ez sok embernek nem ment át) , és hidd el, hogy mindent megteszel, amit tehetsz, jól csinálod. Ha esetleg bármi ki is derül akkor sincs vége a világnak, de tudom milyen érzés a szülés utáni depresszió és szorongás, tudom, hogy nem akarsz félni csak mégis bekuszik a tudatodba, a terápia ha jársz, nagyon sokat fog segíteni. Minden jót kívánok nektek!
szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves hozzászólást és támogatást. Nagyon igyekszem minden nap élvezni a babakort és tényleg minden hét hoz újdonságokat és örömöt! Ez a szorongás valóban egy olyan állapot, amit az ember nem választ magának, és ha a szülés előtt mondta volna valaki nekem, hogy ilyen állapotba fogok kerülni és ilyen gondolataim lesznek, nem tudtam volna elhinni. A "nekem támadásról" annyit, hogy az egyik komment nagyon megragadt és szinte minden nap eszembe jut és ösztönöz, hogy összekapjam magam. Hogy a gyermekemnek erős anyára van szüksége és rám számíthat csak. És ez sokszor nagyon ösztönöz, hogy erősebb legyek érte. Szóval köszönöm azokat a kommenteket is, akik más módon igyekeztek megerősíteni.
tegnapelőtt 08:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!