Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba, gyenge szemkon...

5 hónapos baba, gyenge szemkontaktus, hipotónia, minden napi rettegés..Hogyan éljem túl a napokat a babának mindent megadva, hogy az neki a legjobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legvégső elkeseredésemben írok ide, tapasztalatokat és túlélési technikákat keresek, mert már nem bírom sajnos tovább.

A kisbabám 5 hónapos lesz pár nap múlva és enyhe nyaki, kari és törzsi hipotóniája van. Kedves, mosolygós baba, akkor mosolyog, ha mi is mosolygunk rá. A szemkontaktust rövidebb ideig tartja. Ha felveszem a kezembe nem, vagy csak röviden néz rám. Pelenkázóról rövidebb ideig néz, de inkább a számat vagy a hajamat.

A gügyögés jelenleg néha ilyen magasabb kiabalásában nyilvánul meg. Dévényre járunk a hipotónia miatt, szépen alakul. A tárgyakat csak nagyon rövid ideig tartja meg, nem tudom eldönteni, hogy nem tudja, vagy nem akarja őket megfogni. Két kézzel nyúl utánuk. Szenzorosságot eddig nem vettem észre, ölelgetést szereti, az alvás éjszaka nagyon jó, egyszer vagy kétszer ébred, napközben velem alszik.

Voltunk neurológusnál, aki annyit mondott, hogy korának megfelelő állapotban van, 3 hónap múlva menjünk vissza kontrollra. Szemészhez jövőhétre van időpontunk, de a tárgyakat követi a szemével, nem hinném, hogy az lenne a gond. A legnehezebb számomra az az, hogy minden alkalommal, amikor elnéz rólam, vagy azt érzem, hogy ennek máshogy kéne lennie, egyszerűen megszakad a szívem. Reggeltől estig sírok és ez így nem mehet tovább. Segítséget szeretnék kérni olyan Anyukáktól és Apukáktól, akik ilyen helyzetben voltak, illetve később kiderült, hogy autizmus állt a háttérben, Ti hogyan éltétek meg és túl ezt az időszakot? Pszichológushoz már járok.

Mikor kell elmenni és milyen típusú fejlesztésre a babával, ha ne adj Isten kiderül, hogy kell? Szeretnék mihamarabb ott lenni neki, hogy minél több segítséget kapjon majd időben.

A kedves, támogató válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



jún. 8. 08:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Elmondásod alapján teljesen normális a babád. Téged meg a szülés utáni depresszió gyötör, így azon dolgoznék. Tényleg teljesen átlagos dolgokat írtál le...
jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, minek csinálni problémát, ahol nincs? Foglalkozz inkább a meglévő hipotónia fejlesztésével és ne láss normális dolgokba autizmust. Tök normális, hogy mindenfele nézelődik. Könyörgöm, 5 hónapos, minden új neki. Itt csak veled van baj.
jún. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Mi ez a sok autistànak kikiáltott pár hónapos baba??????

Minden héten van ilyen kérdés.

Semmi baj a gyerekeddel.

Magadat kellene kezeltetni, mert mentálisan segítségre szorulsz, és ezt a legnagyobb jóindulattal írom. Elpazarlod a felesleges rettegéssel a babakort. Ha valóban autista lenne, azt csak évek múlva diagnosztizálják. Addig így akarsz élni?

jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

De nem értem, mit izgulsz?


Semmi baja a babádnak a hipotónián kívül leírásod szerint, akkor min stresszelsz?


Nem kell ilyenkor állandó szemkontaktust tartania.

jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Itt neked van igen komoly roblémád. A babának semmi baja nincs. A hipotónia teljesen jól kezelhető.


Te viszont kérj segítséget szakembertől, mert nem normális, hogy csip csup dolgok miatt "gyötröd" a gyereked.

jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Te se bámulsz folyamatosan mások szemébe szerintem. Ha komolyan reggeltől estig sírsz egy normális baba mellett, aki még jól is alszik, és mindenféle dokikhoz hordod, akkor te beteg vagy, menj orvoshoz.
jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, szerintem sincs baj a babával. A hipotoniat kezelitek, azt írod jól alakul. A szemkontaktus nem tartasa valóban autisztikus jel, de nagyobb korban. Most meg semmi jelentősége. Sok autisztikus jel van, ami pici babáknál teljesen normális, csak idővel kinovik (Pl a szilárd ételek elutasítása, hogy megharap, repdes a kezével, stb).


Ne bantsatok a kérdezőt, írja, hogy jár pszichológushoz, ergo maga is elismerte, hogy rosszul tudja kezelni a helyzetet. Remélem tud idővel segíteni, mert tényleg nincs baj a babával, ellenben te vagy túlzottan szorongó.

jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Kerj segitseget!


Mondjuk en sokkal inkabb aggodnek a hipotonia miatt, mint az autizmus miatt jelenleg. De csak mert mi ebben benne vagyunk es naaagyon nehez tud lenni neha.


Az en kisfiam is hipoton es oszinten szolva az agyamra ment mar ez az egesz dolog egy idoben. Nalunk csak a mozgasfejlodest erinti, beszede es ertelme koranak megfelelo, viszont nagyon lassan haladunk, 1 eves elmult mar, de meg csak akkor tanult meg ulni pl.

Na mindegy, nagyon nehez volt nekem, de mar sikerult elengednem ezt a temat. Nekem az segitett, hogy tobb orvossal, gyogypedagogussal beszelgettem es mindenki nagyon pozitivan allt hozza a dologhoz, tudtak nekem peldakat mondani konkret gyerekekrol, hogy veluk is ez volt, de nagyobb korban mar semmi hatrany nem erte oket, megtanultak jarni, jol boldogulnak oviban, suliban es stb.


Megyunk, csinaljuk, megkap mindent, ami kell neki, aztan lesz ami lesz. Tobbet nem tudunk tenni, igy nyugodt a lelkiismeretem mar.


Az a baj, hogy csak magadat es a gyereket mergezed vele, ha sirsz es azon keseregsz; ami talan nincs is. Sajnos muszaj tartanod magad es arra koncentralni, hogy mi az, amit megtehetsz. Mert ez a lenyeg.

jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
itt nem a gyerekkel van gond...
jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Menj orvoshoz,tényleg. Nekem, és sokan másoknak még, sajnos tényleg betegen született a gyerekünk.

De mi, tudod,nem sírtunk egész nap..hanem kitartóan megtettük a tőlünk telhetőt a gyermek érdekében.


Mert a gyerek érdeke az erős anya, aki a gyerekéért mindent megtesz. Kire számíthatna,ha nem az anyjára?


Szóval szedd össze magad és kérj segítséget!!!

jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!