Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba, gyenge szemkon...

5 hónapos baba, gyenge szemkontaktus, hipotónia, minden napi rettegés..Hogyan éljem túl a napokat a babának mindent megadva, hogy az neki a legjobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legvégső elkeseredésemben írok ide, tapasztalatokat és túlélési technikákat keresek, mert már nem bírom sajnos tovább.

A kisbabám 5 hónapos lesz pár nap múlva és enyhe nyaki, kari és törzsi hipotóniája van. Kedves, mosolygós baba, akkor mosolyog, ha mi is mosolygunk rá. A szemkontaktust rövidebb ideig tartja. Ha felveszem a kezembe nem, vagy csak röviden néz rám. Pelenkázóról rövidebb ideig néz, de inkább a számat vagy a hajamat.

A gügyögés jelenleg néha ilyen magasabb kiabalásában nyilvánul meg. Dévényre járunk a hipotónia miatt, szépen alakul. A tárgyakat csak nagyon rövid ideig tartja meg, nem tudom eldönteni, hogy nem tudja, vagy nem akarja őket megfogni. Két kézzel nyúl utánuk. Szenzorosságot eddig nem vettem észre, ölelgetést szereti, az alvás éjszaka nagyon jó, egyszer vagy kétszer ébred, napközben velem alszik.

Voltunk neurológusnál, aki annyit mondott, hogy korának megfelelő állapotban van, 3 hónap múlva menjünk vissza kontrollra. Szemészhez jövőhétre van időpontunk, de a tárgyakat követi a szemével, nem hinném, hogy az lenne a gond. A legnehezebb számomra az az, hogy minden alkalommal, amikor elnéz rólam, vagy azt érzem, hogy ennek máshogy kéne lennie, egyszerűen megszakad a szívem. Reggeltől estig sírok és ez így nem mehet tovább. Segítséget szeretnék kérni olyan Anyukáktól és Apukáktól, akik ilyen helyzetben voltak, illetve később kiderült, hogy autizmus állt a háttérben, Ti hogyan éltétek meg és túl ezt az időszakot? Pszichológushoz már járok.

Mikor kell elmenni és milyen típusú fejlesztésre a babával, ha ne adj Isten kiderül, hogy kell? Szeretnék mihamarabb ott lenni neki, hogy minél több segítséget kapjon majd időben.

A kedves, támogató válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



jún. 8. 08:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, mindegyiket átolvastam és megszívlelem!
jún. 8. 11:46
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az én lányom hipotón és autista, nem azért autista, mert hipotón.

Hipotón a fiam is és nem autista.

Én is hipotón vagyok és én se vagyok autista.

A hipotónia pedig önmagában nem betegség. Az izomtónus alapállapota, ami a mértéke alapján vagy okoz gondot, vagy egyáltalán nem. Enyhe esetben jellemzően nem is kerül diagnosztizálásra. Én is csak felnőttként tudtam meg, amikor a lányomat hordtam fejlesztésről fejlesztésre. A fiamnál se derült volna ki, ha nincs a nővére.

jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichiáterhez! Amúgy nemcsak autista lehet, értelmi fogyatékos vagy bármi, akár egészséges is! 5 hónapos babák nem szoktak sok dolgot csinálni és egyáltalán nem lehet tudni van-e bajuk.
jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Tapasztalatom szerint nincs olyan baba, aki nem produkál piciként autisztikus tüneteket. (Aki állítja, hogy övé nem csinált semmi ilyesmit, az szerintem csak nem figyelte és/vagy nem olvasott "eleget" a témában 🙃)

5 hónaposnál felesleges aggódni, az én fiam is rámhozta a frászt ilyenekkel, aztán mindent ki is nőtt hetek alatt. Aztán jöttek újak 😀

Hidd el, ha hipotónia miatt úgyis jártok neurológushoz, akkor szólni fog a doki, ha gond van.

Az én fiam pont feszes volt, 13 hónapos koráig jártunk tornára és kontrollokra, engem ez nyugtatott meg, hogy ott mindig dícsérte a neurológus doktornő. Most meg már tényleh annyira okos, ügyes (pl. 21 hónapos lesz, és 4-5 szavas mondatokban beszél, teljes mondókákat mond stb.), hogy fel sem merül bennem, hogy probléma lenne (de sajnos már annyi ilyen cikk meg kérdés jött szembe, hogy szerintem biztos feltűnne, ha mégis lenne valami gond).

Tehát nyugi, élvezd a babázást, remélem te is átlendülsz hamar ezen az irracionális szorongáson!

jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

Jaj!Neked sokkal több kezelés kell. A babának még semmi baja, de lesz, mert ha így folytatod, durván meg fogod nyomorítani szegényt.

Unokahúgom is ilyen volt. Hipotón, de nem autista. Tesóm szerint szenzoros, de szerintem tesóm jobban😁

jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Miért lenne autista? Mert nem bámul a szemedbe 0-24ben? Kérlek ne itt kérj segitséget, hanem keress egy szakembert mert ez nem normális hogy egész nap sírsz, okod sincs a szomorúságra.Van egy egészséges babád, nem értem a problémád.
jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%
Kedves kérdező, teljesen megértelek, az én lányom most lesz 1 éves, hipoton, gyenge szemkontaktussal, legyez a kis kezével, csavargatja a csuklóját is, sokat morog, egyelőre nem mond semmit (baba, mama de nem tudatosan használja) és vannak még furcsaságai. Az elmúlt egy év életem legnehezebb időszaka, tudom, min mész keresztül, és hidd el, ha ilyen típus vagy nagyon nehéz lesz az elkövetkező időszak. Mert amíg nem kezd el beszélni, nem jár oviba, addig aggódni fogsz és bizonytalan leszel. Én azt mondtam majd ha hallgat a nevére, majd ha mutogat, majd ha megért dolgokat nyugodtabb leszek, de sajnos nem lettem. Mert mindig látok rajta furcsa dolgokat, amit majd vagy elhagy vagy nem... Azt tanácsolnam, hogy próbálj sokat foglalkozni vele, sokat mesélni neki, élvezd ki, hogy ilyen picike, mert bármi is lesz (nagyon nagy valoszinuseggel minden rendben van vele), jelenleg nem tudsz máshogy segíteni neki, mint hogy jártok tornázni és szereted, magyarázol neki és próbálsz megnyugodni. Én vettem vény nélkül kapható nyugtatót, időnként veszek be ha rámtör ez a rossz érzés, nekem segít. Próbálj meg hinni benne, hogy minden rendben lesz, megérdemli, hogy higgy benne! Egyelőre ez a legtöbb amit tehetsz érte! Nagy ölelést küldök, és sok erőt, hogy megnyugvást találj, és élvezni tudd ezt az időszakot!
jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves választ, nem értem miért kellett lepontozni, nagyon kedves és segítő volt a hozzászólás! Legjobbakat kívánom én is Nektek és remélem, hogy hamarosan eljön az az idő, amikor ilyen félelmek nélkül tudjuk majd élvezni az Anyaságot. Sok erőt kívánok és minden jót! A többieknek is köszönöm a választ!
jún. 10. 18:22
 19/27 anonim ***** válasza:
84%
De írd már le, kérdező, min rettegsz, ha nincs is probléma?
jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%
17es vagyok, lepontoztak, pedig semmi rossz szándék nem volt abban amit írtam, de úgy érzem, aki nem oldott még hasonlót, az nem érti meg és ez rendben is van. Egy anya érzi ha valami nem stimmel, de sok történetet olvastam, ahol csalt az anyai ösztön és később semmi probléma nem volt, szépen elhagyta a baba a furcsa dolgokat. Remélem nálunk és nálatok is így lesz! A szemkontaktus javulhat még nálatok, sok ismerősömnél később javult, 5 hónaposan a dolgokért nyúlása pedig teljesen rendben van így :)
jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!