Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem tud magától még...

Kisfiam nem tud magától még ülni. Értem ez alatt, hogy nem kúszik még, csak szeretne, nem mászik, szóval nincs ilyen mászásból kiülés. Mit tegyek? Lent ki fejtem a “gondom”

Figyelt kérdés
Szóval magától nem tud kiülni, de pl a babakocsiban felhúzza magát és erővel úgy is akar maradni. Nem bírom visszadőlteni, mert akkor nem haladunk egy lépést se, mert folyton felkapaszkodik. Ha vastagabb párnára teszem szintén fel ül, az etetőszék dönthető, de abba is felhúzza magát. Azt mondták ez így nem jó a gerincére nézve. Értem én, de mit csináljak ha folyton felhúzza magát?

máj. 23. 10:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

10!


De igen. Én is fektettem. Pl a Hauck sportkocsija vízszintesig dönthető!


A gerinc az elsődleges. Nem az,hogy nézelődjön. Pl a lányom 10 hónaposan ült ki. Addig feküdt,igen!

máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Kisfiam keson ulo volt, 13 honapos korara tanult meg egyedul ulni, De nalunk hipotonia miatt. Igazabol mindegy is, csak azert irtam le, mert tenyleg kerulni kellett azokat a helyzeteket, amikor fel tudja huzni magat. Nem lehetetlen megoldani.


Etetoszek helyett pl olben etetni, babakocsit teljesen lefektetni vagy helyette hordozora valtani, en sokat mentem vele ugy ki, hogy haton hordoztam. Parnat (?) ne hasznalj.


Amugy 8 hosan mar nezesd meg szakemberrel, igazabol most foleg a kuszas miatt. Abbol baj nem lehet, ha neurologus latja, max azt mondja nincs semmi, majd beindul. Ha meg van valami, akkor kiirja a megfelelo terapiat. Nekunk is csak 8 hosan derult ki a baj, amikor a kuszas nem indult be.

máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%
Ölben is fel tudta magát hizni a lányom, a babakocsiban nem maradt fekve, már 5 hónaposan kicsi volt a mózeskosár, állandóan nézelődni akart. Vagy le kellett volna kötözöm? Lehet, hogy vannak olyan babák, akik 8 hónaposan is képesek végig feküdni, de vhogy nem tudom elképzelni.
máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

13!


Hát pedig próbáld meg elképzelni. Mert van ilyen. Én se hagytam a lányom ülni, amíg nem ült magától.

máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ☺️

12# a hipotonia miben mutatkozott meg? Teljesen lehet kezelni? Bocsi, de nem tudom erről semmit ☺️

máj. 23. 13:11
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A hipotónia nem kinőhető, az izomtónus alapállapotát jellemzi. Lehet feszes, normál vagy hipotón.

Nem minden esetben okoz megkésettséget. Lehet oka viszont a megkésettséfnek (és van, hogy a hipotóna másnak a tünete).

Nálunk én is hipotón vagyok és a két gyerekem is.

Nálam és a fiamnál semmi gondot okozott. Én csak rossz tesis voltam, rá egyelőre az se igaz.

Lányomnál viszont egy sor gondot okozott. Megkésett mozgás, megkésett beszéd (szájizmait is érintette), nehezített táplálás...

Egyébként őt is fekve kellett tolnom 13 hónapos koráig. Nyilván nem a mózesben, hanem a sportban. Gyógytornász kifejezetten kérte.

máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, nalunk a kuszas miatt derult ki, addig piciket kesve ugyan, de mindent csinalt. Gyerekorvos mindig normalisnak latta, de nekem akkor ott mar bekapcsolt a veszjelzo es elvittem magan neurologushoz, o allapitotta meg a problemat.

Nalunk enyhe formaja van, elmeletileg mas baj nincs, de ez kesest jelent a mi esetunkben. Gyogytornat es tsmt tornat kap, hala a jo egnek a beszed es az ertelmi fejlodese koranak megfelelo jelenleg, de a mozgasaban meg mindig le van maradva.

máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

“Hát pedig próbáld meg elképzelni. Mert van ilyen. Én se hagytam a lányom ülni, amíg nem ült magától.”


Ezt nem minden babával lehet megcsinalni. A kisfiam sem vt hajlandó a mózeskosárban lenni, hiába nem tudott még ülni. Nem látott ki belőle es üvöltött, utána ki is nőtte. Szóval én igenis áttettem a másikba 6 hónapos kora után. Szépen le lett döntve, semmi baja nem lett tőle.

máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor opció a csatos hordozó, nézelődhet, de a gerincét és támasztja pontról pontra.
máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!