Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hónapos gyereketek mit...

14-15 hónapos gyereketek mit ebédel?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak keresnék ebéd ötleteket. Elsősorban olyan ételeket érdekelnének amiket mi is eszünk, nem főzök már külön neki, viszont mégis olyan legyen amit könnyedén megtud enni egy ekkora gyerek és szívesen is fogyasztja.

Kicsit ötlettelenné váltam. Levesek, spagetti, fasírt, rizs, főzelékek, krumpli, francia saláta, lerakott dolgok, darált húsos ételek, ezeket megeszi, viszont jó lenne valami új ötlet. Húsfélékkel vagyok leginkább bajban. Mert tényleg csak a darált húsosakat eszi meg könnyedén.

Ti miket főztök?



máj. 10. 11:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A krumplipürét előre töltött kanállal kapta, míg kevésbé boldogult a kanállal. Én kanalaztam, és a teli kanalat adtam a kezébe
máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%
Szinte mindent eszik, amit mi. A héten pl. ebédre volt pörkölt tarhonyával, bolognai spagetti, rizseshús. Heti egyszer csinálok neki főzeléket. Fasírtot is imádja. Nem kell neki külön főzni. Levest is csinálok mindig, hogy szokja. Hétvégén krumplipürét csinálok hallal és rántotthússal. Szoktam sütni is néha: pizza, lángos vagy amit éppen kitalálnak. 2 gyerekem van
máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

"Levest is csinálok mindig, hogy szokja."


Ugyan minek??? A leves teljesen fölösleges, csak akkor van értelme, ha az az ebéd! Fölöslegesen vízzel tölteni a gyerek gyomrát, tágítani, hogy minél jobban tudjpn hízni igencsak ostoba dolog.

máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kisfiam kedvencei: rizses hus, bolognai, gombaporkolt, rantott sajt, halrudacska, borsoleves, csirkeporkolt, pizza. Mindent eszik, amit mi. Onalloan eszik, nem segitunk ha nem keri.
máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ma mexikoi kukoricaleves volt sajtos piritossal.

Tegnap francia lecso quinoa-val

Elotte alaszkai tokehal tejszines-mogyoros martasban keksajttal es szolovel, plusz roszti.



Azelott meg sajtos-tejfolos teszta, mert alig aludtam es erre futotta :D


Szoval attol fugg :D


2,5 eves es 7 honapos - mindkettovel klasszikus blw hozzataplalas van/volt. Egyutt eszunk, ugyanazt, annyi modositassal hogy jo legyen mindenkinek (fustolt,nyers, mez, feldolgozott, tartositos nincs, so mertekkel) es ugy talalom hogy jol tudjak enni onalloan.

A levest a piritosba martva es elore toltott kanallal ette a kicsi. A nagyobb mint mi.


Eleg sok hozzataplalos instagram-oldal van, meg rengeteg receptes. :) onnan jo otletek jonnek (Okos Timea Kitti; inyencbaba stb)

máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

15!

7 hósan még mérsékelten sózott ételt nem szabadna neki adni :O Só nélkül.

máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%
#16, tévedés. 1 éves korig napi 1 gramm a maximum, de ebben benne van az ételek természetes só (nátrium) tartalma. Ezért kell mérsékelni a sóhasználatot, te egyáltalán nem tilos.
máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát én nem adok a 8 hósomnak sót de ki hogy...
máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
18-as: só nélkül az agymüködés akadályozva van!
máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#18, akkor ne adj. De ne állíts olyat, ami nem valós.
máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!