Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a 15 hónapos gyerekete...

Kisnita kérdése:

Mekkora a 15 hónapos gyereketek? (főleg kisfiúk) Miket tud már?

Figyelt kérdés

Holnap viszem méretni a védőnőhöz, izgulok mert a legutóbbi mérésnél látszott, hogy fogyott. Elkezdtem neki adni a Béres cseppet és azóta jobban eszik, nem tudom hízott-e mert én nem veszem észre rajta. Nagy baj ha még most sem lesz 10kg?

Nekem kicsit olyan mintha 7 hónapos kora óta megállt volna a fejlődésben. 7 hónaposan kezdett el kapaszkodva lépegetni és még mindig itt tartunk pedig már 15 hónapos. Nagy baj ez?


2010. okt. 25. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez enyém,igaz kislány 9 kiló,de meg van minden kishurkája,nem vékony,kis formás csajszi! Nem a kilók számítanak hidd el,hanem hogy kiegyensúlyozott,vidám,egészséges baba legyen!

Lehet ő ilyen alkat,nem baj hogy nincs 10 kiló!! :)

2010. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja,és a lépegetés sem baj,majd ha úgy érzi,akkor elindul egyedül. Az én lányom tegnap elött tette meg a bútortól az első önnálló lépését! Semmiről nem vagytok lekésve,vannak lustibb babák is,pl a tesómék kisfia 17 hónaposan indult el,semmi probléma ezzel :) Első voltam.
2010. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 15 hónapos, ő már szaladgál, meg motorozik.

De annyira eltérően fejlődnek, szerintem ne izgulj!

Ő sincs 10 kiló, tegnap mértem 8800 gramm. Kis nyúlánk baba, nem is túl magas, kis csöpp a többi baba között. De folyton pörög.

Beszéld át a tapasztalataidat az orvossal, meg a védőnővel. Ha valahol megakadt a fejlődés ők tudnak tanácsot adni kihez fordulj. Mi 6 hónaposan voltunk gyógytornán, mert letapadtak a izmok a vállában, és kifli formát vett fel mikor feküdt. 4 alkalom után már ment minden a maga útján.

2010. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia

az én kisfaim már elmúlott 2éves, de most 11kg,ilyen testalkat,nem vékony, és nem is alacsony.soha nem küldtek semmilyen vizsgálatra ,mert ő így egészséges.

a lépegetésről annyit, hogy mi 10hónapos korától vártuk, hogy mindjárt elindul ás már 16hónapos volt mikor egyedül a lakásban ment, de az utcán még nagyon sokáig nem engedte el a kezemet.most már persze elengedné, már én nem engedem,mert elszalad :)

ne aggódj, biztos nincs baj a piciddel

2010. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 8841 gramm és 70 cm.

Szerintem nem gond hogy nincs 10 kilo.Látom hogy jokedvü vidám ebböl gondolom hogy egészséges.

A lépegetés szerintem még normális.majd ha eljött az ideje elindul magátol.

2010. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem lánykám van. 15 hónaposan éppen hogy 10,5kiló volt...és ehhez 85cm. Nem mondanám vékonynak, inkább izmos-formás és magas csajszi. Minket állandóan küldözgettek mindenhová a súlya miatt, de semmi baja. Egyszerűen ilyen alkat.:)

10 hónaposan kezdett kapaszkodva járni, 11 hónaposan már szaladt.

2010. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 85 cm, és 10600 g. Ő elég magasnak számít. 6 hónapos korában felállt, 6 és fél hónaposan lépegetett a bútorok mellett, viszont csak 13 hónapos korában indult el.

2010. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15 hónaposan 12 kiló felett volt a fiam (most 16,5). Önállóan 13 hónaposan indult el, kapaszkodás nélkül, azóta rohan, jön megy folyton. Iszonyú aktív gyerkőc, de ezen kívül semmi extra. Próbálkozunk az önálló evéssel, e még nem igen beszél, a motorozással is csak kísérletezünk.
2010. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 82 cm,és 10,92kg,11 hónaposan tanult meg járni,motorozik, kapaszkodás nélkül felmegy a lépcsőn egy pár napja, villával eszik,kanállal még ügyetlenkedik.15 szót használ kb, aminek felét szépen ejti.Szól ha kakálni kell, ha aludni szeretne menni.15 foga van.
2010. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma voltunk a védőnőnél. 77 cm és 9400 g. Megint fogyott. :S

Legutóbb 9600 g volt. Az az érdekes, hogy 10 hónaposan keres 10 kg volt azóta nem hajlandó megenni a tápszert és azóta van hogy folyamatosan fogy. Mondta a védőnő, hogy jövőhéten 9-re menjünk le, ott lesz a dokinő, beadja neki a 15 hónapos oltás első felét (16 hónaposan majd a másik felét is) és ír egy beutalót vérvételre mert lehet, hogy vérszegény. Pedig kap vitamint rendesen, adom neki a Béres cseppet és a Cebion cseppet is és nem is beteges csak a súlyával van gond.

A lépegetésre nem mondta, hogy baj, azt mondta valószínű azért van mert 7 hónaposan mikor elesett megijedt és azóta fél elindulni. Látott már ilyet, ne aggódjak miatta, de ne is erőltessem majd idővel lesz bátorsága hozzá.

2010. okt. 26. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!