Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek legyezett a kezével a...

Akinek legyezett a kezével a babája, illetve motorozott a kezével (nyitogatta a tenyerét ki be) kiderult valami ebből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Sziasztok, igen, tudom, hogy vannak fent ehhez hasonló kérdések, csak sajnos nem találtam sehol infót arról, hogy később abbahagyta e a baba vagy kiderult valamilyen betegség.


10 hónapos a kislányom, kB 5honapos koratol folyton jár a keze, de tényleg folyton, hacsak nem játszik velük, akkor vagy,, motorozik,, vagy legyez. Aggódom nem e neurológiai probléma, fél évesen voltunk neurológusnál, akkor ő nem mondott rá semmit (de tényleg, mondta hogy vannak ilyen babák kB ennyi volt, a szemkontaktus elégségesnek mondta) , legközelebb júliusban megyünk. Nagyon aggódom, szuletesetol gyenge a szemkontaktusa, viszont sok dologban nagyon ügyeske. KB elkonyvelhetem, hogy valami baj lesz, vagy van rá esély meg 10 hónaposan is, hogy koordinaltabb lesz a kezmozgasa (egyébként szépen fog csipeszfogassal, mutogat, papazik bár elég furcsán, de csinálja, úgyhogy tudja használni a kezeit). Köszönöm ha valaki válaszol, akinek csinálta a gyerkőce


ápr. 25. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, hogyha leírom,hogy a lányom folyamatosan nyitogatta a tenyerét és forgatta a bokáját, és autista, az segít rajtad? De most komolyan...

Szerintem csak jobban felidegesít. De te akartad.


Amúgy nehéz is vele meg könnyű is egyben. Teljesen más,mint egy normál gyerek,de nagyon okos. Sokmindenben kortársai előtt jár. Nem egy tragédia, hogy ő ilyen (Asperger szindrómás). Szóval nem rosszabb az életünk,mint másoknak. Csak teljesen MÁS.

ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lesz tőle jobb, de a tudatlanság sem jó. Köszönöm, hogy írtál egyébként, részben segít rajtam, mert ezek szerint nem kell hogy nagyon súlyos legyen, attól, hogy ilyen intenzív tulmozgasa van. Az autizmusban az a legijesztobb, hogy az ember sokáig nem tudja, mennyire súlyos (Nem tökéletes gyermeket szeretnék, csak boldogat, aki el tudja látni magát ha majd én nem leszek :))
ápr. 25. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Na az én autista lányom meg soha nem csinált ilyesmit. Erre varrj gombot!

Ő sem súlyos eset. Pontosabban már nem. 0-6 éves kora között pokol volt. Most 8 és ezerszer könnyebb. Ép értelmű, normál iskolába jár, de nem átlagos.

ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy sosem lehet tudni ilyen kicsiknél semmi sem biztos, de azért ha már vannak jelek az aggasztobb, mintha nem lennének (furán hangzik, de érted mire gondolok :))
ápr. 25. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Értsètek már meg , hogy a babàk csinálnak ilyeneket....
ápr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Derjaderja ***** válasza:
55%

Én a mai napig repkedek ha elgondolkozom, kisgyerek korom óta csinálom, annyira hogy anyám magát hibáztatja az ízületi gyulladásom miatt amiért nem szólt érte.

Nincs diagnózisom, vsz rossz szokás.

ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!