Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha megőrülök,...

Mit csináljak, ha megőrülök, mikor babalátogatóba jön valaki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kifejezetten introvertált, mert szeretem a társaságot. Ha én válogathatom meg, kik vannak benne.


5 hete szültem, a terhesség és a szülés csodálatos volt, a kórházban töltött napok is (férjem végig ott maradhatott, hármasban vagyunk a babánk egy percétől). A piciért rajongok, úgy érzem, mintha mindig is velünk lett volna. Úgyhogy nem gondolom, hogy ez szülés utáni depresszió lenne.


De konkrétan gyomoridegem van, ha valaki jönne hozzánk, vagy ha itt van valaki. Legszívesebben a szememet forgatnám, mikor hallgatom, hogy az éppen 1 hónapos gyerek már most tiszta apja, vagy melyik hatvanadik rokonra hasonlít az orra. Vagy ha kérdezik, mit szeretnénk ajándékba, mondjuk, hogy van mindenünk, nincs szükségünk semmire (és ez így is van, enyhe vásárlásmánia, a gyereknek már olyan cipője is van, ami jövőre lesz rá jó). De ideállítanak így is olyasmivel, ami felesleges, telepakolt ételhordókkal, hogy "ha már ebéd előtt jöttek, hoztak egy kis ebédet is". Szerintem 1, max. 2 dolog lehetett, aminek tényleg örültünk.

Kapom a kéretlen tanácsokat, a testemmel kapcsolatban is úgy érdeklődnek, mintha egy pár zokniról lenne szó. Az egyik rokon végig "Böbézte" a gyereket, amíg itt volt, nem értettem, miért, igazából azt hittem, félreértette a nevét (Bella). Utána, mikor szóltam, hogy amúgy a neve Bella, nem Böbe, mondta, hogy ja tudja, dehát tiszta nagyanyja, azért hívja így...


Ha a legjobb barátaink, vagy olyan rokonok jönnek át, akiket amúgy szeretek, tartjuk a kapcsolatot rendesen, az nem zavar (pl. anyukám). Sőt, olyankor van, hogy elviszik a babát sétálni, vagy amíg szusszanok egyet, ők figyelnek rá. Szóval ezzel nincs bajom, de ez a kötelező jópofizás, meg hogy elemezgetjük, kire hasonlít a gyerek, akinek folyamatosan változik még mindene, kiborít. Ez a hormonok miatt lehet?



ápr. 25. 19:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
72%

Meg kell tanulni meghúzni a határokat. Hozzánk senki, értsd: a nagyszülők sem jöhettek csak úgy spontán. Megbeszéltük előző nap, hogy jönnek, és kb. mikor, de előtte még ideszóltak, hogy most indulnak.

Mindenki más, mint pl. kolléganőim 1-2 héttel előre bejelentkeztek.

Ha ide bárki csak úgy random becsengetett volna, NEM ENGEDEM BE. Nem nyitok ajtót, ennyi.

ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
65%
6# Remélem így lesz itt is a másodiknál.:D Iszonyat idegesítőek voltak az elsőnél, viszont az is igaz, hogy ez csak a kezdeti hülyeség..érdekes utána eltűnt mindenki, amikor jött a dackorszak és már nem engedte a puszit, nem lehetett pakolgatni ide oda mint a plüsst. Úgy már nem volt jó nekik babázni. :D 9# voltam
ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
57%
Ja a másik, odavisznek úgy mindent, hogy kértétek, hogy ne? Semmi gond, megmondod megy a raktárba ez is akkor. Kész. Nálam volt, hogy kinézett a rokon egy baromságot, mondtam ne, fél ezektől a lányom. Erre csak elhozta, a gyerek halálra rémült ahogy bekapcsolta, én meg közöltem mosolyogva, hogy nincs gáz, megy a raktárba porosodni. Arcára fagyott a mosoly. Ja és azóta is évek óta utálja a gyerek.. Én ismerem a gyerekem, ha direkt szólok, hogy ne, akkor ne.
ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
66%
Hát a Böbével jobban járt volna :-D
ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
Szupi, úgy látszik, valaki még anyaként sem nőtt ki az oviból.
ápr. 25. 19:42
 16/64 anonim ***** válasza:
65%
De minek csináltok ilyen turizmust? Nem szeretitek a nyugalmat? Én, a gyerek születése után lehet, hogy két hónapig senkit nem akarnék látni.
ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én örülök a felnőtt társaságnak, ha az pl. anyukám, vagy a legjobb barátnőm. Sőt, szombaton a legjobb barátaink jönnek át és pizzasütögetős délutánt/estét tartunk. Az ilyesmivel nincs bajom, mert ők tényleg úgy jönnek, mintha haza is jönnének, nincs ez a kínoskodás, meg az az érzés bennem, hogy minél előbb szabadulnék a saját házamból.
ápr. 25. 19:50
 18/64 anonim ***** válasza:
88%

Az mondjuk tényleg jó büdös parasztok dolog, hogy a férjed rokonai megnéznék a férjed gyerekét, te meg elmész vele a te anyádhoz. Még megalázó is a férjednek.


Bezzeg ha a te rokonod menne és ő vinné el a gyereket, gondolom kiakadnál.

ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
86%
Akit nem akarsz látni az a férjed rokonsága. A te anyukád és a legjobb barátnőd mehet. Meg barátok. Jellemző
ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

"Az mondjuk tényleg jó büdös parasztok dolog, hogy a férjed rokonai megnéznék a férjed gyerekét, te meg elmész vele a te anyádhoz. Még megalázó is a férjednek."

Véletlenül, reflexből pakoltam be hátra, nyilván utána megfordultam a kocsival, és hazavittem. :)


"Akit nem akarsz látni az a férjed rokonsága. A te anyukád és a legjobb barátnőd mehet. Meg barátok. "

PÉLDÁKAT írtam. Ugyanúgy mondhattam volna anyósomékat is, velük sincs gond. A saját rokonságomból is bőven van olyan, akihez nincs kedvem, mert semmi közös témánk nincs, sosem érdekelt, hogy mi van velük éppen.

ápr. 25. 19:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!