Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babátok beszél már?...

1,5 éves babátok beszél már? Az enyém még nem mondd semmit! Nincs lemaradva?

Figyelt kérdés
Mindent kimutogat és megértem hogy mikor mit akar de nem akar megszólalni! Hogyan tudnék ebbe segíteni vagy nem lehet majd jön magától?
2010. okt. 26. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs lemaradva. Az enyém is csak pár szót mond, azt sem érthetően. Én úgy csinálom, hogy rámutatok valamire elmondom mi az és többször elismétlem neki. Együtt is működik velem, mert mindig megpróbálja ismételni amit mondok, először érthetetlenül, de addig ismételjük, amíg nem lesz jobb. Egyébként fiú vagy lány? Mert állítólag a fiúk később kezdenek beszélni. Az unokaöcsém 2,5 éves, de még csak halandzsázik, nem mond semmit.
2010. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha egészséges a babád, és miért ne lenne az, ha midnent elmutogat, és érti amit te mondasz, akkor nincs semmi baj. amúgy lányoknál 2 év, fiúknál 2,5 év az átlagos beszédmegindulás kezdete. de ez átlag. számít a gyerek temperamentuma is. sokszor van hogy egy nagyon mozgékoyn gyerek később kezd beszélni, ha fiú ha lány.

sztem ezen segíteni nem lehet, ilyen típus és slussz. sokat beszélj hozzá, mondóka ének miegymás, és majd ha ő úgy gondolja, elkezd beszélni.

az enyém amúgy 22 hónpos múlt, és kb. 15 szót használ. mostanában kezdenek megjelenni ilyen kezdemények, hogy anya, nem. ez az adott szitutól függően azt jelenti hogy anya ezt vagy azt nem csinálta stb.

2010. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kisfiú és sokat énekelek neki meg mondókázunk!

Szinte mindent megért ha mondok neki valamit hogy hozzon be vigyen ki megcsinál mindent!

Eléggé mozgékony kispasi mert reggeltől-estig meg sem áll!

2010. okt. 26. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!