Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan még mindig 120-130...

7 hónaposan még mindig 120-130az adagja. Hogy lehet rábírni, hogy többet egyen? Fontos! És kiságy kérdés.

Figyelt kérdés

4 hónapos koráig tejen élt,aztán jött a tápszer,és a gyümik,főzelékek.Egy napja:

1kor 120 táp

4kor 120 táp

7kor 120-140tej

10kor 1alma,vagy 1barack zabpehellyel

13kor 180-220 főzelék

16kor 120 táp

19kor 80 tejpép

20kor 120-140tej

és alvás 1ig.

Már le lettünk tolva,hogy gyakran eszik,és keveset,de egyszerűen nem tudom hogy lehet átállítani.

Mondták,hogy kezdjük hamarabb a napot 6óra körül,és akkor éhesebb lesz a köv. evésig,az ebédet is rakjam át 2körülre.És majd meglátom,hogy többet is eszik,és átalussza az éjszakát.Hát 3nap után feladtam.Inkább rosszabb lett.Éjjel többször kelt,hol inni,hol enni...én meg egyre jobban kivoltam... Aki tud,segítsen légyszi,hogy kell ezt csinálni,mert egyszerűen 120-130 után szájzár,és ha mégis belenyomom,üvölt.Egyszer addig nyúztam míg megette..ki is hányta...

És lenne egy másik kérdésem is.Mit raktok a kiságyba,hogy ne dugja ki a lábát?Most gyakorol "mászni",ami inkább kúszás,nyusziugrás keveréke,ráadásul hátrafelé halad,egy idő múlva kikandikálnak a lábai,és sír,mert nem megy a visszahúzás.Ezzel mit kell csinálni?

Köszi a SEGÍTSÉGET!


2010. okt. 25. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1) napi 600 ml tejet/tápszert eszik, pusz egy csomó főzeléket, gyümit, tejpépet. Ez nem kevés! Öszehasonlításképp az én 8,2 kilós, 72 centis, szintén 7 hónapos fiam 800 mili tejet iszik egy nap, tejpép nuku, gyümölcs-főzelék együttesen csak 40 gr.


2) Belül a kiságy végig be van fejvédőzve, nem csak a feje körül.

2010. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A dokija szerint (és persze a védőnő is helyesel) kevés ez így... Napi 1 litert kellene szétosztani 5 evésre.

Amúgy ő is 8,3kg és 69cm volt legutóbb a hós státuszon.Szóval nem kicsi..

A mi fejvédőnkön alul nincs kötöző,így ahol az van,ott is kikandikálnak a lábak :( , :)

2010. okt. 25. 17:38
 3/15 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg sokszor eszik. Ennyi idősen már rég át kéne aludnia az éjszakát és napi 5 étkezésben elosztani a kaját. Szerintem nem voltál elég kitartó, amikor változtatni akartál. Nem megy az pár nap alatt, ha már 7 hónapja ez rögzül benne. Az eleje biztos durva, de szerintem 2 hét biztosan kell egy ilyen átálláshoz. Kitartás, hidd el megéri!
2010. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jézusom, rengeteget eszik szerintem. És nagyon sokszor.

Ennyi idősen az én fiam 5ször evett (most is)

reggel 8 180-200 tápszer

tízórai 10.30 180 gyümölcs

ebéd 13.00 180-200 főzelék

uzsi 16.30 200 tejpép

vacsi 20.30 200 tápszer

2010. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rengeteg??? :) Hát a tiéd több ha kiszámolod,és az meg,hogy sokszor?na azt én is tudom,és épp azt kérdeztem,hogy hogyan lehet rávenni,hogy ne ennyi alkalommal egye meg a napi adagját=többet egyen egyszerre
2010. okt. 25. 18:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos kapok rendesen, de mi is hasonló gondokkal küzdöttünk. Mi az esti tejet leváltottuk tápszerre, utána szinte teljesen átaludta az éjszakát. Reggel kezdtük tejjel, de nem bántam meg, nekünk bejött. Nem egy nagyevő máig se, de gernetikailag is vékony, szóval a mi gyerekorvosunk szerint jó így, ilyen alkat. Már kétéves, nagyon mozgékony, kiegyensúlyozott egyébként. A rácsok nálunk is körbe voltak fejvédőzve, az nekünk is bevált.
2010. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sokat eszik, sokszor. A sűrün evő babák gyomra 1éves korukra elfárad, evészavarosak lesznek.

Felejtsd el, hogy 1 liter tej KELL egy napra.

Kezd el ott a változtatást, hogy reggel megeteted és onnantól kezdve csak 4óránként.

Kezdődjön a reggel 7kor--tej.

9:30gyümi de ne tegyél bele zabpelyhet,legyen több gyümi

13:00 200főzelék

17:00 tejpép

20:30 vacsora

éjszaka, ha ébred:táp

Kitartás kell, de legalább azt el kellene érni, hogy 4óránként egyen :)

2010. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kell. Mellesleg meg a receptre felírt anyatej napi adagja 8 deci, ennyit eszik egy átlagos baba. (Már ha van átlagos baba.)


Tudom, hogy azt kérdezted, hogyan etethetnél meg többet a babáddal, mint amennyit igényel. De ha ezt teszed, akkor jó eséllyel táplálkozási zavarai lesznek. A babáknak van egy jól beépített jelzőrendszere: akkor eszik, amikor éhes. Ha ezt figyelmen kívül hagyják, és akkor is etetik, amikor nem éhes, vagy nem akkor adnak neki enni, amikor éhes (azaz időre etetik), akkor később sem akkor fog enni, amikor éhes, hanem amikor itt van az ideje, és nem annyit, amennyi épp elég neki, hanem amennyi előtte van.


Azaz könnyen ehet többet, mint a szükséges mennyiség, és akkor is, ha nem éhes. Ez egyenes út az elhízáshoz.


A babád tényleg eleget eszik. :-)


Fejvédő ügyben: én a fejvédő alját bedugom a matrac és a kiságy rácsa közé, egészen a matrac aljáig lehúzom, ameddig csak tudom. Így fent tartja a kötöző, lent meg maga a matrac. Maximum kézzel tudja kirángatni, de a lábát nem tudja kidugni a rácsokon.

2010. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam hogy rengeteget eszik és sokszor:) Igen, ha kiszámolom akkor valóban nem rengeteg, hanem pont elég, de ahogy így ránéztem a felsorolásodra hogy hányszor eszik, valószínű attól éreztem hogy rengeteg, mert nagyon sokszor eszik.

Nyílván éjjel nem fogsz tudni változtatni, de próbáld meg úgy, hogy 7-kor tej, amennyit eszik, 10-kor csak magában gyümölcs, 1-kor utána szerintem jó az ebéd főzelék, 4 helyett próbáld eltolni fél órával az uzsit, de ne tápszert hanem szintén egy pici gyümölcsöt adj neki, aztán fürdés előtt tejpép és utána a tápszer.

Vagy ha ragaszkodsz a délutáni tápszerhez, akkor egyszerűen a 7 órás tejpépet hagyd ki. Akkor többet fog enni fürdés után a tápiból, és lehet hogy nem fog ennyit ébredni éjjel.

Majd számolj be, hogy sikerült-e valami:)

2010. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Mindenkinek köszönöm a választ!

Valamennyire megnyugodtam,mert ahogy olvasom,nem kell beletömnöm többet,csak másképp kellene.. Csak akkor nem tudom ,miért mondogatják,hogy ez kevés.Alapvetően én se gondolnám annak,mert nagyon szépen fejlődik.(2500al született)Csak amiatt aggódtam egy kicsit mégis,mert kb.3 hónapos kora óta 120 körül van az adagja,3 óránként,és ezen nem nagyon változtattunk.

Mostmár csak egy kérdés merül fel bennem,hogy hogyan húzzam széjjelebb az etetéseit,ha 7-20ig van ébren...az többé kevésbé pontosan 3 óránként van,ahhoz,hogy az 5 evés meglegyen. :( (ezt a 3 óránként dolgot is ő lőtte be magának,én igény szerint etettem,de ő így beállt,és jó ideje megy így.Órát állíthatnék hozzá..szóval mielőtt bárki azt hinné,én soha nem tömtem,vagy etettem úgy,hogy itt az idő,akkor gyerünk és akkor továbbra se fogom)

Az utolsó válaszadó tanácsait megpróbáljuk követni,és majd megírom van-e változás.De amikor leírta a doktornő,hogy hogy csináljam(ami nagyon hasonló az egyik válaszadó által írott napirendhez),sajnos az volt,ami nem működött,mert akkor is kért volna,amikor nem volt itt az ideje,vagyis megetettem fél10kor,ő már 12kor kérte az ebédet,és ez így ment egész nap...Plusz este 11kor ébredt,és addig sírt,amíg meg nem etettem.Na ekkor mondtam,hogy elég,mert nem visszafelé akarom csinálni a dolgot.Remélem ez nem ismétlődik meg.Tudom,hogy tök bénának tűnhetek de nekem ez tényleg csak így megy,viszont nem akarok neki ártani,se most,se hosszútávon ezért kérdeztem...Más gyerekek maguktól állnak át,vagy segíteni kell nekik ebben?


A kiságy problémánál,tök jó ötlet körbe fejvédőzni.Nézek is majd akkorát,ami körbe éri.Ami most van ,az feles,és hiába dugom a matrac mellé,ahogy próbálja ellökni magát,simán kijön,és már kint is van a lába.



Mégegyszer köszi mindenkinek!!!! Legyen szép a napotok! :)

2010. okt. 26. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!