Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit elrontottam volna?...

Valamit elrontottam volna? Nem szeretne a gyerekem, vagy tényleg ennyire más a temperamentuma minden babának?

Figyelt kérdés

19 hós babám,anyukámmal olyan jól elvan,hogy nem is veszi észre ha otthagyom.Sőt ha megyek érte akkor sem repül a nyakamba:(

Amugy bújik hozzám,ölelget,simogat.De miért van ez ha a nagyinál van.Anyukám pici kora óta részt vesz az életében és ezt én maximálisan támogatom is mert egy babának a nagyszülőkre is szüksége van,de mégis furcsa ez a viselkedés.

Fura...


2010. okt. 23. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 18 hós, és már azt veszem észre, hogy "kevés" vagyok neki. Ha kettesben vagyunk semmi gond, én vagyok a Minden, de ha társaságban, akkor majdnem mindegy neki, hogy kivel, csak már ne velem/velünk. Nagyszülőknél úgyszintén. Én ezt nem fogom fel tragikusan, mert amúgy szeret, meg kötődik hozzám, de ha van más valaki, akkor vele van, mert velem tudja, hogy bármikor lehet.
2010. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy gondolom ez azért van, mert a babád biztonságban érzi magát a nagymamával, és tudja, hogy ha el is mész, visszajössz. Nálunk is így van (13 hónapos a kislányom). Szerintem örülj neki, mert ez azt jelenti, hogy kiegyensúlyozott és sok szeretetet kap, biztonságban érzi magát a világban! Biztos, hogy nagyon szeret téged!
2010. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most van abban a korban, hogy a világmárnem csak az anyukából áll, hanem elkezd ismerkedni másokkal, felfedezni a világot meg az embereket. Ez teljesen normális ilyen idős piciknél, és ne aggódj, szeret téged :)
2010. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszaitokat.:)

Nektek is előfordul időnként,hogyha mentek érte nem ugrik a nyakatokba?

2010. okt. 23. 14:45
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást,csak annyit hallani szeparációs szorongásról,meg még ki tudja miről,hogyha az ember gyermeke nem ugy viselkedik elkezd aggódni az anyuka(jelen esetben én):D
2010. okt. 23. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém elmúlt már 2.5 éves is, és ugyanígy viselkedik, mint a te babád.

Sokszor úgy érzem, a nagyi a mindene. Anyum óvónő, igazán ért a gyerekek nyelvén. Mindig van ideje és türelme játszani, bolondozni a fiammal. De ami nem tetszik, hogy szinte folyton a nyakán lóg, nem hagyja fél percre sem egyedül.

Én sokszor elkeseredek, amikor menni akar a mamához, vagy nem akar eljönni tőle. A mama alattunk lakik 1 szinttel, így minden nap találkoznak.

2010. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam még csak 1O hónapos, és ugyanez! Imádja anyukámat, volt már, hogy náluk aludt, amikor nekem halaszthatatlan dolgom volt, még csak nem is nyöszörgött. Amikor én altatom, fél órát szenvedünk, ha anyukám, 5 perc alatt alszik, mint a kisangyal. Mondjuk nem bánom, hogy szeret náluk lenni, mert így néha el tudok menni kettesben a kedvesemmel ide-oda, és ha jön majd a kistesó, nem fogja megviselni amíg én kórházban leszek.
2010. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet, anyósom a lányom születése óta folyamatosan részt vesz az életünkben ami nem baj, mert nagyon szeretjük. Néha már féltékeny vagyok, hogy állandóan a mama pedig még csak 13 hónapos lányom, ez csak akkor van ha ott vagyunk nála. Mindenhova megy utána és mintha kicserélnék a gyereket. Hetente vagy két hetente 1-2 napot náluk tölt. De nem bánom, jó az ha az embernek van egy ilyen anyósa vagy anyukája akire bármikor nyugodtan rámeri bízni a gyerekét. Mert gondoljatok csak bele vannak olyan gyerekek akire csak rá nézel és már sír annyira anyás.
2010. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem aggódik, ha otthagyod, mert pontosan tudja, hogy jó helyen van, és biztos benne, hogy visszajössz érte. Az ilyen gyereket hívja a pszichológia "biztosan kötődő"-nek. :)Ha egyébként ölelget, simogat, akkor minden teljesen rendben. Inkább legyél boldog, hogy egy ilyen remek nagyi van a segítségedre. Boldog babázást.
2010. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az én fiam 1 éves és kétségbeesetten sir amikor a mamáék elmennek tölünk.hát utánnam még életében nem sirt...nekem is fura de a mama óvónéni és azt mondja ez igy jó.én is sokat foglalkozom a fiammal sokat nevetünk és nagyon sokat játszunk és kacagunk,mégis a mamáék másak,nem értem én se.
2010. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!