Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan anyuka, akinek a 15-16hónapos babája még nem eszik egyedül evőeszközökkel és nem iszik önállóan rendes pohárból?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 21:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves fiam gyönyörűen eszik egyedül. Kézzel-lábbal. Próbálkozik a kanállal, de több megy mellé mint a szájába. A levest mindig én etetem meg vele, a másodikkal hagyom próbálkozni. Kivéve ha főzelék.

Inni viszont 14 hónapos kora óta iszik egyedül pohárból. Most már akár egy kézzel is. Igaz, hogy mi soha nem cumis üvegeztünk, és amikor már kapott inni az anyatej mellé egyből pohárra szoktattam.

Szerintem semmi gond nincs ezzel, főleg nem 15-16 hónapos korban.

2010. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Húú, már én is meg akartam ezt kérdezni pár napja :) 16 hónapos fiam még nem iszik pohárból, és kanállal sem igen megy neki az evés. Villával gyümölcsöt már ugyan szépen majszol, de ennyi, én sem akarom erőltetni, én sem vagyok a híve annak, hogy a fél lakás tiszta kaja, a gyerek meg éhes marad :) Türelem, majd megtanulják :) Nem is értem mire jó ha egy ennyi idős gyerek már önállóan eszik, iszik.... talán ha már bölcsis, de amúgy csak a szülők lustaságát látom benne, hogy "nah, végre már nem kell etetni...".
2010. okt. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nyugalom,a két éves státusz kérdésben szerepel,hogy próbál-e önállóan enni-inni?A hangsúly a PRÓBÁL-on van!
2010. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!