Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan anyuka, akinek a 15-16hónapos babája még nem eszik egyedül evőeszközökkel és nem iszik önállóan rendes pohárból?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 22 hónapos, de én etetem többnyire. Legalábbis azt, amit kanállal kell, a többit kézzel eszi. Inni néha iszik pohárból, de rendszerint magára dönti. Nem erőltetem. Biztos nem marad így örökre :) (amúgy rendkívül fejlett, értelmes, sokat és folyékonyan beszélő a gyerek... ez az egyedül evés-ivás pont nem az erőssége. Na bumm) :)
2010. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Anyósod jött ezzel a dumával? :))) Enyém 17 hónapos és most kezd el jobban enni egyedül. Eddig 3 adagot gyűrt be a kanálba, most kezdi el érteni, hogy a kevesebb több.Poharas ivás sincs még önállóan.
2010. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom kétkanalas módszerrel eszik. A nála lévő kanállal küzd, én meg a nálam lévő kanállal adom az ennivalót. Inni ügyesen iszik, remélem hamarosan az evés is menni fog egyedül.
2010. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

18 hónapos a babám és még egy jó ideig én akarom etetni!

Ivással, már probálkozunk nagyobb sikerekkel, de az evést önállóan még nem erőltetem!

2010. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bár az én babám még csak 14 hónapos, de nem tartom valószínűnek, hogy 1-2 hónap múlva egyedül fog enni. Még csak most jött rá, hogyan kell kézzel enni, eddig mindent csak szétdobált :)

Barátnőm babája 18 hónapos, pohárból egyedül nem iszik, de itatható, kanállal most kezd enni egyedül is, de ez még csak 1-2 kanál/ étkezés.

Nem hiszem, hogy 14-15 hónaposan már ezeket tudnia kéne.

2010. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 18 hónapos és gyönyörűen eszik a kezével. Persze nem kanállal, mert úgy nem akar. Nem erőltetem. Már egyre több mindent les el tőlünk, hogy a nagyok hogy is csinálják. Előbb-utóbb ezt is leutánozza és tudni fog enni kanállal is. Legalábbis bízom benne. ;-)

Pohárból ivás addig működik, amíg fogom a poharat. Ha elengedem, akkor fürdés van! :-D

Az én anyósom és a védőnőm is ezzel traktál, hogy ilyen idősen már mindezt tudnia kéne. De a gyermekorvos szerint ne foglalkozzak velük. Minden gyermek más. Rá hallgatok.

Ja és még (micsoda bűn) a bilire is csak játszásiból ül rá, persze nadrágban és pelusban. Meztelen popsival nem hajlandó ráülni. Beleprodukálni meg pláne.


Ne foglalkozz mással. Te vagy az anyukája és tudod hogy mikor mire van szüksége. Nem kell erőltetni semmit, mert később abból sokkal nagyobb zűrök lesznek.

2010. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

....de jó, akkor megnyugodtam :)))

Olvastam már olyat, hogy ilyen korban villával, meg kanállal gyönyörűen eszik a gyerkőc. Féltem, hogy csak mi vagyunk elmaradva.

Az én babám is nagyon szépen fejlődik minden más téren, de ha vízzel töltött poharat teszek elé, abba csak kezetmosni hajlandó, de azt nagyon élvezi, a tányérjába szintén a kezével hajlandó csak belenyúlni :)

2010. okt. 21. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos, egyiket se csinálja, de nem is próbálta. Jó darabig nem is fogja, amig én jelen vagyok. Én nem csipem ezt a hűűű, de aranyos, csupa maszat lett dolgot, nekem ne legyen kajás a függönyöm se...

Nagyobb gyerekem se evett addig egyedül, amig olyan nagy nem lett, hogy kosz nélkül evett gyakorlatilag azonnal egyedül. Jelentem, él, egészséges és nagyon szépen eszik, sőt jó evő is, 5 éves lesz, ő most ismerkedik a késsel, nem az élessel, csak akenőkéssel pl. virslit darabolhatja magának. Mindennek eljön az ideje, de az önálló evésnek-ivásnak nálam nem 2 éves kor előtt van az ideje...

2010. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14 és fél:semmi ilyesmi!!!Tényleg légy nyugodt!
2010. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én sem akarom erőltetni neki. Annak a híve vagyok, hogy mindennek eljön az ideje, csak hát az a sok "szuper baba" akikről olvasok néha ...... :)
2010. okt. 21. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!