Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám egyfolytában...

8 hónapos babám egyfolytában hisztizik, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

2 napja csinálja, csak akkor van csendben, ha ölbe van, vagy babakocsiba.Eddig nagyon szépen el volt egyedül, nem igényelte a jelenlétemet, és hogy egyfolytában ölbe legyen.

Nem tudom, hogy mi a baja, 2 foga már kijött, nem szenvedett annyira tőle,nem tudom mire vélni ezt a viselkedést, de már nem bírom sokáig.Tegnap már egész este bőgtem,félek, hogy akaratom ellenére ingerlékenyebb leszek a babámmal.Kérlek segítsetek!


2010. okt. 19. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy az első két foga nem viselte meg, a többi megviselheti. Nem egyformán reagálnak minden fog kijövetelére.

Legyél vele türelmes, mert szüksége van rád és ő még nem tudja elmondani, hogy hol fáj neki, vagy mitől érzi magát rosszul. Egy pár nap múlva magadtól rájössz, hogy miért csinálta.

2010. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
LEGFONTOSABB h ne légy vele türelmetlen!Inkább kérj valamikől segítséget a házi munkában h többet lehes vele hisz tényleg nem tudod mitől sirhat, hol fáj neki ahogy az eslő válaszoló is mondta szüksége van rád.És ne sirjál a babád jelenlétében mert Ő teljesen átérzi hogy valami baj van veled és még sirosabb lehet.Ez egy ilyen időszak a számára lehet, kitartást neked és türelmet.egy 8 majdnem 8hos kislány anyukája
2010. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban :))) valószínűleg megérkezett a szeparációs szorongás hozzátokis. Csupán annyit jelent, hogy okosodik a babád, nyílik az értelme, rájött, hogy te és ő két külön személy vagytok. [link]

[link]

[link]

2010. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi Mindegyötöknek!Megpróbálom higgattan átvészelni ezt az időszakot....

Az én kislányom is majdnem 8 hónapos ;)

2010. okt. 19. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy 8 hónapos még nem hisztizik. Ez bizony a szeparációs szorongás. Ennek örülnöd kell, mert ez azt jelenti, hoigy a babád jól kötődik hozzás, fontos vagy neki, ezért hiányzol, amikor nem lát. Az lenne a baj, ha a babádnak fel se tűnne a hiányod, azaz ha nem kötődne hozzád eléggé. A rosszul vagy ambivalensen kötődő gyerekeknek elég sok problémájuk lesz/van az életben... Szerencsére a többség jól kkötődik, mint ahogy a te babád is.


Kitartás! :-)


[link]

2010. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, valószinű szeparációs szorongás, vagy jön a többi fogacska. Az inyét megnézheted ha piros vagy duzzadt, bizony sírhat attól is, bár akkor az öledben se lenne jó neki. Azért nézd meg, és ha kell kenegesd be neki.

Amúgy egy 8 hónapos baba is hisztizhet már:) Az én fiam akkor kezdte el a raplit:) Igaz csak akkor ha valamivel játszott amivel nem kellett volna (telefon és már folyt belőle a nyála) én meg elvettem, na akkor aztán be tudott gurulni és csapkodva sírt érte...

Most 10 hónapos és még mindig előfordul az ilyen, ha tiltott dolgot kaparint meg.

2010. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak az a furcsa, hogy nem elég neki a közelségem, tehát hogy ott ülök mellette, csimpaszkodik a lábamba,fel kell vennem.
2010. okt. 19. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!