Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes megvenni ezt az új...

Érdemes megvenni ezt az új fischer price-os tanuló macit?

Figyelt kérdés
Vettetek ilyet a babátoknak? Szereti?
2010. okt. 19. 07:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
28%

Van tanuló kutyánk. Nem azért vettem, hogy bármilyen készségét fejlesszem, sőt, nem is én vettem, hanem nagyiék, de örülök neki, hogy van, mert nagyon szereti. Mindemellett egyfolytában játszunk, hogy felfedezze a világot, a rajzolást, stb, de nyilván nem vagyok szar anya, ha naponta 2*10 percig játszik azzal a nyamvadt kutyával, és hangosan kacag.

És a 67%-os anyukának üzenem, hogy a játék ugyanolyan zenét játszik, mint a cd lejátszó, és én botor be is szoktam kapcsolni, mert imádunk a rajzfilmslágerekre táncolni a gyerekkel. Sokszor szól a zene, mert szerintem jót tesz, és nem éneklek egész nap (csúnya is lenne) bármennyire szennyezem is a zenével a környezetemet.

Szeretek zenét hallgatni, és nem tudok hangszeren játszani, voltam már beteg, úgy hogy semmi hangom nem volt. Akkor szegény gyerek ilyen esetben teljes kussban ül egész nap, vagy cd-t hallgathat? És ha igen, akkor nem mindegy, hogy miről szól a dal, kutyából, vagy lejátszóból?

Szerintem tök mindegy, lehet tévedek, de nem izgat, mert úgy gondolom jól csinálom, és a gyerekem szerint is:)


Lényeg a lényeg: ezeknek a játékoknak ugyanannyi értelme van, mint egy 500Ft-os plüssállatnak és egy cd-nek együtt.

Ha valaki meg szeretné venni, akkor tegye, ha van rá pénze, nem tesz vele rosszat egyáltalán. Ha meg nem akarja megvenni, akkor ne tegye, ezzel ugyanúgy nem tesz rosszat a kicsinek.

2010. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
26%

Egyéni ízlés és értékrend kérdése. Aki megelégszik azzal, hogy a gyereke ilyen gombnyomós micsodáknak tapsikolva szórakozik, és rajzfilmslágerekre, meg zenélő kacatokra táncikál, az vegyen ilyet, és örüljön neki, milyen értékes magot ültet el. Az ilyen családokra alapoz a sok igénytelen televíziós csatorna, tökéletes célközönség.


Aki meg más értékrenddel bír, és azt szeretné, ha a gyereke az értékes dolgokra legyen fogékony, ne a silány bóvlira, az nem vesz meg ilyen játékokat, még ha anyagilag megtehetné is. Lehet, hogy jól elszórakozik a gyerek azzal, hogy megnyomja a gombot, és csodálja, hogy zenél és villog, de ha lehet ennél jobbat, tartalmasabbat is adni a gyereknek, akkor miért adjam a vackot?! Azért, hogy beálljak a sorba, és elég trendi legyek? Biztos elszürcsölgetné a gyerekem a Pepsi Colát is, elrágcsálná a chipset is, de nem veszek neki, mert tudom, hogy van sokkal jobb és egészségesebb is. Így nem veszek vacak játékokat sem, ha tudom, hogy van hasznosabb, szebb, jobb, tartalmasabb. Ezért nem hiszem, hogy én is kockafej lennék. Egyszerűen csak azt akarom adni a a gyerekemnek, ami a legjobb. És az én értékrendemben a gombnyomásra zenélő vackok nem ez a kategória. Még ha Bach jön is ki belőle (ami önmagában röhejes).

2010. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Bocsi,nem akartam vitát kelteni,csak a véleményekre voltam kíváncsi.
2010. nov. 6. 13:10
 24/37 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a fp-os játék a legjobb és a fiam imádja és az aki nem veszi meg sajnálja rá a pénzt és ennyi!Vannak ezek gagyi 500 ft-os szarok amik soha nem engednék.hogy a fiam a szájába vegyen!
2010. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%

13:26 a szívemből szólt. Én voltam az, aki első körben lekockáztam a citerázó anyukát. Pontosan így értettem a kockát, ahogyan ő nagyon is jól megfogalmazta.

Én nem erőltetem rá a gyerekemre a saját nézőpontomat. Joga van megismerni a tanulókutyust, a rajzfilmslágereket, Vitay Ildikó lemezeit (Urambocsá' nem én éneklek neki, egyrészt mert nem tudok furulyázni, másrészt Vitay I. szoprán, én meg elég súlyos alt vagyok, így a gyereknek is élvezhetőbb), Süsüt, a kisVukot (te megfosztod a gyerekedet a fürge rókalábaktól, csak mert rajzfilmzene?).

Ugyanígy igyekszem megismertetni vele az apja részéről "örökölt" zenei világot. Mivel se a szöveget nem tudom tökéletesen visszaadni, sem jó énekhangom nincs, az arab népzene mind cédéről megy. És akkor ugyan mi van? Ettől még nem hiszem, hogy fejet hajtottam a globalizációnak és tucattermékeket fogyasztó, csipszet zabáló zombit nevelek a gyerekemből. Nagyon szomorú, hogy ti ezt tartjátok a többiekről, kedves citerázó kockák.

2010. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
56%

13.26 vagyok. Valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy miért törölték a kommentemet?

Kedves engem, és a gyermekemet is értéktelennek tartó anyuka (csak mert merünk cd-t hallgatni, és van zenélő játékunk), a véleményem fenntartom, akárkihez rohansz panaszkodni. Szégyellheted magad.

2010. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy elnézem,a kérdésedet is törölték...Egy fokkal sem vagy különb a "kocka" anyukánál,megnyugodhatsz...
2010. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

De jó hogy megint van min egymásnak esni....


Én inkább normálisan válaszolnék: szerintem ezek a játékok elsősorban azt a célt szolgálják mint a legtöbb játék: színesek, kedves a pofijuk, lehet rájuk táncikálni, lehet velük csörögni. Aki megteheti megveszi aki nem az meg másmilyen csörgő-színes játékot vesz, mert gondolom akik leszólták itt a tanuló állatkákat, csörgőt azért vettek a gyerekeiknek :) Na, a csörgő színes izék a FP olcsóbb verziói.

Másodsorban igenis lehet vele tanulni, hiszen egy picike minden újdonságból tanul, legyen az egy doboz amit fakanállal ütöget, vagy egy bödön aminek villog az orra ha megnyomja. Ez aztán tényleg csak pénztárca kérdése, mint minden más az életben. HIszen ugyanaz a funkciója mint bármilyen játéknak 200 és 15.000 forint között, hogy szórakoztassa a gyermeket. Miért kell leszólni azt aki többet költött, vagy azt aki nem akar ennyit?

2010. nov. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
48%

Miért gondoljátok azt, hogy azért nem vesznek egyes családok tizenezrekért tanuló játékokat a gyereküknek, mert nem telik rá??!!


Elképzelhetetlen, hogy azért nem vesznek, mert nem akarnak?


Mert értéktelennek tartják?


Ha ingyen adnák, akkor se kellene!


Vannak olyan drága játékaink, amiket boldogan megvettem, mert tudom, hogy jó!


Az FP tanuló bármiket akkor sem venném meg, ha 100 FT-ba kerülnének. Nem azért, mert nem telik rá, hanem azért, mert NEM JÓ!

2010. nov. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értem komolyan mondom, mi nem lehet jó egy plüss maciban?? mégha zenél is? nem a világot akarja megváltani vele senki, sőt nem azt akarja egy szülő se hogy helyettesítse egy maci, de pl. a tanuló kutyusra "táncolt" a kislányom életében először (kb.8 hónaposan) és nem a miénk volt hanem épp rokonnál voltunk az övé, most akkor kapcsoltam volna ki hogy jujjj fisher price kapcsoljuk ki azonnal mert ez árt a gyereknek vagy mi???

Nem szabad ennyire egyoldalúan nézni semmit.

2010. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!