Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes megvenni ezt az új...

Érdemes megvenni ezt az új fischer price-os tanuló macit?

Figyelt kérdés
Vettetek ilyet a babátoknak? Szereti?
2010. okt. 19. 07:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%

Hát kedves utolsó előtti, pont az itt olvasott rosszmájú bejegyzések miatt ég a pofám, ha a kislányom a tanulókutyusát választja ki az aznapi sétához. Imádja, mert tetszik neki a dallam, megnyomja kezét-lábát és táncol rá. Mikor sétálni visszük, néha megáll, megnyomja a szivecskét, és az éneklő kutyust boldogan tolja tovább a babakocsiban. Sötétedésnél még villog is, és ez nagyon menő, ha megállunk valakivel beszélgetni, mindig megmutatja. (16 hónapos)

Miért kell rögtön azt gondolni, hogy a drága játékkal akar az anyuka hivalkodni. Ezzel az erővel minden Stokke kocsiban síró babára gondoljuk azt, hogy nem baj, hogy kényelmetlen, ne sírjál, mert anyukád most mutogatja hogy van 200ezre babakocsira??

Bocs hogy offoltam.

On:

kedves kérdező, ahogyan azt már leírtam, a kislányom imádja a tanulókutyusát, és nem a készségfejlesztés miatt vettük neki, hanem mert zenél és villog, és minden ilyesmit imád. A dalaira táncol, és amikor azt énekli a kutyus, hogy szeretlek, szeretlek, magához öleli és megpuszilja, vagy odaszalad hozzám és engem. Badarság, hogy az ember ilyet anyapótléknak vesz, ilyet mindig azok mondanak, akik alapból leszólják az FP játékokat.

2010. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
35%

Nem vettem, nem is fogok venni, és nagyon remélem, hogy ha a nagylányommal megúsztuk, a kicsi fiamnak sem fog venni ajándékba senki semmilyen TANULÓ vackot!!!!


TANULÓ! Igen, tanulópénz a szülőnek, maximum!


Ugyan mit tanul 10.000 Ft-ért egy zenélő, villogó plüsstől egy kisgyerek? Ezt komolyan kérdezem.


Azt a zenét nem nevezném zenének, ami az ilyen gombnyomásos vackokból jön. Az nem zene. Zene a furulya, a zongora, a hegedű, a citera, a metallofon....zene az anya hangja......de ha megnyomok egy gombot, és "felcsendül" valami gügye dalocska, az csak zenei ízlést és zenei hallást romboló akusztikus környezetszennyezés! Még az is sokkal inkább zene, ha különböző méretű lábasokat fakanállal kalapál!


A villogás mit fejleszt? Mit tanul belőle? Biztos nagyon hasznos az idegrendszerének!


Az ABC és számsor tanulást már kielemeztétek.


Igen, ölelgetni, puszilgatni, hurcibálni lehet, erre jó, de másra nem. De ugyanezt tudja egy 2.000 Ft-os plüsskutya is.

2010. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
12%
Az lehet hogy ez a kifejezés távol áll a te intelligenciaszintedtől,de attól még teljesen igaza van!
2010. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egyszerűen csak azok szólják le, akik nem tudják vagy épp nem akarják megvenni a gyereknek az ilyen drágább játékokat.

Én már vettem ilyet ajándékba, szerette a kisgyerek.

2010. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
37%

Igen, azért nem tudom megvenni, mert nem akarom. És azért nem akarom, mert teljesen feleslegesnek tartom.


Vannak a gyerekeimnek drága, de minőségi játékai. Karácsonyra mindig valami extrát kapnak (Götz babát, legót, playmobilt), más ünnepekkor csak apróságot, mert nem csak a játéktárgyakkal lehet örömet okozni.

De egy FP játék akkor sem kellene, ha ingyen osztogatnák.


Szerencsére játszom hangszeren, járunk táncházba, ahol élő zenét hallanak a gyerekeim, nagyon sokat énekelek nekik. Nálunk ez jelenti a zenét. Nem a tinglitangli, cukimuci kis géphang.

2010. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
84%

ez a vita kb. olyan, minthogy hagyd sírni a babádat vagy sem...stb.

mi még nem vettünk, de a barátnőm lányának vettünk. az nem mondja az ábécét, csak, hogy talp, meg szeretlek...stb. biztos ebben is van különbség, kornak megfelelő.

szerintem igenis jók ezek a játékok, vannak olcsóbb elemzabáló kütyük is, de azok is villognak, zenélnek. a lányomnak egy bohóca van, aminek az orrát kell megnyomni, forog egy kerék és különböző állatokról énekel, illetve utánozza a hangját. hogy mire jók ezek? ezek a gyerekek az elektronika világába nőnek fel, a suliban számítástechnikát tanulnak, kapnak olyan feladatot, amihez a neten kell keresni anyagot, emellett tévézünk, DVD-t nézünk, mobilozunk, nekik ezt meg kell tanulniuk kezelni. nem a számolás, az ABC itt a lényeg, hanem az, hogy megtanulja, ha megnyom egy gombot, az a dolog működik. emellett persze kell Halász Judit, a furulya, meg az egyéb igazi játék, de nem szabad kirekeszteni ezeket az elektromos kütyüket sem az életükből, csak meg kell találni az egyensúlyt.

szóval gombokat nyomogatni teljesen jó, sokkal okosabb nem lesz tőle a gyerek, de szórakoztatja, ismerkedik a modern világgal is. az anyát, a szükőket, az ő szeretetüket, a tanításukat úgysem helyettesíti, mert nem ezért vannak.

2010. nov. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
43%

Ezt nem gondolhatod komolyan, hogy ezek az elemes kütyük nyomkodásától okosabbak lesznek a gyerekek, és hogy emiatt hamarabb elsajátítják a számítógépek kezelését??!!


Szerintem nem hogy minél hamarabb kell megismertetni őket az elektronikus világgal, mert úgyis az van körülötte, hanem sokkal inkább minél később.....mert jóformán már úgyis csak az van körülötte.


Attól, hogy megnyom egy gombot, és a vacak zenél meg villog, maximum azt tapasztalja meg, hogy ő indított egy mozdulatot, aminek lett valamilyen eredménye. FElsoroljak pár tevékenységet, aminek során ugyanez az agyi folyamat játszódik?

Pl. Krétát, ceruzát talál, és megböki vele a papírt, ami nyomot hagy. "Jééé, ezt én csináltam!"

Egymás tetejére rak két-három kockát, és "torony" lesz belőle. "Jéééé, odatettem, és olyan lett. Sőőőőt, ha meglököm, elborul az egész, ezt is én csináltam!"


Etetőszékben ülve ledobja a kanalat a földre, a kanál megcsörren a kövön. "Jééé, elengedtem, lezuhant, ott van lent, csörrent." Ha fakockát dob le, akkor koppan. Ha szivacskönyvet, akkor puffan....ha tányért, akkor sajnos eltörik.


Számtalan, ezer, millió tapasztalat a nap bármely szakaszában, amivel azt tanulja, hogy valamilyen mozgást elindít, és annak eredménye (jó vagy rossz) lesz. És mennyivel sokrétűbb például az, hogy ledobok valamit, milyen hangot ad a tárgy szilárdságától függően, mint hogy megnyomok egy gombot, és ezredjére is ugynaazt az ididóta dallamocskát csilingeli.


Igenis a valós világot ismerjék meg minél szélesebb körben, minél mélyebben,ettől fejlődnek a képességeik, ettől lesznek okosabbak.


Így nem fog hosszú fejtörést okozni adott esetben a számítógéppel való ismerkedés sem (iskoláskorban), mert jók az alapok (logikus gondolkodás, problémamegoldás), és ehhez nem a nyomogatós játékokkal kell előtanulmányt végezni, hanem a valós világot minél mélyebben felfedezni.


Ha meg nagyon akarom erőltetni a gombnyomós, mi történik az elektronikában - dolgot, még mindig ezerszer természetesebb módja ennek például a villanykapcsolás, mosógép, mosogatógép bekapcsolása....

2010. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell ezt felfújni? ez is csak egy játék, van aki megengedheti van aki nem mert tény hogy drága, én imádom a legót is, de ha megnézzük az is már irreálisan drága...
2010. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
66%

A 67%osnak üzenem: nem, nem áll távol az intelligenciaszintemtől a kifejezés, egyszerűen csak kockának tartom az anyukát. Ilyet írni egy zenélő játékra... nevetségesnek tartom.

Ja és van olyan zenélős kütyü, ami Bachot játszik, mintha lemezről szólna. Akkor azt ő hová sorolja??? :D


Van a gyerekemnek tanulókutyája, és akkor meg mi van? Nem leszek ettől rosszabb anya, vagy a gyerekem hülyébb. Megvettük, mert jópofa volt és a gyereknek tetszett. Nekem teljesen nyilvánvaló, hogy nem ezzel fogom a gyerekem készségeit fejleszteni.

Kockamami meg citerázzon csak a gyerekének, engem nem zavar.

2010. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
51%
Mi 1 évesek vagyunk!Nagyon szereti nyomkodni.Vele is alszik!
2010. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!