Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyi időt tölt a babájával?

Ki mennyi időt tölt a babájával?

Figyelt kérdés

Bűntudatom van, mert úgy érzem többet igényelne és nem bírom. Azt is érzem, hogy aktívabbnak kellene lennem mellette, kevesebbet telefonozni, de egyszerűen így is nehéz számomra ez a helyzet, ha nem is telefonoznék, akkor nem tudom hogyan bírnám ki. Csak én élem meg ennyire rossznak amit csinálok? Vagy mások hogyan bírják jobban?


Hét hetes a kislányom.


Este 10-11 körül alszik el, utána 4 és 4:30 között kel és 30-60 percet szopizik. Aztán két óra múlva még 45 percet szopizik. Utána még egy alvás és 8-9 körül kelünk. Akkor lerakom egy 30 percet játszani, majd elkezdődik a maratoni altatás kör, amikor próbálom kitalálni, hogy éhes/még ébren tud maradni/álmos.


Sajnos szerintem mindig álmos (ásítozik, elréved, ha nem kezdem el altatni sír), de ilyen 30-40 perc elaltatni, rajtam alszik egy-egy órákat, de amúgy felkel 15 perc után és újra kezdjük az altatást.


Néha hagyom játszani tovább, de akkor általában elkezd sírni és akkor nem lehet 30 perc alatt elaltatni, hanem ilyen 1-1,5 órát is fent van és csak ciciztetés után hajlandó elaludni (elvileg iszsz szoptatok, de mivel mindig elfogadja a cicit és lazán rajta van ilyenkor 1-1.5 órákat és így alszik, ezért általában kiveszem mielőtt ő kiköpné, mert el kell mennem wc-re vagy inni valamit addigra).


Amúgy amint felkel már látszik, hogy aludna vissza, csak a hasa miatt nem tud mert fáj neki (általában arra is kel). Amikor alszik lábujjhegyen közlekedek, amikor ébren van, akkor ilyen napi 2-3x 30 percet leszámítva mindig a kezemben van vagy babakocsiban tolom.


Főzni, házimunkát végezni mellette alig tudok. Mégis bűntudatom van, mert szoptatások közben gyakran telefonozom és nem rá figyelek. Mégha rá is figyelem kb. akkor sem szoktam neki szerintem eleget gügyögni pl. babakocsiban felkel, akkor inkább szomorúan veszem tudomásul, hogy nem fogok tudni leülni, hanem amíg 1-2 órát tolom a kocsit, addig nyugi van, de ha megállok mondjuk a szomszédokkal 2 mondatot váltani, akkor sírás. Úgyhogy fásultan nézzük egymást ő a mózesből én meg kintről.


Ti hogyan bírtok lelkesen foglalkozni a babával? Nekem anyósom is jár át, heti 1x átveszi tőlem, akkor tudok hajat mosni, berakni egy mosást. A férjem is el szokta vinni babakocsizni minden nap 45-120 percre épp hogyan sikerül (általában inkább 45, mert fél 7-re ér haza legkorábban és 8-9-kor fürdetünk előtte meg általában szoptatok). Kaja után büfi, addig én megcsinálom a fürdővizet. Ő fürdet este, amíg ha szerencsém van meg tudok vacsizni. Utána szoptatás és én büfiztetek. Aztán ő altat egy gyorsat (10 perc), ami után a kislányom még felkel, majd egy második hosszabbat, amíg csöndben facebookozom a másik szobában, mert ha felállok és megreccsen a padló, akkor kezdhetjük előlről.


Nekünk van az átlagnál több energiát igénylő babánk? Vagy mindenki így csinálja? Ti hogyan bírjátok?


2023. szept. 4. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki így csinálja. 7 hetes, még irtó picike. Később jobb lesz, amikor többet lesz fent, és már igényli a játékot, foglalkozast. Ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Ennyi neked is jár.
2023. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Csak közben azt érzem, hogy mindenkinek jobban örül, mint nekem. És meg is érdemlem, mert anyósom és a férjem is sokkal többet játszik vele, mint én.


Én mindig csak altatom meg szoptatom, mert amikor ébren van és lehetne vele játszani, addig otthagyom egyedül 😭 és helyette eszek vagy berakom a mosogatógépet.

2023. szept. 4. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Csak másfél éves korától nem telefonozom szoptatás közben, mert engem néz a fiam, kommunikál. És amúgy se tesz ki napi több órát már. Kicsinek annyit aludt a mellemen, hogy megfájdult a fejem néha a sok telefonbámulástól. Ne legyen bűntudatod. Akkor se, mikor aznap másodszor ejted rá a gyerekre a telót :-)
2023. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes. Nem örül még senkinek. Nagyon egyszerű igényeik vannak még ilyenkor. Tele pocak, alvás, anya, tiszta pelenka. Kb ennyi.

Próbáld ki a hordozókendőt. Így te is mobilabb vagy, a pocakján is segít, és rajtad nyugodt is.

2023. szept. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyenkor nonstop cici volt kb. Szerintem az összes netflix sorozatot végignéztem... Ez ilyen. Nem volt bűntudatom, én így tudtam túlélni, ennyi kapcsolatom maradt kb. a normál életemmel. Őszintén szólva kínlódtam. Most 15 hónapos. Amióta egyet alszik fixen és jár, nekem sokkal sokkal könnyebb vele. Mostmár nincs igényem sorozatozni és telefont nyomogatni mellette, lefoglaljuk egymást.

Mellesleg most is fülig érő boldogsággal örül mindennap a férjemnek amikor hazaér, vagy anyuéknak, ha látja őket. Ha engem nem lát egy fél napig, akkor kb. fapofával tudomásul veszi az érkezésemet és tojik rá. :D Én ebből azért nem csinálok lelkiismereti ügyet, néha csak úgy megjegyzem magamban, hogy anyának lenni hálátlan feladat. :)

2023. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

majd jonnek az osanyak, akik jol megmondjak, hogy szar anyak vagyunk.

ne legyen buntudatod, ennyi kikapcsolodas neked is kell

2023. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!