Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos baba 11-12...

2 és fél hónapos baba 11-12 órát alszik éjszaka, napközben viszont nagyon keveset. Másnak is ilyen a babája?

Figyelt kérdés

Nappal nem alszik a kiságyában, üvölt ha megpróbáljuk lerakni. Rajtunk alszik, a kezünkben / mellkasunkon / hordozó kendőben. Ami gondolom normális, hiszen nálunk érzi biztonságban magát. Tegnap összesen kb 4 órát aludt napközben, ilyen 30-40 perces részletekben. Estére brutál elfárad és ilyenkor 8 körül lerakjuk a kiságyba és reggel 7-8 között szokott ébredni.

Nektek mennyit alszik a hasonló korú babátok napközben?


2023. aug. 25. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ilyen volt ennyi idősem a fiam (ma már 10 hónapos).

Éjszakát 7 hetesen már átaludta,nappal meg sehogy nem tudtam ringatásból letenni, vagy csak nagyon nehezen. Ilyenkor fél órákat aludt maximum. De többnyire szopiba aludt be, vagy a hordozóban rajtam.

5 hónaposan változott meg. Onnantól agyő átaludt éjszaka, cserébe nappal kaptunk 1 óra alvást is akár.

Most 10 hónaposan csak 1x kel éjjel enni. Este 7-8-tól reggel 7-8-ig alszik. Napközben már csak 2x alszik egyszer 1.5-2 órát, majd az utolsó rövidebb alvása 40-50 perc.


Meg kell mondjam nem volt a kedvencem ez az időszak. Hiába tudtunk éjjel pihenni a nappal kizsigerelt rendesen, mivel szó szerint állandóan a gyerekkel kellett foglalkozni (hordozóban volt mikor takarítottam, főztem, mikor sétáltunk), vagy szoptattam, fejtem, altattam.

Énidő a nullával volt egyenlő, nem tudom a fürdés-hajmosás minek számít. A lopott félóra 20 percekben míg aludt akkor tudtam gyorsan enni egyáltalán bármit.

De van fény az alagút végén, ahogy cseperednek egyre jobb.

2023. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes korától a kisfiam átállt arra, hogy napközben minimálisat alszik. 20 perceket. Csodaszámba megy az 1 óra. Éjjel viszont sokat.
2023. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes a kisfiam. Èjszaka 1x kel fel enni. Napközben nagyon keveset alszik ő is. Akkor is inkább csak kèzben.
2023. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyem nappal, es ejszaka is keveset alszik. 😅 Egyebkent most alakul mar a hosszabb nappali alvasa, de volt 20-30 perces idoszak is.
2023. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is ilyen volt eleinte, de 3-4 hónapos korára rendeződött a nappali alvása is.
2023. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!