Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egyszobás lakásban 2...

Lehet egyszobás lakásban 2 kisgyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Egyszobás lakásunkban neveljük 23 honapos kislányunkat. Szeretnénk még egy babát, de nem tudjuk hogy oldjuk meg. Hogy fogja magát kipihenni a lányom, ha éjjel sir a baba?

Van valaki ilyen helyzetben? Hogy élitek a mindennapokat?


2010. okt. 16. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

persze hogy lehet. én pl: 3-man nőttünk fel egy szobába anya meg másik szobába volt és semmi ne volt

egy baba meg nem sir egész éjszaka és minden nap

2010. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Persze h lehet,csak az életminőség romlik vele sajnos.Mi ikreket nevelünk 1+1ben(a + 1 jóval kisebb szoba),de már most is elég gáz,pedig még csak 1 évesek.
2010. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindent lehet, csak akarni kell.

Ha a nagy megszokja a kicsi jelenlétét, nem fogja zavarni. Nálunk fordítva van, a nagy üvölt éjjelente, a kicsi meg alszik mellette...

2010. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszobás lakásnál úgy gondolja a kérdező szerintem, hogy csak az az egyetlen szoba a lakásban és ott élnem most hárman... nem?

Ne haragudj, de ha tényleg így van, ahogy gondolom, akkor én így nem vállalnék be még egy gyereket.

2010. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindent lehet de szerintem sem ideális. Ha 2 szoba lenne akkor ok, de egy szobában 2 gyerek és 2 felnőtt szerintem sok. Lehet, hogy nem sír a nap 24 órájában de akkor is kell néha egy külön zug!Én nem vállalnék még 1-et garzon lakásban.
2010. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, összesen 1 szobánk van, és egy ideig igy is marad, sajnos (talán 10 év mulva öröklünk majd egy nagyobbat, de arra nincs mit alapozni). Ezért is gondolom hogy talán kicsi a hely 2 gyereknek, mivel már igy is kevés. Csak én lassan kifutok az időből (30). Csak érdekelt hogy mások is járnak-e hasonló cipőben. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 16. 11:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyszülőnél laktok, és ott van egy szobátok, vagy van egy kicsi házatok egy szobával?Bocs ha értetlen vagyok:-)

Nekünk mindössze 42m" a kis házunk, egy kis konyha, fürdőszoba, egy kis szoba, és egy nagy szoba van benne.A kis szobát használjuk nappalinak.Szóval nem nagy.Így hárman még elférünk, egy éves a fiam, de még egy babát nem hiszem hogy bevállalunk míg nem tudunk lépni valamerre, építeni tuti nem, esetleg bővíteni.Mondjuk hatalamas az udvar, így az kárpótol minket, városban borzalom lenne hogy kis lakásból még ki sem tudnánk menni a szabadba, így van az udvaron hinta, homokozó stb...és a nyarat ott tölti úgymond.

2010. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk másfél szobánk van, szeretnénk venni nagyobbat, de ha nem sikerül, akkor is szeretnénk második gyereket. Szerintem fontosabb a testvér, mint a plusz egy szoba, régen is sokan nőttek így fel. Érdemes benne egy kis kuckót kialakítani, ahová aki akar, el tud vonulni. Szerintem ez ne legyen akadály!
2010. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de így én nem vállalnék be még egy gyereket.Hogy akarnátok 4 en élni aludni játszani,stb. 1 szobában??Vagy ez a szoba egy nagy lakásban van??Bérelt szoba??Vagy hogyan laktok??
2010. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Mi egy panellházban élünk, 1 szoba, konyha, fürdőszoba és kész. Sajátunk, nem albérlet és nem szülőknél.

Én is és a férjem is egykék vagyunk, sőt, egyedüli unoka is vagyok. Ezért idővel (lehet majd csak a lányomnak) majd megoldődik a lakásprobléma, mert mindenki kertes házban lakik.

Régen valóban több gyereket vállaltak az emberek, de akkor az igényeik is másak voltak.

Inkább éljen minden nagyszülőnk 100 évig, ha azon mulik a gyerekvállalásunk :)

Aztán majd kialakul, igaz?

Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2010. okt. 16. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!