Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam szája alatt piros...

Kisfiam szája alatt piros foltok vannak olyan kisújj köröm nagyságnyi kezd száradni hámlani lefelé. Mi lehet ez? Mivel kenhetném?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fogzik, főleg ha cumizik, attól lehet. Ha egyik sem, akkor ekcéma is lehet. Első körben sima hidrofiles gyógyszertári krémmel kenném. Vény nélkül kapható.
2010. okt. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen jöna foga mert mindent rág, folyik a nyála és cumizik is.
2010. okt. 16. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindettől függetlenül lehet, hogy mégis ekcéma lesz. Legalábbis nálunk is így kezdődött.

A gyerekorvos ír rá krémet, és pár nap alatt rendbe is jön, ha ekcémás tényleg. Mi az advantan kenőcsöt kaptuk, nagyon bevált.

De addig is megpróbálhatod a Lipobase krémmel bekenni (recept nélkül kapható), az direkt bőrszárazságra van és már babáknál is használható, nekünk ezt bőrgyógyász ajánlotta.

2010. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bizony, az ekcéma ilyen, hogy köröm nagyságú piros folt, ami száraz, hámló. Dokinak mutasd meg!
2010. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát aggódom orvoshoz csak hétfőn tudunk menni.Iker gyermekeim vannak remélem a kislányomnak nemjön ki.Ugyan azt szokták enni.
2010. okt. 16. 12:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is ekcémás. Próbáld meg kenegetni sudocremmel, vagy bepanthennel, ha csak a fogzástól, nyáltól van, akkor attól elmúlik.

Az advantan nekünk is rendbetette ugyanezt a problémát egy hét alatt, de ahogy abbahagytuk a kenegetést, újra előjött. és ezt a krémet sem szabad hosszú távon használni. mi így jóideig szenvedtünk vele. Aztán kipróbáltunk egy homeost, graphites ch15, ettől elmúlt, végül fokozatosan elhagytuk a szedését, és nem jött vissza.

2010. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez ekcéma, 5 éves lányomnak is pont most volt a szája altt, pont amt leirtál. száraz a bőre, hidratáló valamivel kenjed, akár popsikrém is jó rá, ha most nincs más. Doki majd ir krémet.
2010. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

TEAVAJ!!! Nem viccelek!

A babám álla nagyon csúnya volt a nyáltól. Piros, néhol hámlott. Doki szerint ekcéma. Szerintem nem. Írt rá kenőcsöt, de nem váltottam ki, mert a teavajtól már előtte is szépen rendbejött az álla. Próbáld ki!

2010. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 16. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!