Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami nagyon nincs rendben a...

Valami nagyon nincs rendben a fiammal. Írnátok BÁRMIT, ami az eszetekbe jut?

Figyelt kérdés
Vagy akár elérhetőséget is, ahol ilyen durva alvászavarral foglalkoznak, érdemes elolvasni: 10 hónapos a fiam és éjjel "nem normális"... Életemben nem voltam ilyen fáradt, mint most, hogy éjjel 2 óránként (tehát 7x) megőrül, és félálomban elkezd kínkeservesen mászni, de addig, amíg ágy van alatta! Ha nincs tovább, vagy nem fognám meg, leesne! Mint valami zombi, ide-oda nyeklik, esik-kel, miközben hason csúszva mászik össze-vissza! Nincs magánál, ez látszik, de hát nem is alszik! Közben pedig sír. Aztán a legjobb, mikor már elért a fejével valami ütközőt (ágytámla), képes kitörni a saját nyakát, mert még mindig mászna! Ha pedig beazonosított engem, jön és rám mászik, annyira nincs magánál, hogy lefejel, belekönyököl az ádámcsutkámba, beletérdel a gyomromba, mászna rám, szinte visszabújna belém!!! És a tetőpont, hogy mikor már felébredt az 1 órán keresztül tartó diliből, fogja magát és mintha nappal lenne, elkezd játszani az éjjeliszekrényen levő dolgokkal és gagyog nekik. Cumival alszik, nem kér cicit már. Apa már nem bírta idegekkel, kiköltözött tőlünk. EZ NAGYON DURVA! Ki tud ilyenkor segíteni! Vagy mi a frász történik vele???
2010. okt. 13. 12:22
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Szia! Van egy olyan alvászavar: pavor nocturnus-nak hívják aminek tünetei hasonlítanak az álétalad leírt tünetekhez, szeintem érdemes elolvasnod mit írnak róla.
2010. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Amit én tudok: a kicsik féléber állapotban is gyakorolhatják a nagymozgásokat.Mondjuk hogy annyira, mint amit te írsz, nem tudom. De az én 15 hónaposom is szokott álmában felülni, de csak akkor, ha bemegyek a szobájába "megnézni" Tehát az váltja ki, hogy érzékel engem.Ilyenkor visszafektetem és alszik tovább. Ez már előfordult néhányszor.

Egyébként az én tippem: külön szobában, külön ágyban való alvás. Mi 11 hónaposan költöztettük át a saját szobájába, előtte egy szobában, de külön ágyban aludtunk. Minden reggel és este képes volt órákig nyöszörögni az ágyban (!!!). Már ki voltunk készülve, a fejünkre húztuk a párnát, könyörügtünk neki stb.. Ez ment kb. fél évig. Aztán én okos, kitaláltam a külön szobát. A gyerek azóta nyöszörgés nélkül átalusza az éjszakát!

Off: hogy jön ide a sokáig szoptatás + a hordozás? (Én is hordoztam a gyermekem, és nem szeretem, ha egyesek keverik a szezont a fazonnal).

Másik off: hatalmas bocsi, de az első reakcióm az volt, hogy könnyesre vihogtam magam, amikor elolvastam a kérdésed. Így leírva viccesnek tűnik, de tudom: a valóságban nagyon nem az :DDD

2010. okt. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Úgy jön ide, hogy az egyik anyuka szerint manapság divat lett az anyával való alvás, csakúgy mint a hordozó meg a sokáig szoptatás. :)
2010. okt. 14. 11:14
 34/36 anonim ***** válasza:
a pavor nocturnus az éjszakai ágybavizelés, és ehhez semmi köze.
2010. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Az éjszakai ágybavizelés: enuresis nocturna;

Tévedni emberi dolog;


Mi is a lidércnyomás?


A jelenség az éjszakai felriadás, latin nevén pavor nocturnus. Lidércnyomásnak is szokták nevezni (ám nem tévesztendő össze a lidérces álommal vagy rémálommal), mert a régiek hiedelme szerint ilyenkor lidérc ül a gyerek mellkasára. A valóság az, hogy ez egy gyermekkori alvászavar, pontosabban ébredési zavar, amely a mélyalvási szakaszban jelentkezik, mindig az éjszaka első felében, éjfél előtt.


Az éjszakai felriadás nagyon ijesztő a család számára, éppen azért, mert hangos, látványos, drámai megnyilvánulásokkal jár. Rendszerint éles sikolyt vagy kiáltást hallat a gyerek, fel is ül - ám nem ébred fel, nem tud a mélyalvásból éber állapotba kerülni, a kettő között reked valahol. A megnyilvánulások hátterében az áll, hogy a test és a tudat éberségi szintje külön válik, éppen úgy, ahogy az alvajárásnál.


Hogyan jelentkezik?


A legtöbb gyerek zihál, szívverése felgyorsul, izzad, remeg, és erősen sír, általában percekig, akár negyed óráig sem lehet megnyugtatni. Sokszor furcsán, "más hangon" beszél vagy sír, gyakran félrebeszél, de ettől nem kell megrémülni, ez amiatt van, hogy nincs éber állapotban.


Ne akarjuk felébreszteni a gyereket!


Mivel a mélyalvás ideje alatt nincs álomtevékenység, a gyerek akkor sem tudja elmondani, hogy mit álmodott, mi rémisztette meg ilyen nagyon, amikor valamennyire felébresztették a szülei. Ki lehet csikarni belőle valamiféle magyarázatot, de nem tud egy összefüggő álomképsort elmondani, mert nem ez volt a kiváltó ok. Nem is érdemes ezt firtatni, ahogy arra sem érdemes törekedni, hogy felébredjen. Miután megnyugodott, nyomban vissza tud aludni a kicsi, mély, nyugodt álomba merül, és másnap egyáltalán nem emlékszik a történtekre. Éppen ezért a pavor nocturnus nem nehezíti meg az elalvást, a gyerekben nincs félelem az éjszakától, az elalvástól.


Mi áll a jelenség hátterében?


A felriadás elsősorban testi jelenség, és megvan rá a fizikai magyarázat, genetikailag meghatározottnak tűnik, vagyis általában a felmenők között van, aki ezzel, vagy a másik ébredési zavarral, az alvajárással küzdött kisgyermekként, mégis állhatnak a háttérben lelki okok is. Hogyha a szülő úgy gondolja, hogy gyermeke szorong, esetleg van valami probléma, ami az érzelmei visszafogására készteti, és családon belül ezt nem tudják oldani, enyhíteni, akkor érdemes felkeresni egy pszichológust, aki ebben segít.


Mit lehet tenni a pavor nocturnus ellen?


Az első tanács az, hogy érdemes megnézetni a gyerek orrmanduláját. Kutatások bizonyították, hogy az éjszakai felriadást tapasztaló gyerekek zöménél megszűnt a jelenség, amikor kivették az orrmandulájukat, ezzel segítve az akadálytalan légzést éjszaka.


Érdemes odafigyelni a lefekvés, elalvás előtti időszakra: olvasson együtt a család, beszélgessenek csendesen szép, örömteli, megnyugtató dolgokról, énekeljenek altatódalt. Legyen békés, ellazító az elalvás előtti időszak! Az is fontos, hogy lefekvés előtt már ne csináljon olyasmit a kicsi, ami nagyon kifárasztja, kimeríti, mert ettől megnyúlik a mélyalvási szakasz, vagyis hosszabb időn át van esély a lidércnyomásra. Emiatt fontos az is, hogy időben lefeküdjön, még mielőtt túl fáradt lenne. Ezen kívül annyit tudnak tenni a szülők, hogy a felriadáskor a gyerek mellett vannak, és ölelik, amíg megnyugszik - elsősorban a saját lelkük megnyugtatására. De a legfontosabb, hogy megnyugodjanak: nincs semmi rémisztő, komoly baj, és ha kitartanak még néhány évig, serdülőkorra a pavor nocturnus rendszerint nyomtalanul eltűnik.


Schwanner Zita

2010. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

kicsit off , de muszáj leírnom:

a sokáig szoptatás, a hordozás, együtt alvás nem éppen mai divat, sőt. nagyon is régi. a természeti népek (az a kevés, ami még maradt belőlük) a mai napig így csinálják. mert ők még tudják, mi a természetes, lévén természetiek. a mi ük-ük-ük-ükanyáink is így csinálták, és miylen jól tették. persze nem mindne baba igényli, de van, amelyik nagyon is. ha nem igényli majd a köv. babám, nem fogom erőltetni. az első igényelte. ha a 2. is fogja, megadom neki.

2010. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!