Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan szokott le a...

Mikor és hogyan szokott le a hisztis elalvásról a babátok?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon hasfájós volt, úgyhogy itthon állandóan ringatva volt. Ehhez persze 2,5 hónap alatt szuperül hozzászokott és nem alszik el másként, de közben újabban állandóan tépi a fülét, kaparja az arcát és üvölt mire végre elalszik. Most 4 hónapos.
2010. okt. 12. 09:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy tápszeres a babám! :(
2010. okt. 12. 09:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, ráadásul ennyi idősen napközben nem is aludt. Így 5 hónapos volt, mikor elhatároztam, hogy nem érdekel, napi kétszeri alvás lesz minimum. Nagyon kellett figyelnem, hogy mikor álmosodik el, volt napirendünk is hellyel-közzel. Kipróbáltam a suttogó felvesz letesz módszerét, ment is már 2.-3. nap. Utána megint volt egy időszak, amikor üvöltött alvásnál. Én sajnos inkább rázogattam (ringattam) 5-10 percig és elaludt, minthogy szenvedjek az elalvással 20-40 perceket és alszik szintén 20 percet. Mert nálunk is ez ment.

Először mindig megpróbáltam letenni, ordított, kivettem elkezdtem rázogatni, volt, hogy 1 perc alatt bealudt, de volt, hogy 2-3 perc után sem aludt, de azt elértem, hogy csukódik a szeme. Na, ilyenkor tettem be, befordult a fal felé, még simiztem egy picit és aludt. 3 perc múlva felébredt és kezdőtött elölről. Aztán valahogy napról napra egyre jobb lett. Mikor már 8-9 kiló volt, azt mondtam, ok, rázogatom 1-2 percig, de tovább nem. Általában ez elég volt ahhoz, hogy ha letettem, elaludt, és nem ébredt fel. Most ott tartunk, hogy ha alvás jön, akkor max egy fél percig rázogatom, hogy tudja, hogy alvás jön, persze nem szenderedik el, beteszem a kiságyba, feláll, feltérdel, nyafog stb. Én meg csak lefekszem a földre az ágy mellé és várom, hogy megunja. Kb. 5-10 percen belül, mint akit elvágtak, egyszer a nyafogásból lefekszik és alszik. Most 10,5 hónapos és már közel 10 kiló.


Úgyhogy bocsi, hogy konkrét módszert nem tudtam írni neked, de határozd el, és tedd úgy, ahogy neked és a babádnak a legjobb.

Ja, este a fiam még mindig a cici+tápszeren alszik el. De mikor kipattan a szeme evés után, akkor is ezt a módot követjük mostmár.

2010. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. okt. 12. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Szintén tápszeres, extra hasfájós babám van. :) Most már "nagylány" 16 hónapos. 14 hónapos koráig ment a ringatva altatás, máshogy nem ment, csak üvöltés volt.

Aztán fogtuk, leszedtük a rácsos ágy egyik felét, mellé toltunk egy fotelágyat ami magasabb így nem esik le róla, a maradék 3 oldalra teljes magasságba varrtam neki "fejvédőt" szép mintásat.

S láss csodát napközben bemászik aludni egyedül! Este pedig elég, ha mellé fekszik apa, simogatja kicsit a hátát 2 perc után alvás :)

Reggel és a napközbeni alvás után mosolyogva puszit adva ébred :) Megérte az a hosszú hosszú idő amíg majd leszakadt a hátunk. Most is bújós.


Van olyan baba, aki ennyire igényli a testi közelséget. Én nem voltam sosem híve a hagyjuk sírni altatási "módszernek". Hisz mit tanul meg? Na hiába hívom nem jön...akkor minek hívjam?

2010. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!