Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba 1 éves kor körül kezdi...

A baba 1 éves kor körül kezdi igényelni az együttalvást? Meddig tarthat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hét múlva lesz 1 éves. És pár hete kezdte, hogy éjszaka csak velünk akar aludni. Na nem a mi ágyunkban, mert azt nem akarjuk. De éjszaka többször mellé kell feküdni, amíg visszaalszik. Előtte sosem volt gond, max felvettük, pici simi, aztán le lehetett tenni. Most csak az a jó, ha valaki mellé fekszik. :)

Aki hasonló helyzetben volt, meddig tartott?


2023. máj. 2. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

1 evesen mar ne szoktasd ra erre, mert aztan 10 evesen is itt kerdezed majd, hogy szoktasd le, miutan az ferjed mar reg elment masik nohoz. Egyelorte csak az o agyaba, utana meg a tietekbe... ez ordogi kor.

Te vagy a felnott, rajtad mulik.

2023. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Mi 1,5 éves koráig eleve egy szobában aludtunk, mert még folyt az építkezés… aztán lett saját szobája, nem is volt semmi gond, szépen aludt ott. Nálunk csak 3 évesen kezdte az átköltözést, fél éve az ágyunk mellett alszik, azt mondja fél egyedül lenni. Van éjjeli fény, egymás mellett van a hálónk és a szobája, de nem akar egyedül aludni. Amikor már kb 20x ébredt egy éjszaka, átköltöztettük, így legalább alszunk. Hamarosan születik a kistesója, akkor majd meglátjuk mi lesz, talán ha tényleg nem egyedül lesz a gyerekszobában, akkor elalszanak ott ketten.

Emlékszem nekem is volt egy ilyen időszakom olyan 4 éves korom körül, akkor én is a szüleim ágya mellett aludtam, aztán pár hónap múlva visszaköltöztem, akkor már az öcsém mellé, nem volt ebből semmi gond, mind túléltük.

2023. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Kedves" első válaszoló.

Nem alszunk egész éjjel a gyerek mellett. Együtt alszunk a férjemmel. Csak éjszaka többször át kell menni a kicsihez, és csak úgy lehet visszaaltatni, ha melléfekszik valaki. De utána ugyanúgy együtt alszunk a saját ágyunkban, ketten.

Szomorú lenne, ha ennyitől elhagyna a férjem....

2023. máj. 2. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Elso vagyok, oke, akkor szoktasd ra erre.
2023. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1# Én gyerekként még nagyobbként is átcsászkáltam anyáékhoz,ha vihar volt vagy bármi. Piciként pedig bármit csináltak velük aludtam csak. képzeld el,hogy mostmár lassan 35 éve élnek boldog házasságban. :D A mai napig ölelgetve,szeretgetve egymást. Ha neked rossz a házasságod és ennyin múlik,ne vetítsd ki másra is. Normális férfi nem fog félrelépni :)


Szerintem ez csak egy időszak kérdező amúgy.

2023. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es ez nem a hisztis férjeknek és a gyerekmenteseknek való kategória.

Az enyémnek egy hónapig tartott ez az időszaka, időnként rápróbáltam, hogy elalszik - e, ha csak megsimizem, visszaadom a cumit, és egyszer csak elég lett az is.

2023. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megnyugtassalak: születésétől kezdve velünk aludt a saját ágyában. Most 3 éves, csak akkor jön vissza közénk, ha valamiért rossz napja volt és "pótolni" akarja a szülői közelséget, egyébként az idő 99%-ban saját ágyában alszik. Magától ment oda, olyan ~2 éves kora környékén. Most van egy kistesója, aki szintén velünk alszik születésétől kezdve, és még így sem jár át gyakrabban. Na meg ha 10 évesen is köztünk alszik, akkor mi van? Elférünk.

1 évesen amúgy van egy szeparációs szorongásos időszak is, elvileg ha lecseng, akkor vissza kéne tudni állni az eredetibe.

2023. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 es

A férjem akkor kötött volna ki más nő ágyában ha nem elégítettem volna ki a gyermekünk igényéit.

19 hónapos korától aludtam a kislányommal 3 éves koráig.

Férjemnek is vannak igényei, nekem is mint nő. De ezeket a dolgokat meg lehet máskor is oldani, nem csak este



Kérdező

2.gyermekünk most lesz 1 éves, 2 hete kezdte azt, hogy tesóval akar aludni

Ő most 3.5 éves

Együtt alszunk most hárman minden d.u,a nagy nem alszik az oviban,este meg de éjfélkor megyek át a férjemhez

Most igy van nálunk, minden a legnagyobb rendben

2023. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!