Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos babának...

2 és fél hónapos babának milyen teát adhatok amibe nincs cukor?

Figyelt kérdés
mecsek babyt,kamillát nem issza meg,és a babavizet sem.Anyatejes,de mielőtt valaki irná hogy nincs süksége folyadékra mert ott az anyatej...stb,én szeretnék neki adni,és kell is adnom orvosi tanácsra folyadékot,csakhogy nem issza.Ezért kérdem van e esetleg még ezeken kivül valami amit ihatna?
2010. okt. 9. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azért nem issza, mert nem szomjas? Most biztos lepontoztok, de leírom, mit tapasztaltam az anyatejjel kapcsolatban, ugyanis én csak fejve tudtam neki adni.

Egész más a tej a nyáron, dög melegben és télen. Nyáron majdnem 40 ml volt a kékes, vizes, híg tej, ami a szomjoltó, és csak utána jött a zsíros rész. Ősszel, amikor még nem fűtöttünk, tehát hűvösebb volt, kevesebb volt a vizesből, és a zsíros részen vastagabb lett a zsírréteg. Fűtésszezonban pedig megint visszaállt a több hígabb, nehogy szomjas legyen. Szerintem érdekes, de logikus a természet. :)

Próbálj ki gyümölcsteákat nagyon világosra főzve. Mármint ami nem fekete teából van, hanem tiszta gyümölcs.

2010. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki rooibos teát is.

De én is osztom az első véleményét: valszeg nem szomjas.

2010. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Én nem pontozok le senkit,nem szoktam.Nem azért itatom(itatnám) mert nekem úgy kényelmes,vagy úgy akarom,hanem azért mert vesehomokot találtak nála,és azt mondták ha iszik ha nem,itassammert muszáj hogy kiürüljön,vagy nagyobb baj lesz.Úgyhogy sokszor a sirás jön már rám,mikor próbálom neki adni,de lese nyeli,kiköpi,pedig muszáj lenne innia,de csak 1-2kortyot sikerül"beletuszkolni"...
2010. okt. 9. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
csipkebogyó és hárstea finomak, de 2dl-hez egy mokkáskanál cukrot tegyél, attól nem lesz semmi baja sem.
2010. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodj meg és gondolkodj. :) Egy 2,5 hónapos babának alap esetben csak és kizárólag anyatejet kell innia/ennie, ez fedezi a folyadékigényét. Mivel az orvos javasolta neked, így ez már nem alapeset. :) DE! Gondolj abba bele, hogy eddig csak anyatejet kapott, más ízt nem ismer. Így van ez akkor is, amikor elkezdjük a hozzátáplálást, kóstoltatást. Mindennek idő kell, mire megszokja az új ízeket. Ezért szerintem ne próbálkozz mindenféle teával, mert tök mindegy mit adsz neki, egyik sem fog ízleni, csak rászokatod a teára, gyümölcslére. Szerintem próbálkozz a babavízzel és légy türelmes. Az én fiam 8 hónaposan kapott először vizet, nyári hőségben, addig csak anyatejet ivott a hozzátáplálás kezdete óta is. Neki is kellett kb. 2 hét, mire megszokta a vizet és az első napi 1-2 korty után megivott 1 dl-t. Hiába íztelen, akkor is "új íz" az anyatej után. Próbáld adni a babádnak a Nurofen cseppentőjével, vagy fecskendővel egy nap akár többször is, ha csak egy-két kortyot iszik, az is több a semminél! Kis idő és megszokja, majd meglátod. A babák ösztönösen cselekednek, ha nem szomjas, nem akar inni, ezért is tiltakozik, nemcsak az íze miatt. De kis idő és jobb lesz a helyzet! Esetleg próbáld meg többször cicire tenni, az is jelent valamit.


Kitartást kívánok és hogy a babád mihamarabb egészséges legyen!!!

2010. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Vagy most hirtelen az jutott még eszembe, hogy a vízbe tegyél kis anyatejet eleinte, hátha úgy jobban fog neki csúszni, ismerősebb lesz... :)
2010. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nem 1-2napja próbálom neki adni,hanem már több mint 2hete,és mégmindig nemfogad el semmit:S És jövőhét pénteken kell menni kontrollra..kiskanállal szoktam miután cumisüvegből nem issza,de kanállal se issza,csak legfeljebb az első1-2kanállal,még rá nem jön hogy az mi...szóval nemtudom"becsapni",pedig ha tudná hogy neki akarok csak jót...
2010. okt. 9. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet kapni hipp vagy milupa tea granulátumokat igaz 4 hónapos kórtol ajánlott az ván rá irva de semmi baja nem lessz tőle csak ne csináld erösre
2010. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!