Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén megfordult valakinek...

Őszintén megfordult valakinek a fejében, hogy ezek után nem adja a Vigantolt?

Figyelt kérdés
A védőnőknek nem kellett volna szólnia ez miatt, mert az én vitaminom is a letiltottak között volt,és ha nem olvasom véletlenül ezt az oldalt tegnap este akkor én nem is tudok róla!
2010. okt. 8. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miről is van szó pontosan?
2010. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam, az anyukák nagy többsége ezentúl nem fogja adni, legalábbis addig, amíg nem lehet kapni az újabb, már nem gumipipettás szériát.

Én meg rá fogok kérdezni a dokinál erre a tablettás változatra, hogy miért azt kapjuk, ha a betegtájékoztatóban benne van, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott. Nekem eszembe sem jutott, hogy ebből baj lehet.

2010. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Megtaláltam.Nem kell a pánikkeltés.Szerintem nem jól értelmezitek a szöveget.Én mindkét gyerekemnek adom továbbra is.

2010. okt. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én adom továbbra is, hiszen muszály. Azt adom, ami elvileg ki lett vonva. Kaptam tájékoztatást az OGYI-tól mailben, miszerint nem káros az egészségre, biztonsági okokból vonták be a gyógyszereket. Védőnőm szerint is elég rendesen felfújták az ügyet, szóval én folytatom, főleg, mivel abszolút nincs egyik patikában sem az újból.
2010. okt. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mire KELL egy gyereknek a viganol? Nem ismerem ezt a készitményt, mert nem MO-on élek. De itt nincs olyan gyóygszer, amit KELL egy gyereknek kapnia, itt csak akkor adnak valamit, ha beteg a gyerek.
2010. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
D vitamin a Vigantol, ami a csontképzéshez fontos. [link]
2010. okt. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0744-es: szerintem, ha van 3 év alatti gyereked, adnod kéne neki, mert ez nagyon fontos vitamin, a csontképzésben játszik szerepet... Nem értem, hogy külföldön ilyen miért nincs.
2010. okt. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Németországban élek, és itt nem adnak egy gyereknek sem, mert régebben ugyan adtak, de a rendszeres D-vitamin adagolástól sok gyereknek csonfejlödési rendellenessége lett. Ha egészségesen etetik a gyereket, akkor nincs szüksége semmilyen vitaminkészitményre, az benne van a kajában.
2010. okt. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ez nem pánik keltés, hanem kíváncsi voltam mások véleményére, de azt leírhatnád, hogy mit nem értelmeztünk jól!köszönöm a válaszokat, én délelőtt kikérem a gyerekorvos véleményét, de az biztos hogy az itthoniból többet nem adok a gyerekemnek, mert az a gyári szám alapján a tiltó listán szerepel!
2010. okt. 8. 07:58
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem én irtam ugyan, hogy félreértelmeztétek, de szerintem is igy van. Mégpedig azt,hogy miért vonták be. Amiket bevontak, mert káros anyagot találtak benne az NEM Magyarországon volt,hanem ha jol emlékszem Szlovákiában talán, de nem is ez a lényeg! Az OGYI ezen felbuzdulva és főleg, hogy ne legyen későbbiekben probléma (mert most nincs az itthoni Vigantolokkal probléma) bevonta a felsororlt gyártási számu Vigantolokat a nagykerekből és a gyógyszertárakbol. De a háztartásokból azért nem vonták vissza, mert ezekben nincs kioldott károsanyag (ami ugyan állitolag nem káros az egészségre az eddigi hirek szerint) és a továbbiakban is adható a páciensnek.

Tehát nem azért vonták vissza, mert szennyezett, hanem azért, hogy ujra cseréljék, hogy még véletlen se történjen meg ami megtörtént külföldön. Igy mostantól nálunk is a müanyag cseppentős lesz forgalomban.

Ja és szerény véleményem szerint az orvosokat azért nem tájékoztatták, mert nincs káros hatása a háztartásokban lévő Vigantoloknak.

Szoval, ha valaki nem találta volna meg a Neten ezt a határozatot, akkor csak annyit vettünk volna észre ebből az egészből, hogy a Vigantol hiánycikk egy hónapig és utánna más a csomagolása. De megtalálta és lett a pánik.

Bocsánat, de ez már tényleg pánik keltés volt.

Hozzátenném nekem is van egy 10 hónapos babám, de ahelyett, hogy kiakadtam volna fogtam és utánnanéztem és erre jutottam.

Én adom tovább, mert több kárt csinálok vele,ha nem.

További szép napot!

2010. okt. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!