Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapható "jó" Vigantol a...

Kapható "jó" Vigantol a patikákban?

Figyelt kérdés
Van receptem, de nem szeretném kiváltani a forgalomból kivont gyógyszert. Vagy a gyógyszertárakban tudhatnak már a dologról?
2010. okt. 7. 11:32
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Elég durva, hogy internetes fórumról kell mindenkinek értesülnie arról, hogy rossz a gyerekének a vitaminja. Azt irják, nem káros az egészségre. Akkor miért vonják ki a forgalomból. Mellesleg miért állitják azt, hogy nem került forgalomba, amikor majdnem mindenkinek a tiltólistásból van otthon! Én már beolvastam az OGYI-nak is... Fel vagyok háborodva!
2010. okt. 7. 12:10
 12/34 anonim ***** válasza:

Ma kérdeztem a patikában, hogy lehet-e kapni, és azt a választ kaptam, hogy a hibásakat visszaküldték, és megérkezett az új szállítmány.

Egy cikket megérne az biztos, mivel hazánkban minden picinek erősen ajánlott - szinte kötelező- a D-vitamin adása, és ez egyszerűbb, mint a teblettás megoldás. Feltételezem, sok olyan ember van, akinek nincs internet lehetősége, és fogalma sincs erről..

2010. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Ma voltam a gyógyszertárba, nálunk nem lehet kapni, be van vonva az összes, nem tudják mikor lesz új. A receptet visszakaptam.
2010. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

A mai módosításban is azt írják, hogy visszavonták, akkor most mi van? Mert az enyém is rossz. Azt is visszavonják ha beviszem vagy azt nyugodt szívvel adagolhatom a babámnak.

Az rendben, hogy újakat nem adnak ki, mert vizsgálat van, de mi van azzal a több tízezerrel, ami forgalomban van és nap mint nap kapják a babák?

2010. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Miért írják, hoyg MAgyarországon nem került forgalomba?

Mi kb. 2 hónapja váltottuk az újabb üveget. És rajta van a tiltólistán. (Gy.sz.: 6635601)


Vigyem be a patikába? Már azt sem tudom, melyikben váltottam ki. Mi a teendő?

(Kecskemét, 14 hónapos kislány anyukája)

2010. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Tisztelt Tóth Szilvia!



A Vigantol 20000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek kivonásával feltett kérdésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy az Országos Gyógyszerészeti Intézet OGYI/39207-5/2010 iktatószámú – a Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek egyes tételeinek kivonásáról szóló - határozata a tegnapi napon kijavításra került, mivel az indokolás megfogalmazása félreérthető volt.


A Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek (OGYI-T-1608/01) készítmény egyes gyártási tételeiben - amely tételek Magyarországon nem kerültek forgalomba - nyomnyi mennyiségű, a cseppentő gumi részéből kioldódott idegen anyagot mutattak ki, amely azonban nem jelent egészségügyi kockázatot.

Mivel ez a minőségi probléma fennállhat a határozatban felsorolt gyártási tételek esetében is - amelyek Magyarországon forgalomba kerültek -, ezért elővigyázatosságból, figyelembe véve a leginkább érintett korcsoportot is, rendelte el az OGYI a kivonást.


A kijavított határozatot honlapunkon is megjelentettük, és az alábbi linken olvasható:

[link]


Hangsúlyozzuk, hogy a minőségi eltérés egészségügyi kockázatot nem jelent, ezért a felhasználóknál lévő egységek tovább alkalmazhatók.



Üdvözlettel:

dr. Gara Annamária


Ezt a választ kaptam az OGYI-tól...

2010. okt. 7. 12:33
 17/34 anonim ***** válasza:

Szuper! Kivonták és nem is adják ki a patikák a receptekre, de mégis akiknél van, az nyugodtan adagolhatja tovább a gyerekének a levél szerint.

Ez csak nekem tűnik ellentmondásnak?

Én nem merem adni a lányomnak, az tuti.

2010. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Tudjátok mit nem értek? Hogy honnan tudják, hogy itthon nem szennyezettek ezek a szériák? Még ha itthon gyártanák ezt a vitamint, akkor el lehetne különiteni a külföldi gyártási szériáktól, de megnéztem a betegtájékoztatót és a gyártó Németország. Honnan tudják olyan pontosan, hogy nem szennyezettek ezek a szériák, amiket magyarországra szállitottak? Vagy itthon töltik az üvegcsébe?
2010. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
és most akkor mi van? Visszacserélik a rosszat a patikában? Vagy újat kell felíratni?
2010. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"Mivel ez a minőségi probléma fennállhat a határozatban felsorolt gyártási tételek esetében is..."


Ezt írták....

Akkor ezek szerint ezekben benne LEHET, de nem biztos, hogy benne van, tehát ezek nincsenek leellenőrizve, bevizsgálva? Csak potenciálisan benne LEHET, de ezt nem nézték meg?

2010. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!