Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran fertőtlenítitek...

Milyen gyakran fertőtlenítitek 11 hónapos babák játékait, szobáját?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egyik gyermekemnél sem fertőtlenítettem a játékokat, szobát.
2010. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most 14 hós. Nem fertőtlenítem. A játékait kb. 6-7 hós koráig tisztítgattam. Egyszer fertőtlenítettem még az elején a játékokat, utána már csak letisztítgattam, ha kellett. A szobáját meg egyáltalán nem fertőtlenítettem. Csak kitakarítom (porszívó).
2010. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem. Pedig nem vagyok egy igénytelen, koszos anya. :) (2 éves lány anyja).
2010. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A játékokat lemostam a szobája felvolt porszivózva és felmosva hetente.

fertőtlenités:csak a pelenkázólapot mostam le egy fertőtlenitős ronggyal kb. kétnaponta.- domestos +viz.

2010. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam fertőtleníteni. Egy egészséges kisgyereknek nincs steril környezetre szüksége, csak ártanánk azzal, ha mindenféle fertőtlenítőszerekkel vennénk őket körbe... csak csodálkoznánk rajta, hogy ugyan mitől is allergiás mindenre... Normális takarítás mellett, a játékok mosószeres lemosása mellett (nem sűrűn, de néha nem árt) fölösleges fertőtlenítgetni.
2010. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kb. soha. Lehet hogy nagyon le vagyok maradva, már egy ovis gyerekem is van, de hogy kell egy szobát fertőtleníteni? (Kifesteni?)

A játékokat, ha a kezembe ragad egy-egy, ami nagyon ragad vagy ilyesmi, azt persze lemosom, de külön nem törődök nagyon ezzel. Plüssünk meg nincs, mert nem szeretik a gyerekek, és szerintem is csak porfogónak jó.


Lányom kedvenc babáját már egyszer kimostam kézzel. (Teste szövet, feje műanyag).

2010. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fertőtlenítettem még soha semmijét. Kellett volna??

Amikor megvettem a játékokat,akkor is csak elmostam meleg szappanos vízzel és annyi. A fertőtlenítőszerek nagyon károsakegy ilyen kis szervezetre.

2010. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 hónapos,a normál takarításon kívül nem csináltam mást.Kint is összeszed mindent,kavicsot szopogat,stb.Nem gondolom,hogy pont a szobáját kéne sterilizálnom.Én híve vagyok "az együnk meg 1 kiló koszt évente" elvnek,így nevelem a gyerket is.Még nem volt beteg.Persze ha vmit ráken egy játékra és koszos lesz v ilyesmi azt lemosom,de ennyi.
2010. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én ökonetes folyékony szappannal havi 1x, 2x a játékokat.

heti 2x porszívózás, heti 1x felmosás a szobában, nappaliban, konyhában, ott ahol tartózkodik. és a cumikat, cumisüvegket hetente 1x sterilizáló folyadékkal. ágyneműt hetente mosok, a ruháival együtt.

zenélő játékokat havi 2x letörlöm törlőkendővel.

DE ha beteg, gyakrabban csinálok mindent.

2010. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én semmit nem fertőtlenítek...

Hipó, domestos és társai nincsenek is a háztartásomban.


2 gyerekem van, egyik sem beteges típus.



Unokatsójuk anyukája folyton hipózott, domestozott, sterilizált, stb... meg lehet nézni a 7 éves lány a mai napig 2 hetente beteg.

2010. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!