Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan kell venni, hogy...

Komolyan kell venni, hogy dohányzó apukák ne aludjanak egy ágyban a babával?

Figyelt kérdés
Akik együtt alszanak a babával, azok mind nemdohányzó szülők? Párom dohányzik, és az utóbbi időben egyre többször kell áthozni a kicsit, 11 hós, szerintem szeparációs szorongásos időszaka van, mert éjjel kb. 1-2 óránként felkel, és csak cicin alszik vissza. Én már nem bírom, inkább átviszem, úgy én is tudok pihenni. Csak ez a dohányzás dolog aggaszt kicsit.
2010. okt. 5. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Sosem hallottam erről...
2010. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez inkább kisebb korban számít a bölcsőhalál miatt.


Mi nem dohányzunk, együtt alszunk a kislányunkkal.


Aludhattok együtt minden gond nélkül, nem kell aggódnod, de akkor lefekvés előtt már ne legyen cigizés, tiszta kéz, tiszta száj, és persze ne a hálószobában dohányozzon a férjed.

2010. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem, mi összefüggés lehet a két dolog között? Nikotint lehel rá, és függő lesz? Szerintem ebből semmi gond nem lehet. Még az alkohol megérteném, de a cigit?
2010. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én sem... a párom is cigizik és a fiunk sokat alszik mellettünk.
2010. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én sem hallottam még erről... alapvető higiénia, és nem hiszem, hogy gond lenne
2010. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták a kórházban, hogy ha vmelyik családtag dohányzik, az ne aludjon egy szobában a babával, mert 6 hónapos korig ettől megnő a bölcsőhalál kockázata. És sem értettem, hogy ez mi ez, minden esetre a baba külön aludt (párom gyújt rá néha).
2010. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom fürdik a férjed, megmossa a kezét a cigi után, és este lefekvéskor megmossa a fogát, így nem gáz.

DE ha ezeket nem teszi meg, akkor nem fektetném a férjem mellé, mert érződik a cigiszag.

De van, akiknél fogmosás után is érződik a lehelletén, és van, akik már olyan sok éve dohányoznak, hogy beleivódott a bőrébe (ujjába) a szag, na ez is gáz. (sajnos jó pár évig dohányoztam, de már évek óta nem)

Te tudod, és érzed a férjeden, döntsd el. Én biztos nem raknám magunk közé, mert ha valaki cigizik, azt így is-úgy is érzed, hát még egy baba.

2010. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, majd még kitaláljuk. Amúgy hallottam róla, hogy a bőrön keresztül is távozik a nikotin, plussz itt olvastam erről:


[link] (az első Gondoljunk a biztonságra! c. rész utolsó pontja)


Csak az erkélyen gyújt rá, de azért estére már érezni rajta az egész napos dohányfüstöt.

2010. okt. 5. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a testből való kipárolgás miatt. Ha a párod rendszeresen és viszonylag sokat cigizik ( nem napi egy-két szálat), akkor inkább ne, a szakirodalmak szerint...
2010. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlják, mert a dohányosok kilélegzett levegője, jóval több co-t tartalmaz, mint a nem dohányosoké.
2010. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!