Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha most vinnéd haza az újszülö...

Ha most vinnéd haza az újszülött babádat, van valami amit másképp csinálnál?

Figyelt kérdés

Én sokat "gyötröm" magam azon, hogy mennyivel okosabb is lehettem volna, és sok dolgot másképp,jobban csinálnék. Első gyerek, és legjobb tudásom szerint igyekeztem ellátni,de sok dolgot szerintem nem jól csináltam.

Már 5 hónapos múlt,imádom, tündér baba,csak eszembe jut sokat milyen béna voltam sokmindenben.

Nem vészes dolgok,és depis se vagyok,csak néha sajnálom milyen pancser kezdő anyja van!:)

Azt se mondhatom,h majd a 2.-kal ügyesebb leszek, mert nem akarunk másikk babát (legalábbis most még nagyon így érzem).


2010. okt. 5. 13:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

De jó hogy ilyen sokan írtatok :) !

Köszi!!!

És jó látni, hogy más is érez így, vagyis "bénázik" :) !


Utolsónak: sajnálom a babádat! :(

2010. okt. 5. 13:39
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagytam volna, hogy anyós egy hétig éjszaka rázza a seggét...

És máshogy altattam volna el nem ringatással...

Remélem a másodiknál hatásos lesz az új módszer.

20 hónapos kisfiú anyukája és 36 hetes kismama

2010. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
meg a jó k**** anyádat pontozzad le.
2010. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Én is sok mindent másképp csinálnék, de pusztán a már meglévő tapasztalatom miatt. Első babára felkészülni nemigen lehet, hiába látnak el tanácsokkal, de a másodikkal már más lesz biztos, mert sok kérdésemre megvan a válasz azóta. Nem idegeskednék mindenen, nem aggódnám állandóan agyon magam, és bíznék a babám ösztöneiben sokkal jobban. :-)
2010. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13 26-os mi történt a kislányoddal?
2010. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, másképp csinálok több dolgot a következővel.

Például a szoptatást. Állandóan mellre teszem, amikor csak tudom, hogy legyen több tejem. Én nem tudtam mi az az igény szerinti szoptatás, a kórházban is 3 óránként hozták a babákat, és nem szopott addig semmit. A tesónál ezt másképp csinálom.

Bátrabb leszek, merek cumit adni neki és nem attól félek, hogy megfullad tőle.

Remélem hamar sikerül a kis tesó és jó anyának érezhetem magam a kórházban is és utána is, nem pedig egy béna, ügyetlen, éretlen senkinek, mint ahogy ott éreztették velem.

2010. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mint, ahogy már előttem is írták, nem hagyom, hogy beleszóljanak, abba hogy mi a jó a gyerekemnek. Persze az orvos és a védőnő (nála azért voltak hajmeresztő ötletek) kivétel ez alól. Így is tettem a másodikkal. Sokkal kiegyensúlyozottabb anya is lettem.
2010. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

1.nem paráznék azon folyton, hogy jaj nincs elég tejem...

2.az éjszaka közepén nem tenném annyiszor tisztába az újszülöttet ahányszor szoptatom...

3.éjjel nem "terítenék" meg minden szoptatás után a kanapén az ellenkező oldalra (fekve szoptattam), h legközelebb a másik mellemből kezdje a szopit.

4.megtanítanám a cumisüveg használatára

asszem hirtelen ennyi

2010. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A szopizást én is másképp csinálnám. Remélem a következő babának nem kell majd tápszeres pótlást kapnia.
2010. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem jött időben az orvos. Nem tágult ki a méhszáj és jöttek a tolófájások. Bennem tartották a babát még fél óráig, (méhszájmasszázs)ahelyett, hogy megcsászároztak volna...

Két különböző (egymásnak ellentmondó) diagnózisunk van:

9940 laesio cerebri non progressiva, illetve 9980 laesio cerebri progressiva.

2010. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!