Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit kell megkeresnem, hova...

Kit kell megkeresnem, hova fordulnljak, ha úgy gondolom, hogy a gyermekemnek evési problémái vannak? A többi lent.

Figyelt kérdés

A gyermekem 15 hónapos, de az etetési, evése NAGYON problémás. Már a kezdetektől nagyon nehezen ment a hozzátáplálás, nehezen fogadta az új ételeket, utána pedig a darabosakat. Nagyon keveset eszik és a súlya is éppen!!! a megfelelő tartományon belül van, ezért a doktornő nem igazán foglalkozik ezzel. Magánúton felkerestem egy gasztroenterológus, a jövőhétre van időpontunk, hátha valami szervi baj van a háttérben. Az etetések ideje is nagyon elhúzódik, van hogy 40 percig szenvedünk, hogy egyen valamit. Ami feltűnt, hogy nem szereti megfogni az ételt, nem szereti ha maszatos a keze. Sokszor fújjog az ételre és meg se kóstolja. A kanállal nem is próbálkozik. A védőnő nem segít, pedig már őt is felkerestem.


Kérlek, aki volt hasonló helyzetben segítsen. Nagyon kimerült vagyok már,hogy senki nem vesz minket komolyan.



2023. febr. 18. 10:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdtetek a hozza taplalast es mi volt a reakció? Hogyan folytattad?
2023. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

4 hónaposan kezdtük el, mert kezdte elutasítani a tápszert. Eleinte csak kóstolta az ételeket, 2-3 kanálnál nem kért többet, mert lökte ki. Kb. 6 hónapos lehetett mikor ki tudtam váltani egy étkezést.


Nem időre született baba, majd két hónapos koráig sárga is volt. Ébresztgetni kellett, hogy egyen.

2023. febr. 18. 10:30
 3/17 A kérdező kommentje:
8 hónapos kora körül kezdtem a darabos ételekkel megismertetni, de azoktól öklendezett sokáig.
2023. febr. 18. 10:32
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Türelem. Először minden gyerek öklendezik a darabostól, lehet, hogy pánikoltatok miatta, attól megijedhet. Az en fiam se volt jó evő, vashianyos is lett miatta, 2 éves korara jött helyre.
2023. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, párszor megijedtem, mikor nagyon fuldokolt, öklendezett. De ez ennyire kihatással lenne rá a mai napig?


De például ha a kezébe adok egy kiflit vagy valamit, meg se akarja kóstolni, nem is harap bele. 😔 Csak eldobja, semmi nem kell neki.

2023. febr. 18. 10:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gyanakodnék még semmi komolyra egyszerűen vannak gyerekek akik nem szeretnek enni. Ne stresszeld az evéssel se őt se magadat napi 5x kináld meg azokkal amit szeret az én gyerekem egy éves kb 3 féle kaját eszik meg mert azt szereti. A többinél 2 kanál után tolja el, kise nyitja a száját.
2023. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ő is hihetetlenül válogatós és rossz evő. Pedig mindennap megfőzök neki. Van, hogy egy nap 2x is. Például: ha valami új étellel szeretném kínálni, amit még nem ismer és nem tudom, hogy megeszi-e, akkor mellé főzök olyat is, amit elfogad. Az evés valóban kínlódás nálunk, pedig igyekszem, hogy jó hangulatban teljen, szeressen enni. De mintha nem is érdekelné.


A védőnőnk a legutóbbi oltáson megjegyezte, hogy már magától kellene ennie. Próbálgatnia kellene a kanalazást. De hogy?! kérdem én, mikor alig akar enni vagy nem akar.

2023. febr. 18. 12:35
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Evésterapeutát keresnék. Pl kiskanál kommandó.

Nem gondolnám, hogy komoly baj van, csak rástresszelsz, és ez ragadt rá is

2023. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Annyira atjon az irasodbol, hogy ra stresszelsz, eroszakoskodsz vele. Eleve mar eroszak volt 4 honaposan etetni, mikor 6 honap a mimimum, erre mentel vele.

Miket adsz neki ? Megvarod mig ehes legyen ? Miert is kell 40 percig kinlodni?? Ha egy gyerek ehes, akkor megeszi az etelt par perc alatt.

Etkezesek kozott mit adsz? Tomod Dormivel es tarsaival ?


Ez tipikusan szuloi hiba, plane, hogy irod a sulya a normal tartomanyban van, tehat eszik annyit amennyit a szervezete igenyel, te meg csak a sajat akaratod probalod raeroszakolni, ami ellentetes az o igenyeivel.

2023. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A korai hozzátáplálást a doktornő javasolta, mert a súlya stagnált már egy jó ideje, mivel elutasító volt a tápszerrel.


Sok mindent megfőzök neki: rakott karfiol vagy kelkáposzta, paradicsomos húsgombóc, pörkölt tésztával vagy krumplival, krumplis tészta stb. A bébiételeket már nagyon régóta nem fogadja el és nem is kapja. Kínálom kenyérrel, felvágottakkal, sajttal, gyümölccsel.


Az étkezések között nem kap Dörmit és társait,mert el se fogadja. Semmit!! Igen, kínáltam már Dörmivel, de ahogy a kezéhez ért és meg érezte, hogy ragacsos eldobta.


Igen, még a normális a tartományban van, de! éppen, hogy elértük azt is.


Egyetértek veled, mostanában valóban rástresszeltem a dologra, de sohasem erőszakoskodtam a gyermekemmel evés közben.

2023. febr. 18. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!