Szerintetek a férfi (vagy a dolgozó fél) besegít az újszülött mellett vagy csak kiveszi a részét?
Férfiként kérdezem. Nekem a feleségem mindig elmondja, hogy mennyit segít neki, hogy aktív vagyok a gyerkőccel és akár éjszaka is felkelek hozzá, hogy tudjon addig pihenni stb.
De megkaptam már párszor ezen az oldalon, hogy amit csinálok, abban semmi köszönet nincs, hanem teljesen alap, hiszen közösen vállaltuk.
Ami igaz, ettől függetlenül van egy másik irányú kötelezettségem is, ami szükségszerűen az első terhére történik.
"Érdekes, amiket írtok, szerintem az a lényeg, hogy kölcsönösen ismerje fel a nő és a férfi is, ha a másik kezd kikészülni és akkor vállaljon be valami extrát."
. Pl. mit? Mi az, amit alapból nem csinálnál, de ha látod, hogy "a másik kezd kikészülni", akkor igen?
Például ha a másik van "soron", de észreveszed, hogy jóval ingerültebb a kelleténél, akkor meghozod az áldozatot és átveszed, hogy mondjuk tudjon pihenni. Ilyen szempontból olyan, mint egy párkapcsolat. Akkor működik jól, ha lemondasz valamiről, hogy a másiknak jobb legyen.
Nekem ez csapatjáték, de lehet h én látom rosszul.
Nálunk természetes, hogy mindketten foglalkozunk a gyerekkel és a vele kapcsolatos teendőkkel. Természetes, hogy segítjük egymást mindenben. Változó, hogy kinek mire van több ideje, ki milyen állapotban van éppen. Nincsenek kőbe vésett feladatok. Meg tudunk oldani mindketten bármit.
Ez így volt a gyerek előtt is.
Nekem is jól esik, hogy a férjem nem az a típus, aki semmit sem hajlandó csinálni a munkáján kívül. Nyilván ezért is lett ő a férjem. Már az ismerkedéskor kiderült, hogy egy normális, gondoskodó ember, nem egy zsarnok, akik háztartási robotot keres.
14, igazad van, ez igazságtalan, ámbár ezek szerint a férjed értékeli, hiszen csinálja maga is.
Ez egy mélyebb társadalmi probléma, de másik szemszögből, pont ezért dicséretes, hogy csinálja a férjed is. Tehát észreveszi, hogy ez is teher, amit meg tud osztani.
Egyébként fordított irányban is fennállnak ezek az igazságtalanságok, például egy férfi nem teheti le az érzelmi terheit, mint egy no, mert vagy elkönyvelik papucsnak, vagy szemétládának, hogy a frissen szült féleségét még ennek is kiteszi.
Pedig full normális, hogy az emberben a kialvatlansag hatására nő a feszültség. Csak egy példa volt.
Az hogy mennyire partner a férfi a családosdiban, akkor derül ki igazán mikor már mind a két fél dolgozik.
Mert nyilván tök jó dolog ha a picit ugyan úgyhogy ellátja az apja, ha úgy adódik meg is főz stb.
De ezt a férfiak többsége úgy teszi meg hogy közben el van ájulva magától hogy milyen faca gyerek, pedig ez az alap.
Mikor visszamentem dolgozni a férjem rájött hogy az hogy ezt azt ő is megcsinált ALKALMATTÁN itthon, mostantól kőkemény, valós fele fele meló!
Váltott műszakban dolgozunk ha délutános az ő feladata a bevásárlás ügyintézés főzés mosás elindítása stb és ezt a beteg gyerek mellett is meg kell csinálnia. Amelyikünk délután van otthon a gyerekkel foglalkozik, vacsoráztat fürdet stb.
Mondanom sem kell, hogy azért többször maradt el 1-1 dolog nála mint nálam
Nem dőlhetek el akarmikor,mert akkor nem lesz rend,tisztaság,tiszta ruha,meleg étel.
Érdekes, én eldőltem, mégis volt meleg étel, tiszta ruha.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!