Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg van olyan tápszer...

Tényleg van olyan tápszer amit estére szoktak adni, és azzal talán "végig" alussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
ma hallottam valakitől.Anyatejes a fiam,de az utóbbi időben nemtudom mi baja van,szopi közben(minden alkalommal)rángatja a fejét,rúg,mar,tekeredik..stb.Van hogy félóra alatt 45-öt eszik,de van hogy 15perc alatt 130-at 2hónapos mult...sokan mondták hogy lehet nem elég tápláló a tejem,ezt az alvás miatt mondom,mert 2óránként felkel éjjel is,visszatérve a cicizésre,lehet nem elég a tejem?Vagy nehezen jön?Pedig mikor kiveszem a szájából jön belőle.Azt tanácsolták hogy próbáljam meg éjszaka azzal a tápszerrel etetni,mert hogy lehet attól csinálja ezt,és kel 2óránként hogy nem lakik jól a tejemmel...lehetséges ez?Nem is kell hogy végig aludja az éjszakát,de legalább 4-5órát egybe aludna.Vagy hogy lehet ezt kideríteni egyáltalán?Hízni hízik,nemtudom jól e,annyit amennyit"kell",4600-4700gközött van.3100-el született.Már a méricskélésekből is elegem van,minden szopi előtt és után,de muszáj,mert ennyire eltérő amiket eszik.45-öt 4naposan evett,most meg 2és fél hónaposan eszik néha ennyit....
2010. okt. 4. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz tápszerezni, tutira apadni fog a tejed, vagy fejned kell, vagy szét fog feszíteni.

Nálunk a 8 hós babám még éjjel 4 óránként eszik. Szóval nem biztos, hogy a tejedre kell gondolni. Én útáltam ezt hallani, hogy nem elég tápláló. Nem mindig egyformán éhesek ők sem. Ha szépen fejlődik, van elég tejed. Lehet csak cicizni akar nem? Nekem volt, hogy nem akart szopizni, pedig éhes volt, akkor pl. felálltam vele és abbahagyta a feszengést. Lehet, hogy nem kényelmes a babadnak, próbáld meg másik pózban szoptatni.

2010. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mindig próbálom mindenhogy már szoptatni,de akkor is ezt csinálja..ha ülök,ha fekszek ha állok,tökmindegy.
2010. okt. 4. 21:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elkezded tápszerezni, azt egy idő után megszokja, és ugyanúgy kelni fog éjjel.

Az én babám egy hónapos kora után lett tápszeres.7 hónapos korában még mindig kétszer evett éjjel.

2010. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,hát nemtudom..teljesen tanácstalan vagyok..nemtudom mi lehet a baj,és ,és mi lenne a jó..
2010. okt. 4. 21:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen tápszer, ami állitólag táplálóbb, de egy fenét. Nekem egy éves a lányom, ezt kapja, de még mindig ébred éjjel is. Olyan pedig, hogy nem tápláló a tej, NINCS! Ilyen idős korában, sőt még hat hónaposan is minden két órában kelt nekem is. De a tápszerezéssel csak azt éred el, hogy kevesebb lesz a tejed, s jobban fogja igényelni a tápszert, mint a cicit. De te tudod, neked kell döntened, bár én azt tanácsolom, hogy szoptass, ameddig tudsz, főleg ha rendesen is gyarapszik. Türelem, ezt tudom ajánlani. Ugyanezen átestünk mi is! Sok sikert és jó babázást!
2010. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Ha van kedved olvasgatni, ezt az oldalt ajánlom:


[link]


Itt van szoptatási tanácsadó telefonszáma is, ők is gyakorló anyukák, csak több tapasztalattal, talán hívj fel egyet, hátha tud segíteni, én csak 3 hónapig tudtam szoptatni és akkor is még pótolni kellett, de a 2. babámnál okosabb lennék. Én sem hittem el, hogy elég a tejem, pedig volt olyan, hogy nem kellett kb. 2 hétig sem pótolni. Nálunk egyébként a 2 hós oltás tette be a kaput, akkor nem evett annyit és el kezdett apadni az egyébként sem sok tejem. Plusz a tápszer cumisüvegből és a cumi, ezek még rontottak a mi helyzetünkön. A végén üvöltött, ha a szájába tettem a cicim és végérvényesen abbahagyta így a szopizást. Még egy ideig fejtem és üvegből megkapta.

Bízz magadban, ez fontos nagyon!!!

2010. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi a Sinlac tápszert kaptuk,amikor 4 hónapos kora közeledtével egyszercsak elkezdett megint hajnali 3kor is felébredni.

Ez sűrűbb tápszer és csak 4 hónapos kortól adható.


Viszont én 8hetes kora óta adok tápszer pótlást is...

2010. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A tejed biztosan tápláló, ezen ne izgulj. Szerintem a tápszerezést felejsd el, ha a babád hízik. Egy olyan anyuka, aki tudja szoptatni a babáját, legyen boldog, és rá se nézzen a tápszerre! Ezt azért írom neked, mert én nagyon nagy kínok árán tudtam szoptatni a kisfiamat, de 9 hónapon át sikerült. 9 hónapig napi ötször szopott, és napi hatszor fejtem (éjszaka is). Szerencsém volt, mert végig aludta az éjszakát. Nálunk is volt ilyen probléma, hogy nem nagyon akart szopni, csak rúgdosott, stb. Nem tudom, mi volt az oka, de leszokott róla. Kitartást!
2010. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is két hónapos. Ő is szokott néha így rugdalni, de főleg estefelé, akkorra már eléggé le szokott lazulni a mellem, szerintem sem elég neki a tej. Illetve akkor csinál így, ha már nem jön könnyen a tej, a szopi vége felé, és türelmetlen. Én a fürdetés után tápszert adok neki, hogy éjjelre jol felteljen a mellem, (tehát egy szoptatást kihagyok), de a tápszer ellenére, ugyanúgy kel max 3 óránként, mint előtte. Azon ne aggódj hogy egyszer ennyit eszik, egyszer meg annyit. Akkor épp annyi kell neki, nem probléma. Amig fejlődik, hízik, addig hadd csinálja.
2010. okt. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj a tejeddel, és az is normális hogy 2 óránként felkel éjjel enni egy 2 hónapos baba. Viszont az lehet hogy a pocakja fáj, azért rángatja magát szopi közben meg feszeng. Olyankor vedd el tőle a cicit, és büfiztesd meg. Akár többször is.
2010. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!