Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy hetes babám csak...

Ha egy hetes babám csak alszik javarészt egész nap az baj? Beszéljek orvossal?

Figyelt kérdés
Egy hete született 36. hétre. Egész napot végig alussza. 6 órákat is képes aludni és csak enni kel fel. Próbálom ébresztgetni sokszor, de nem hajlandó felkelni. A kórházban azt mondták hogy két óránként keltsem fel. Nem fog kiszáradni? Hogy ébresztgessem? Nem fog besárgulni? Nem ezt hívják aluszékonyságnak?
2010. okt. 1. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
De, keltegessed! De, ki fog száradni és igen ez már aluszékonyság, amit a sárgaság okozhat. 6 órát semmiképp ne hagyd aludni! Nekem azt mondták, hogy 5 óránál többet még éjszaka se. Sürgősen beszélgess el egy szakemberrel, akár védőnővel ezekről a dolgokról. Ha nem tudod ébreszteni próbáld meg vizes ruhával törölgetni az arcát. Főleg ha 36. hétre született gondolom nem túl nagy a súlya. Az én második babám 38. hétre született és 2700 g-mal jöttünk haza. Azt javasolták, hogy 2 óránként etessem. Ő is nagyon aluszékony volt. Ilyenkor sutba kell vágni az igény szerinti szoptatást/ etetést és igenis fel kell kelteni 2-3 óránként!
2010. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a súlya?

Jól értem, hogy 6 óránként kel enni? Az tényleg sok. De a két óránként is túlzás. Általában 3 órát szoktak mondani, de pl. az én lányom 4 kiló felett volt, őt csak 4 óránként kellett ébresztenem, ha nagyon bealudt.

Egyébként a sok alvás normális, az újszülöttek 20-22 órát is alszanak. De az, hogy nem lehet felébreszteni, lehet az aluszékonyság jele, beszélj a dokitokkal. Lehet, hogy vért vesznek tőle megint a bilirubinszint meghatározására.

2010. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
A 6 óra valóban sok. Beszélj mihamarabb a védőnővel, hogy mit tanácsol.
2010. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
60%
Mi is aludtunk javarészt az első hetekben. A kisbabák az első pár hétben csak esznek, és alszanak. Ha tovább alszik, akkor 3 óránként óvatosan keltegesd, simogasd, szólitsd a nevén. Anyukám mondta, hogy a testvérem, meg én is ilyenek voltunk mint a tied. Csak ettünk, és aludtunk.Teljesen természetes. De ha kételyeid vannak beszélj a védőnőnövel. Szerintem orvos nem szükséges, hisz Ö nem rég született, és sok az alvás igénye. Ha szopizik amikor felkelted, akkor semmi gond.
2010. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!6 órát???Azt semmiképp ne hagyd!Mivel korábban jött így nem baj ha alszik szinte mindig!De enni fel kell,hogy keljen!Nekem 37 hétre jött és mindig aludt,mondjuk be is sárgult és nem akart enni!400 grammot fogyott!És azt mondták ,hogy bármiképp fel kel kelteni etetni!Én már hidegvíz alá dugtam szegénykémet és ordítva tettem cicire!De azon is elaludt!Így lefejtem ,megint hideg víz és cumisüvegből szó szerint beleborítottam!Kellett vagy 2 hét mire fent bírt maradni szopizni és elfelejtettük a cumisüveget!Pedig nagyon féltem hogy emiatt nem fog szopizni,mert ugye üvegből könnyen ment!De szerencsém volt!Szóval ne hagyd annyit aludni evés nélkül semmiképp!Ha nem megy a dolog vidd orvoshoz!Mert igen,kiszáradhat!Figyelgesd a kutacsát nem e beesett és nem acetonos e a lehellete!Az már a kiszáradás jele!Én sajnos így jártam!Ekkor lettem "agresszív" az ébreszgetéssel!
2010. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2800-al született, 2650-el jöttünk haza. Egy nap alatt 4gr-ot hízott. Valahogy a kórházban jobban evett. Lehet hogy a meleg ami nálunk van a lakásban az is altatja rendesen. Figyelgetni fogom és köszi a tanácsokat.
2010. okt. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!