Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen indult el...

Mennyi idősen indult el egyedül a babád? Elmeséled hogyan történt?

Figyelt kérdés
Ha az enyém 11 hós és még csak most kezdett el mászni(előtte kúszott),akkor sokára indul el(amúgy már lépeget bútorokba kapaszkodva)?Én 2 éves koromban jártam csak el,öröklődhet az ilyesmi?
2010. szept. 28. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy öröklődik. Párom kereken 10 hónaposan elindult, a kisfiam 1 éves, kiköpött az apja, de mégis csak most próbálkozik a járással, 4-5 lépést tesz már kapaszkodás nélkül. Én is 1 éves korom körül indultam el anyukám szerint.
2010. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia, elvileg a mászás pár hónapot igénybe vesz, jó esetben, ami nem is baj, mert azzal is tréningeli maagát a baba a járásra, erősödik a háta, lába. az enyém 8 hósan kezdett mászni, 11 hósan járni, tehát 3 hónapot mászott. viszont nála kimaradt a kúszás. nálunk amúgy úgy történt, hogy kb. egy hétig 1-2 lépést tett önállóan, majd fenékre tottyant, aztán egyik nap már 4-5 lépést, másnap 7-8at, és onnantól hirtelen elkezdettjárni. az elején még variálta kicsit a mászsásal a járst, mert gondolom meg kellett szoknia, megerőltető volt, de egész hamar, kb. 2 hét leforgása alatt már csak járt, nem másztott többé.

amúgy 18 hós korig úgy tudom normálisnak tekinthető, ha nem indul meg a járás, szerintem lehet összefüggés genetikailag, de nem feltátlenül emiatt van.

2010. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 7,5 hósan állt fel és 10 hónaposan indult el egyedül! Nála kicsit forditva ment a dolog mert ő előbb járt egyedül és utána kezdett el mászni 11 hósan :)!

Azóta már szalad és 16 hónapos gyönyörű kislegény :D

2010. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Két lányom van, mindkettőnél teljesen máshogy volt.

A nagyobbik kb. kilenc hónaposan felállt, de csak 16 hónaposan járt egyedül kapaszkodás nélkül.

A kicsi pedig 8 hónaposan állásba húzta magát, egy évesen, 10 hónaposan már szerette ha vezetjük, 12 hónaposan egyedül járt, 13 hónaposan már rohan.


Nem tudom, ez mennyire örökölhető tulajdonság, talán a testfelépítés (erős izomzat, ilyesmi inkább), viszont az biztos, hogy a szocális tanulás sokat számít: ha van pl. nagyobb testvér, általában gyorsabban fejlődnek a kisebbek, mert van kit megfigyelni...

2010. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom 18 hósan indult el. Most 19 hós. Későn csinált mindent, 11 hósan kezdett el forogni igazán, majd később kúszott kb. 1 hetet, utána hamar elkezdett mászni. Az orvosok szerint semmi baja sincs, igaz majdnem egy évig dévényes gyógytornász foglalkozott vele. Nálam úgy indult el a lány, hogy kenyérhéjjal csábitgattam, és elindult felém (szeret enni:). De kipróbálhatod azt is, hogy háttal nekitámasztod pl. a kanapénak, leülsz elé pár lépésre, és hivogatod valamivel.
2010. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14 hós volt, karácsony előtti nap. Gondolt egyet, kisétált a konyhába (kb. 6 méter), másnap már meg sem állt, egész karácsonykor sétált le-fel, mint akinek be kell hozni a lemaradást. Este meg már állva tácolt. Ő 11 hóig kúszott, 14 hóig mászott.
2010. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 9hósan mentem teljesen egyedül.A babám szülinapja elött 1 héttel elindult. Most 14hós.8hósan mászott majd felállt az ágy mellett tudott menni.Egyszer csak fogott egy labdát felállt vele és elindult azóta tud menni:)!
2010. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fiam és lányom is 11 hónaposan, egyszerűen nem kapaszkodtak, amikor mentek. Persze eleinte csak pár lépést.

A fiam majdnem 8,lányom 6 hónaposan állt fel, mászni mind a kettő 7,5 hónaposan kezdett.


Én 10 hónaposan indultam el.

2010. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ikerfiaim közül az egyik 8hósan a másik 9 hósan kezdett mászni, viszont ekkor már kapaszkoda lépegettek. 1 éves +1 napos volt az egyk mikor a függönybe belekapaszkodott véletlenül (ajtóablak van)és tetszett neki 3 próbálkozás és függöny nélkül odajött, a testvérének is megtetszett és ő másnap kipróbálta, azóta megállíthatatlanok. Én kihagytam a mászást és 10 hósan járni kezdtem
2010. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 11hónaposan kezdet mászni és csak 13hónaposan kezdet el menni,de az is nagyon nehezen indult meg.Most már 16.5hónapos úgy szalad,hogy le se lehetne lőni.
2010. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!